anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Oferty wielowariantowe - błąd systemu?

XxperfumeriaxX
#10 Popularyzator#

Dobry wieczór,

Mam pytanie do Sprzedających, którzy może natrafili na taki problem oraz do Moderatorów, może również z czymś podobnym się spotkali.

Problem dotyczy widoku ofert wielowariantowych. Mam ich dosyć dużo, bo około 20 stron, lecz niestety nie wszystkie wyświetlają się prawidłowo.

Przykład tych wyświetlanych z błędem podsyłam w formie screenów.

Na dwóch pierwszych zdjęciach widać sposób wyświetlania oferty wielowariantowej - zamiast wyświetlać poszczególne oferty produktów, wyświetla tak jakby zdjęcie z katalogu produktów (patrz czerwona ramka)

Bez tytułu3.jpgBez tytułu4.jpg

 

 

Wyświetla błędnie pomimo, iż w każdej z tych dwóch ofert wariantowych jest po 5 produktów różniących się barwą pompki (kolor/wzór) - patrz zdjęcia poniżej:
Bez tytułu.jpgBez tytułu2.jpg

 

Dodaję też dwa screeny, gdzie owe oferty są przedstawione w "Moim asortymencie" z widocznym kodem EAN oraz numerem aukcji (aby moderatorzy łatwiej je znaleźli). Jak widać kod EAN dla każdego z pięciu produktów jest ten sam oraz owe 5 produktów z koloru jest podpięta pod ten sam katalog produktów. 

Bez tytułu5.jpgBez tytułu6.jpg

Mimo, iż wszystko zrobione jest prawidłowo, tak jak zawsze to robię i przeważnie wszystko działa, tak nieraz powstaje taki błąd i nie wiem jak to ugryźć. Dodam że próbowałem już wszystkiego od odpinania danych ofert od ofert wielowariantowych i podpięcia ich z powrotem poprzez edycję każdej aukcji usunięcia kodu ean, usunięcia ich z katalogu produktów oraz ponownego połączenia z katalogiem a nawet zakończenia ofert i ponownego wznowienia. Niestety nic nie pomaga. 

Proszę o pomoc, gdyż Kupujący niestety nie mogą zobaczyć a tym samym wybrać innego wariantu owego produktu a może to prowadzić do zmniejszenia sprzedaży tych produktow.

Z góry dziękuję za szybkie odpowiedzi.

Pozdrawiam

@N_Nitka28 @RaBarbar_ka @MiMary @w_kiwi @Sa_nova @la_nika @ayo80 @nat_not @_HolaOla_  

 

oznacz moderatorów
18 ODPOWIEDZI 18

atikoszulki
#7 Wielbiciel#

Miałam ostatnio dokładnie to samo, napisałam do allegro wiadomość i wszystko już wyświetla się prawidłowo

oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@XxperfumeriaxX te różne oferty są połączone w katalogu jako jeden produkt. 
Oferty nr 11402718194, 11402720853, 11402723963, 11402728593, 11402730704 są połączone z tym produktem
Oferty nr 11402739905, 11402748775, 11402755830, 11402758935, 11402762442 są połączone z tym produktem
Ponieważ mamy warianty produktowe, to w ofertach wyświetlają się różne wersje produktu, nie konkretnej oferty, dlatego są tam tylko dwie wersje, bo mamy tylko dwa produkty.
Żeby połączyć je tak jak masz w zakładce Wielowariantowość każda oferta powinna być innym produktem, aby to się udało musiałyby mieć inne kody EAN. 

   Monika
   Moderatorka

   Dołącz do naszych licytacji charytatywnych dla powodzian.
   Razem możemy więcej!
oznacz moderatorów

XxperfumeriaxX
#10 Popularyzator#

@la_nika 

Niestety ale to tak nie działa jak piszesz. 

Wszystkie oferty wielowariantowe mają ten sam kod ean i w 99% przypadkach jest ok tylko w niektórych występuje jakiś błąd. 

Oferta wielowariantowa składa się z ofert. Przy tworzeniu jej nie brany pod uwagę jest kod ean a kategoria. Jeśli będzie inna to nie stworzy się oferty. 

Poniżej podam Ci przykład tego samego produktu lecz w kolorze czerwonym, gdzie również jest podpiętych 5 ofert i tam wszystko jest ok. 

Proszę sprawdzczerw.jpgczerw2.jpgczerw3.jpg 


Błąd leży po stronie Allegro, źle zostaje wyświetlane. Zauważ że oferta z fioletową butelką nie jest podpięta pod niebieską więc czemu wyświetla się razem? I na odwrót. 1.jpg

oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@XxperfumeriaxX w przykładowej ofercie nr 11402701046 nie ma włączonych wariantów produktowych, tylko ofetowe. 
Zobacz, w ofercie nr 11402718194 jest informacja o wariantach od innych sprzedających, to znaczy, że mamy warianty produktowe:

la_nika_0-1729499161933.png

W ofercie nr 11402701046 nie mamy tej informacji, tutaj są warianty ofertowe:
 

la_nika_1-1729499208432.png

Z czasem włączymy warianty produktowe we wszystkich ofertach, więc najlepiej, nadać osobne EANy i utworzyć osobne produkty. 

   Monika
   Moderatorka

   Dołącz do naszych licytacji charytatywnych dla powodzian.
   Razem możemy więcej!
oznacz moderatorów

XxperfumeriaxX
#10 Popularyzator#

@la_nika 

A gdzie mogę wyłączyć te " warianty produktowe"? Tak aby było jak w innych aukcjach. 

oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@XxperfumeriaxX  nie ma takiej możliwości. 

