anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dlaczego miałam wydłużony czas dostawy w ofertach?

diegoaragon
#10 Popularyzator#

Zastanawiałam się, dlaczego wczoraj wieczorem (poniedziałek) tak mało zamówień spłynęło z Allegro.

A TU TAKA NIESPODZIANKA - Allegro bezpodstawnie wydłużyło czas dostawy - do pracy przewoźnika dodało 1 dzień i klienci szerokim łukiem omijali moje oferty!

Zrzut ekranu 2024-03-19 104255.pngZrzut ekranu 2024-03-19 104430.png

Wydłużenie czasu dostawy było od godziny 20 (dostawa na piątek), zakup z godziny 19 ma jeszcze przewidywany czas dostawy na czwartek! 

 

Zrzut ekranu 2024-03-19 104701.png

 

Przecież wpływ na predykcję ma:
- rzeczywiste (historyczne i aktualne) dane dotyczące tego terminowości wysyłania paczek - u mnie 100%
- rzeczywiste (historyczne i aktualne) dane dotyczące tego, ile czasu przewoźnik potrzebuje na dostarczenie - u mnie 98% paczek dociera na dzień roboczy po nadaniu (statystykę psuje Allegro One)
- deklarowany przez przewoźników czas przewozu - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.(brak informacji o wydłużonym czasie dostawy dla np. Inpost)

---

Kinga

 

oznacz moderatorów
23 ODPOWIEDZI 23

kolekcjoner608
#21 Demiurg#

Aż zerknąłem u siebie i widzę podobnie .Klient opłaca dziś o 10.51 (czyli przed godziną graniczną dla wybranego przez niego InPosta ) a ja mam czas na nadanie do jutra do północy a dostawa jest przewidziana przez algorytm na czwartek . na 99,99% wysyłając przed godziną graniczną klient będzie miał w przypadku tego dostawcy przesyłkę jutro przed południem w paczkomacie.

oznacz moderatorów

diegoaragon
#10 Popularyzator#

@w_kiwi@ko_alka@la_nika@nat_not@_HolaOla_

 

Zrzut ekranu 2024-03-19 180237.png

dlaczego teraz ma przewidywany czas dostawy na poniedziałek? 

Bezpodstawnie mam dodany 1 dzień do czasu pracy przewoźnika, wczoraj tj poniedziałek od godziny 20 a dziś od godziny 18? 

 

Proszę o pilne wyjaśnienie !!!!!!

To jest jawne działanie na niekorzyść moje firmy oraz nierówne traktowanie użytkowników na Allegro!

--

Kinga

oznacz moderatorów

nat_not
Moderatorka
Moderatorka

@diegoaragon Poprosiłam odpowiedni zespół o sprawdzenie czy informacje o czasie dostawy są prezentowane prawidłowo na Twoim koncie.

   Natalia
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie!
oznacz moderatorów

diegoaragon
#10 Popularyzator#

@nat_not  mało tego, że w weekendy mam dodawany 1 dzień do czasu dostawy - zgłaszałam już to na forum Odp.: Wydłużony czas dostawy/przewozu? - Społeczność Allegro - 701520

oraz w reklamacjach 39498668, 39130962, 40037040 ... - BEZSKUTECZNIE 😡

 

To teraz problem pojawia się w dni robocze – co prawda wczoraj od godziny 20 i dziś od 18 , ale co będzie dalej....

 

Zastanawiam się czy „algorytm” na pewno zaciąga moje dane z nadań przesyłek i terminów dostaw przesyłek przez przewoźników 🤔

---

Kinga

oznacz moderatorów

diegoaragon
#10 Popularyzator#

@nat_not właśnie sprawdziłam moje oferty i znów od godziny 18 (środa), mam BEZPODSTAWNIE wydłużony o 1 dzień czas dostawy. 

Zrzut ekranu 2024-03-20 185923.png

Zrzut ekranu 2024-03-20 183450.png

Czy udało się "coś" ustalić ?

Na jakiej podstawie kolejny dzień z rzędu Allegro działa na moją niekorzyść !

BEZPODSTAWNIE wydłużony czas dostawy ma wpływ na BRAK zainteresowania moimi ofertami - brak wizyt, brak sprzedaży, co ma negatywny wpływ na algorytm trafność.

----

 Kinga

oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@diegoaragon przykro mi, ale nie mamy jeszcze odpowiedzi. Poprosiłam o jak najszybsze przyjrzenie się tej sprawie. Dam znać, gdy tylko trzymam odpowiedź. 

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów

diegoaragon
#10 Popularyzator#

@la_nika @nat_not  mi to wygląda tak, jakby od poniedziałku 18.03.br doba zamiast zmieniać się o godz. 00:00, zaczyna się w moich ofertach o godzinie 18:00.

