anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dyskryminacja rolników - brak możliwości założenia konta firmowego

dora-d14
#7 Wielbiciel#

Właśnie się dowiedziałam że rolnicy ryczałtowi na allegro są dyskryminowani - nie mają możliwości przejścia na konto firmowe bo nie posiadają numeru NIP który w świetle prawa nie jest wymagany ale allegro ma swoją wizję w tej sprawie. Po zmianach od listopada jakie zostały wprowadzone na kontach zwykłych a jestem sprzedawcą od ponad 5 lat stwierdzam że przestało to mi się opłacać jak i pewnie wielu innym sprzedawcą. I moje pytanie czy ktoś z was miał taką sytuację będąc rolnikiem że zostało mu odmówione przejście na konto firmowe? Jeszcze jakiś czas temu było info że rolnicy mogą zakładać konta firmowe a dzisiaj już nie mogą - może komuś udało się to zmienić 

oznacz moderatorów
4 ODPOWIEDZI 4

Client:104371448
#14 Krzewiciel#

Rolnicy są uprzywiliowani w wielu kwestiach i sprawach takze proponuje nie narzekać.

oznacz moderatorów

dora-d14
#7 Wielbiciel#

To proszę przejść na rolnictwo - popracować tak przynajmniej z 10 lat i dopiero wtedy się wypowiedzieć - a jestem pewna że zmiana zdania nastąpi już po pierwszym roku

oznacz moderatorów

Mac20ek00
#13 Ambasador#

Myślę, że po tygodniu.

za pier d el w rolnictwie to nie "wczasy" w np. handelku Dropshoping.

 

oznacz moderatorów

Client:104371448
#14 Krzewiciel#

@dora-d14: mam rodzinę którzy są rolnikami więc widzę doskonale co się dzieje.
To nie jest wątek o tym ale nie bardzo rozumiem dlaczego rolnicy dostają od rządu odszkodowania za np. utratę upraw bo popadało za dużo. Jak mnie wydyma kontrahent bo nie zaplaci za wykonaną usługę to jestem stratny i nikt mi tej straty chocby w czesci nie zrekompensuje. A jeszcze nie dawno (nie wiem jak jest teraz bo odpuscilem se DG) musialem od wystawionej faktury zaplacic wszelkie podatki pomimo, ze nie dostalem kasy. A o zbiorach sezonowych warzyw/owoców nie wspomnę. Tam to dopiero jest jazda. Takie dziwne akcje odchodzą, że moja głowa tego nie obejmuje.

oznacz moderatorów