   Monika
   Moderatorka

   Dołącz do naszych licytacji charytatywnych dla powodzian.
   Razem możemy więcej!
oznacz moderatorów

Alegoria24_pl
#10 Popularyzator#

Pocieszę Cię, że Allegro potrafi zrobić gorsze rzeczy z wariantami produktowymi/ofertami wielowariantowymi:

- nie potrafi połączyć koszulek, które mają identyczny wzór, a różnią się tylko kolorem materiału

- łączy losowo koszulki w jedną ofertę, chociaż nie mają ze sobą nic wspólnego

- często brakuje rozmiarów, a po kliknięciu w miniaturkę system przerzuca użytkownika w dziwne miejsce

oznacz moderatorów

XxperfumeriaxX
#10 Popularyzator#

Przykład próby takiego połączenia przesyłam poniżej. 

Jak mam wystawiać oferty jak takie bzdury wyskakują?? Udręka z tym katalogiem.....

katalog.jpg

@N_Nitka28 @RaBarbar_ka @MiMary @w_kiwi @Sa_nova @la_nika @ayo80 @nat_not @_HolaOla_  

Gdzie mam zgłaszać takie rzeczy bo to tylko wnerwia...?? Nie można zwyczajnie po ludzku wstawić oferty bo ciągle jakieś błędy. Ogarnijcie ten katalog bo on nie działa a wystawianie ofert jest męczarnią. 

Moderatorzy spójrzcie na screen, gdzie tu logika??? Ani zdjęcie ani kod EAN się nie zgadza a system dał mi propozycję połączenia....

Ponawiam pytanie gdzie mogę coś takiego zgłaszać bo takich przypadków mam duuużo więcej.

oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@XxperfumeriaxX czy gdy klikasz "wróć do edycji" pojawia się błąd? Czy nie możesz wystawić oferty z innym produktem, niż ten proponowany? Powinno być tak, że po powrocie do edycji i wystawieniu oferty o innych parametrach, tworzysz nowy produkt. 

   Monika
   Moderatorka

   Dołącz do naszych licytacji charytatywnych dla powodzian.
   Razem możemy więcej!
oznacz moderatorów

XxperfumeriaxX
#10 Popularyzator#

Gdy wracam do edycji to pojawia się kolejny paradoks, gdyż gdy chce wyszukać produkt w katalogu po tym numerze EAN to nic nie wyskakuje, tak jakby go nie było czyli prawidłowo, gdyż nie mam żadnego produktu z takim kodem EAN. Problem pojawia się tylko gdy chce zatwierdzić ofertę przyciskiem "wystaw".

Danego produktu nie mogę na chwilę obecną wystawić, gdyż problem nie został przez Was jeszcze rozwiązany. Kodu EAN też nie zmienię, gdyż takowy został to owego produktu nadany.

Zmieńcie to jakoś aby taki problem nie występował.

Mogę podać inne podobne przykłady.

Na chwilę obecną kilku produktów nie jestem w stanie wystawić przez takie sytuacje, gdyż Kupujący później do mnie nie do Was mają pretensje, iż wystawiam inny model butelki a inny model jest na zdjęciu w katalogu, a ja nie mam czasu ani ochoty wszystkim tłumaczyć, która butelka jest prawidłowa....

oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@XxperfumeriaxX a jaki komunikat pojawia się, gdy klikasz "wystaw"? 

   Monika
   Moderatorka

   Dołącz do naszych licytacji charytatywnych dla powodzian.
   Razem możemy więcej!
oznacz moderatorów

XxperfumeriaxX
#10 Popularyzator#

Właśnie ten, który wcześniej wysłałem screen, próbuje mi połączyć na siłę z innym produktem, mimo, iż tak jak wcześniej pisałem podczas wyszukiwania w katalogu takiego produktu z tym kodem EAN nie znajduje.

oznacz moderatorów

Sa_nova
Moderatorka
Moderatorka

@XxperfumeriaxX dziękuję za sygnał. Zgłosiłam Twój przypadek do działu technicznego i już działamy w temacie połączenia produktów. Gdy tylko otrzymam więcej informacji, wrócę do Ciebie z odpowiedzią. 

oznacz moderatorów

sl-aw-ek
#17 Koryfeusz#

@XxperfumeriaxX Ty ustawiasz wielowarianty ofertowe - allegro wyświetla wielowarianty produktowe 😉 Jakby to prościej powiedzieć, to co Ty sobie tam ustawisz nie ma nic wspólnego z tym co sobie tam allegro wyświetli 🤣

oznacz moderatorów

Halfrunt
#19 Nestor#

Dokładnie, łoni wiedzą lepiej co se będą łączyć 😂, a ostatnio łączą w jeden produkt różne produkty z różnymi  EAN-ami 

oznacz moderatorów

KailaArt
#10 Popularyzator#

To co Allegro robi jest niesamowitą bezsensownością, stratą czasu i stratą również dla nas sprzedawców, bo to jak sobie sami łączą te produkty to jest kpina.

oznacz moderatorów

Autozaslony
#11 Animator#

Kpina to mało powiedziane. Możesz sobie samemu łączyć produkty w wielowariantowości ale jak ich system uzna, że chce połączyć inne to i tak je połączy:)

Trzeba zgłaszać każdą taka aukcje i liczyć na to, że to porpawią.

Mi się udało dopiero po rozmowie na infolinii gdzie Pan sam się tym zajął.

oznacz moderatorów

Halfrunt
#19 Nestor#

@Autozaslony Poprawił tak, minie kilka dni i znów system to pozmienia, dałem se z tym spokój, już nie poprawiam, ileż można..

oznacz moderatorów