---

Kinga

 

 

oznacz moderatorów

diegoaragon
#10 Popularyzator#

@w_kiwi @ko_alka @la_nika @nat_not @_HolaOla_ 

Dziś tj czwartek od godziny 20 znów w ofertach mam dodany 1 dzień do czasu pracy przewoźnika:

Zrzut ekranu 2024-03-21 212644.pngZrzut ekranu 2024-03-21 212422.png

 

Jak już wcześniej napisałam:

- rzeczywiste (historyczne i aktualne) dane dotyczące terminowości wysyłania paczek - u mnie 100%
- rzeczywiste (historyczne i aktualne) dane dotyczące tego, ile czasu przewoźnik potrzebuje na dostarczenie - u mnie 98% paczek dociera na dzień roboczy po nadaniu (statystykę psuje Allegro One)
- deklarowany przez przewoźników czas przewozu - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.(brak informacji o wydłużonym czasie dostawy dla np. Inpost)

więc dlaczego BEZPODSTAWNIE jest wydłużony czas dostawy/czas pracy przewoźników? Tylko Kurier Inpost wyświetla się prawidłowo - dostawa na wtorek.

Proszę o pilne znalezienie przyczyny oraz prawidłowe wyświetlanie czasu dostawy!

ps.

Mogę dołączyć raport skuteczności wysyłki - archiwizuję "go" średnio 1x w tygodniu.

---

Kinga

oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@diegoaragon otrzymałyśmy odpowiedź. 
Przewidywany czas dostawy uwzględnia zarówno deklarację czasu wysyłki sprzedawcy jak i czas potrzebny przewoźnikowi na doręczenie przesyłek. 
Sprawdziliśmy, że wysyłasz przesyłki terminowo, ale Twoja deklaracja wynosi 2 dni robocze. Czyli jeśli ktoś zamówiłby dziś, to na wysyłkę są kolejne 2 dni robocze, a więc paczka powinna zostać wtedy nadana do końca poniedziałku. Następnie musimy dać czas przewoźnikowi na realizację dostawy, więc aktualna predykcja na środę jest realna. 
Przewidywany czas dostawy jest dynamiczny, może zmieniać się kilka razy w ciągu dnia. Jeśli algorytm odnotuje, że paczki docierają szybciej, to predykcja może się skrócić.

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów

diegoaragon
#10 Popularyzator#

@la_nika odpowiedź uwzględnia dzień dzisiejszy - czyli nie w temacie ☹️

Problem dotyczył zakupów w kolejne minione dni poniedziałek, wtorek, środa, czwartek przy deklaracja wynosi 2 dni robocze.

I tak idąc Twoim tropem to:

1) zakup w poniedziałek 18 marca, to na wysyłkę są kolejne 2 dni robocze, a więc paczka powinna zostać wtedy nadana do końca środy. Następnie musimy dać czas przewoźnikowi na realizację dostawy, więc predykcja na czwartek była realna, a od godziny 20 predykcja była na piątek (screen we wpisie z 19.03 godz. 11) - dlaczego?

2) zakup we wtorek 19 marca, to na wysyłkę są kolejne 2 dni robocze, a więc paczka powinna zostać wtedy nadana do końca czwartku. Następnie musimy dać czas przewoźnikowi na realizację dostawy, więc  predykcja na piątek była realna , a od godziny 18 predykcja była na poniedziałek (screen we wpisie z 19.03 godz. 18)   - dlaczego?

3) zakup w środę 20 marca , to na wysyłkę są kolejne 2 dni robocze, a więc paczka powinna zostać wtedy nadana do końca piątku. Następnie musimy dać czas przewoźnikowi na realizację dostawy, więc predykcja na poniedziałek była realna , a od godziny 18 predykcja była na wtorek (screen we wpisie z 20.03 godz. 18:55)   - dlaczego?

4) zakup w czwartek 21 marca, to na wysyłkę są kolejne 2 dni robocze, a więc paczka powinna zostać wtedy nadana do końca poniedziałku. Następnie musimy dać czas przewoźnikowi na realizację dostawy, więc predykcja na wtorek była realna , a od godziny 20 predykcja była na środę (screen we wpisie z 21.03)  - dlaczego? 

Tu nie chodzi o skrócenie predykcji!

Ja nadaje w terminie, przewoźnik dostarcza przesyłkę też w terminie a predykcja bezpodstawnie wydłużona o jeden dzień.

Więc moje pytanie: co jest przyczyną BEZPODSTAWNEGO wydłużenia czasu pracy przewoźnika dla zamówień składany w dni robocze 18-21 marzec po godzinie 18?

----

Kinga

 

oznacz moderatorów

diegoaragon
#10 Popularyzator#

 @w_kiwi @ko_alka @la_nika @nat_not @_HolaOla_

właśnie mija 28 dni (zbieg okoliczności) od pierwszego zgłoszenia / utworzenia tematu (patrz początek posta) i znów mam bezpodstawnie wydłużony czas pracy przewoźników.

O godzinie 19 przewidywany czas dostawy Inpost na czwartek! 

Zrzut ekranu 2024-04-15 211758.png

 

A od godziny 20 przewidywany czas dostawy Inpost na piątek! 

