anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Jak to jest w końcu z tą opłatą transakcyjną ?

MAMY ROZWIĄZANIE!
mikeza
#21 Demiurg#

@N_Nitka28 @RaBarbar_ka @MiMary @w_kiwi @Sa_nova @la_nika @ayo80 @nat_not @_HolaOla_ 

chciałem się dopytać o opłatę transakcyjną. Uruchomiłem nowe konto, na tą chwilę sprzedaż jest dosyć sporadyczna, więc nie wykupywałem abonamentu. Wiem, że w tej sytuacji do każdego zakupu jest doliczana opłata 1zł. Czy ta opłata liczona jest od transakcji, bez względu co kupuje dany klient, czy liczona jest wielokrotnie jeśli klient kupuje łącznie produkty z różnych ofert/aukcji ?

______________________________________
Dobra rada zaczyna się od milczenia
oznacz moderatorów
3 ODPOWIEDZI 3
kostas11
#21 Demiurg#

@mikeza to Ci rozjaśni jak to liczą 🙂

Opłata wynosi 1 zł – naliczamy ją od każdego zakupu w ofercie, bez względu na liczbę sztuk w zamówieniu. Nie pobieramy jej na kontach z aktywnym Abonamentem.

Zobacz na przykładach, jak naliczamy opłatę
  • Klient kupuje u Ciebie 4 krzesła, które sprzedajesz w jednej ofercie na allegro.pl. Za sprzedaż z tej oferty naliczamy dodatkowo 1 zł.
  • Klient kupuje u Ciebie 4 krzesła w jednej ofercie, a w drugiej – 2 poduszki. Zamawia na allegro.cz. Za każdą z ofert naliczamy dodatkowo 5 CZK, czyli łącznie za sprzedaż z dwóch ofert zapłacisz 10 CZK.
  • Dwóch klientów kupuje u Ciebie po krześle w jednej ofercie. Oboje zamawiają na allegro.sk. Za sprzedaż z tej oferty naliczamy dodatkowo 0,44 EUR.
  • Dwóch klientów kupuje u Ciebie po krześle w jednej ofercie. Jeden z nich zamawia na allegro.pl, a drugi na allegro.hu. Za sprzedaż z tej oferty na obu rynkach naliczymy 1 zł oraz 90 HUF.
________
Κώστας
oznacz moderatorów
mikeza
#21 Demiurg#

@kostas11 dzięki, tak też myślałem, klient kupił na różnych ofertach jakieś drobiazgi i ta opłata została policzona kilka razy. Nie wiedziałem jak to działa, bo wszędzie mam abonament, ale system jest mega złodziejski moim zdaniem, bo prowizja była prawie dwukrotnie niższa niż ta opłata transakcyjna 🙂

______________________________________
Dobra rada zaczyna się od milczenia
oznacz moderatorów
TomBanknoter
#17 Koryfeusz#

@mikeza "system jest mega złodziejski" - podobnie jak naliczanie prowizji od przesyłek. Klient kupuje drobiazg za kilka złotych, płaci 10,95 za Paczkomat, a ja 25-30% prowizji

oznacz moderatorów