anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Podejrzany email - phishing

MAMY ROZWIĄZANIE!
kytorr
#13 Ambasador#

Właśnie dostałem taki email. Wygląda prawie jak od allegro ale rażące błędy składniowe i logiczne (tłumaczenie jak translator) praktycznie utwierdzają mnie w przekonaniu że to "podszywka"dziwactwo.png

 

oznacz moderatorów
18 ODPOWIEDZI 18
br.
#21 Demiurg#

@kytorr W takich sytuacjach  należy  przede wszystkim zwrócić uwagę  na adres nadawcy.

oznacz moderatorów
kytorr
#13 Ambasador#

Nie skupiałem się na tym, wyglądał dziwnie więc wywaliłem 🙂 Jeśli to prawdziwy email (w sensie od allegro) to jego poziom jest żenująco niski i nie powinien ujrzeć światła dziennego...

oznacz moderatorów
_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka

@kytorr Nie wstawiłeś tutaj całości, ale jeśli mail pochodzi z adresu powiadomienia@allegro.pl  i nosi tytuł "Wiadomość od prezesa Allegro, François Nuytsa" to jest on prawdziwy. 

   Ola
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie! 🙂
oznacz moderatorów
kytorr
#13 Ambasador#

Dzięki, dziennie dostaję kilka emaili od "Prezesów" CEO, CFO, ICO Managerów itd. więc tytuł itd NIC na mnie nie robi. Bywały śmieszniejsze tak na marginesie 🙂 Mail jest tak sztuczny i napisany "nie po polsku" że wzbudził moje podejrzenie. Pozdrawiam

oznacz moderatorów
_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka

@kytorr Jeśli codziennie dostajesz tyle wiadomości od takiego grona osobistości, to gratuluję znajomości 😁 Te najśmieszniejsze pochodzą też od nas? 

   Ola
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie! 🙂
oznacz moderatorów
DMotylinska
#7 Wielbiciel#

A czy to Wy wysyłacie takie maile:Przechwytywanie.PNG

oznacz moderatorów
nat_not
Moderatorka
Moderatorka

@DMotylinska Nie, nie jest to mail od nas. Nie klikaj w link dostępny w tej wiadomości.

   Natalia
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie!
oznacz moderatorów
Knowhere
#21 Demiurg#

@DMotylinska W polu "od" widać adres nadawcy obsluga.klienta313398(at)obsluga.klienta71359.pl - jak myślisz, czy to mogło zostać wysłane przez allegro.pl?🤔
Już nawet nie będę pytał, jaki ciekawy link się wyświetla po najechaniu kursorem na "rozwiązanie problemu" (bodaj w to nie klikaj).

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów
DMotylinska
#7 Wielbiciel#

Nie jestem aż taką **piiip**ką, nie klikam w takie cósie, wstawiłam to tu raczej żeby się upewnić i ewentualnie ustrzec kogoś przed zrobieniem głupoty.

oznacz moderatorów
Siidzej
#7 Wielbiciel#

Też taki dostalem dzisiaj

oznacz moderatorów
Knowhere
#21 Demiurg#

@kytorr Też dostałeś mejla od samego prezesa allegro?😁

Mejl przyszedł z adresu powiadomienia@allegro.pl więc to nie jest fałszywka.

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów
kytorr
#13 Ambasador#

Może i tak, ale nie brzmi dobrze. Stąd miałem podejrzenia, że to jednak coś "lewego"

oznacz moderatorów
gpz500
#12 Orędownik#

Można prezesa dodać do spamerów i będzie spokój. Patrz na samym końcu listu, w stopce.

Jeśli nie chcesz więcej otrzymywać tego typu powiadomień, kliknij tutaj.

oznacz moderatorów
mwmonety
#21 Demiurg#

ja tam zostawię sobie tą wiadomość w końcu jest to pierwszy meil od prezesa tej korporacji do mnie widocznie coś się źle dzieje że prezes chce nas przekonać by zostać na allegro i dalej dla dobra ogółu zarabiać

oznacz moderatorów
br.
#21 Demiurg#

To prawda,  to  tak  jakby  Orędzie do Narodu Allegrowego.

Nie  sądzę  żeby  to  była  dobra wiadomość, raczej  jest  to zapowiedź  problemów.

oznacz moderatorów
PHUABIB2
#12 Orędownik#

@br.Oj tam, czarnowidztwo uskuteczniasz.

Jest dobrze, Trzymajmy się razem i będzie jeszcze lepiej, a COVID - 19 sam zniknie z tej ziemi za sprawą Allegro

oznacz moderatorów
annas14-firma
#16 Inspirator#

Teraz to jest obowiązująca "narracja": jak się sam nie pochwalisz to nie masz co liczyć że pochwalą cię inni. 

oznacz moderatorów
kytorr
#13 Ambasador#

Przy takiej fali phishingu. Taki "koślawy" email wygląda żałośnie i podważa wiarygodność samego prezesa oraz firmy..

oznacz moderatorów