Zrzut ekranu 2024-04-15 210950.png

ŻĄDAM WYJAŚNIENIA PRZEZ ALLEGRO ZAISTNIAŁEJ SYTUACJI !

Mam 100% wysyłki w terminie

Zrzut ekranu 2024-04-15 211153.png
Deklarowany przez przewoźników czas przewozu - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.(brak informacji o wydłużonym czasie dostawy dla np. Inpost)

---

Kinga

oznacz moderatorów

KriKen_73
#9 Pomysłodawca#

Obawiam się, że będzie .....:) Ja widzę tak środa (wysyłka natychmiast)  - do niedawna dzień zakupów - dostawa w poniedziałek. Czwartek - dostawa w sobotę:):) cóż to się stało w nocy?? nikt nie wie. Sprzedaż poszła do lasu:) na szczęście na koniec czerwca kończymy przygodę z allegro:) cóż.....nie każde marzenie się może spełnić. Ale.....jakim cudem nie dolicza się czasu kurierów dostawców itp itd w przypadku wysyłki do którejś tam godziny:) Zawsze dostawa jutro:) ot oddajmy allegro dużym bo są duzi:) Ja już się tym nie spalam. Koniec przygody jest za rogiem. Komercyjna sprzedaż niech gości i ma się dobrze:) Pozdrawiam wszystkich z uśmiechem:)

oznacz moderatorów

Ziolko39
#21 Demiurg#

@diegoaragon @kolekcjoner608  @w_kiwi @ko_alka @la_nika @nat_not @_HolaOla_  Allegro na święta znowu chce się pozbyć małych sprzedawców > u mnie przewidywany czas dostawy skoczył o dodatkowe 2 dni od dzisiaj.

oznacz moderatorów

diegoaragon
#10 Popularyzator#

@Ziolko39 ja posiadam drugie konto z dużo mniejszą sprzedażą / mniejsza "historią sprzedażową" i tam przewidywany czas dostawy wyświetla się prawidłowo (na razie 😉).

@Ziolko39 u Ciebie na koncie widzą: wysyłka 2 dni o dostawa na poniedziałek 25.03 - czyli prawidłowo 🤔

 

----

Kinga

oznacz moderatorów

KriKen_73
#9 Pomysłodawca#

Też uważam, że to koniec małych sprzedawców:) nie mam negatywów, niby wszystko ok, sprzedaż zdechła już w marcu. Ot tak po prostu. Za to, że moje oferty mimo płacenia za promowanie, są daleko w lesie, a co za tym idzie nikt w nie nie klika i nie ma sprzedaży od wczoraj mam poziom uwaga - NEUTRALNY. No bywa. Czas wysyłki faktycznie tak dziwny, że szkoda gadać. Na szczęście moja działalność to nie moje źródło życia ....natomiast tym którzy zawierzyli że tu się uda ....współczuję:(

oznacz moderatorów

KriKen_73
#9 Pomysłodawca#

Obawiam się, że algorytm zabija nas powolutku po prostu:(

Analizuję to bo mam mało zamówień jako rękodzielnik ....i chyba weekendowe zakupy i dostawa kurierem (w mojej miejscowości nikt w sobotę mi nie podjedzie) tak działają.  

oznacz moderatorów

Health___Beauty
#13 Ambasador#

U mnie od jakiegoś czasu jest tak, że oferty z wysyłką 24h mają czas dostawy 1 dzień a te z wysyłką 2 dni czas dostawy 4 dni. Tak jakby czas wysyłki 2 dni automatycznie powodował że dostawa przez przewoźnika też trwała 2 dni. Czyli jak ktoś w poniedziałek kupuje przedmiot z wysyłką 24h to mu pokazuje że będzie we wtorek, a jak w poniedziałek kupuje przedmiot z wysyłką 2 dni to pokazuje, że będzie w czwartek mimo iż realnie będzie w środę. Już nawet tego nie zgłaszam bo i tak nic z tym nie zrobią. 

oznacz moderatorów

diegoaragon
#10 Popularyzator#

@Health___Beauty 

Przy ustawionych 2 dniach na wysyłkę dla zakupu w poniedziałek predykcja powinna być właśnie na czwartek:

- poniedziałek zakup i wpłata

- wtorek to I dzień

- środa to II dzień i  tu następuje wysyłka

- czwartek towar u kupującego 

 

---

Kinga

oznacz moderatorów

Health___Beauty
#13 Ambasador#

@diegoaragon  no tak, zapomniałam, ze algorytmy Allegro są mądrzejsze. Co nie zmienia faktu, ze produkt z dostawą "1 dzień" kupiony w poniedziałek jest u kupującego we wtorek, a z dostawą "2 dni" w środę. A algorytm pokazuje w wersji drugiej "czwartek". Niestety najwidoczniej algorytm nie ogarnia parametru "kup do xx:xx, dostawa jutro".

oznacz moderatorów