anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Podróbki figurek Littlest Pet Shop na Allegro

ja_Nitka
#11 Animator#

Wiemy, że na Allegro nie można sprzedawać podróbek 🙂

Littlest Pet Shop jest znakiem towarowym firmy Hasbro.
Jakiś czas temu, temat poruszony został w innym wątku, @ko_alka napisała, że "tylko produkty z serii Littlest Pet Shop mogą mieć wartość Hasbro w marce"

jednak pytanie Czy produkty Littlest Pet Shop mogą mieć w marce INNĄ wartość niż Hasbro? pozostało bez odpowiedzi, dlatego ponawiam pytanie

Na Allegro jest całe mnóstwo figurek, które w tytule mają Littlest Pet Shop, a w marce wpisane "inna", "bez marki" lub coś innego, nie Hasbro,
czyli nie są to oryginalne figurki Habro, wyglądają jak Littlest Pet Shop, czyli są to podróbki, bo chyba ciężko nazwać zabawki zamiennikami 😉
sprzedawane są w hurtowych ilościach, z parametrem stan Nowy, mimo, że obecnie nie są już produkowane przez firmę Hasbro.

W katalogu są dziesiątki takich produktów z kodami EAN nie będącymi własnością Hasbro, tylko jakichś firm chińskich lub innych ...

przykład pierwszy z brzegu - produkt o nazwie 'LPS Shorthair Littlest Pet Shop Figurka Kot Kotek', takich produktów w katalogu jest ok 60, do każdego przypisany jest EAN jakiejś chińskiej lub innej firmy, do niektórych po kilkanaście takich EANów (jeden z nich: 6921434936328).

Czy to jest zgodne z zasadami Allegro, z Ochroną Marek?

@N_Nitka28 @RaBarbar_ka @MiMary @w_kiwi @Sa_nova @la_nika @ayo80 @nat_not @_HolaOla_  

Powyższe pytania dotyczy Littlest Pet Shop starszych kolekcji, aktualnie już nieprodukowanych przez Hasbro. Obecnie nowe serie zabawek Littlest Pet Shop G7 produkowane są na licencji Hasbro przez firmę Basic Fun.

oznacz moderatorów
18 ODPOWIEDZI 18

LEW433
#21 Demiurg#

Nie jest zgodne, ale ci z Chin maja jakieś inne regulaminy, zgłaszać.

oznacz moderatorów

ja_Nitka
#11 Animator#

no tak myślę, że nie jest zgodne, czyli nie można tak wystawiać ... ale jednak można, bo jest wystawiane 😉

czekam na odpowiedź Moderatorów na pierwsze pytanie

oznacz moderatorów

Barzy_TPI
#13 Ambasador#

Tzw. "ochrona marek" na Allegro nie ma nic wspólnego z ochroną marek (ochrona praw autorskich, walka z podróbkami itp.) - ma na celu wyrzucić z głównego Allegro, najatrakcyjniejsze dla kupujących aukcje, czyli np. z przedmiotami używanymi odsprzedawanymi przez prywatnych użytkowników. Mają pozostać tylko przedmioty nowe lub używane od firm (czyli dużo droższe, niż od osób prywatnych), żeby Allegro mogło się nachapać większymi prowizjami (a dobry sprzęt używany ma wylecieć na śmietnik - walić ekologię, bo najważniejsze są teoretyczne zyski bezdusznej korporacji).
Tzn. taki był plan Allegro, ale rzeczywistość wygląda inaczej, bo odpływ starych/wiernych/lojalnych klientów na inne portale zakupowe jest aktualnie przeogromny.

oznacz moderatorów

MiMary
Moderatorka
Moderatorka

Cześć, @ja_Nitka. Skonsultuję to i niedługo wrócę do Ciebie z dalszymi informacjami.  

   Marysia
   Moderatorka

   Dołącz do naszych licytacji charytatywnych dla powodzian.
   Razem możemy więcej!
oznacz moderatorów

RaBarbar_ka
Moderatorka
Moderatorka

@ja_Nitka zweryfikowałyśmy z @MiMary temat. Dziękujemy za sygnał w tej sprawie. Zostały wykonane działania, które mają zabezpieczać przypadki publikowania ofert, w których używany jest znak towarowy Littlest Pet Shop w odniesieniu do innych towarów, które nie pochodzą od Hasbro. 

   Basia
   Moderatorka

   Dołącz do naszych licytacji charytatywnych dla powodzian.
   Razem możemy więcej!
oznacz moderatorów

ja_Nitka
#11 Animator#

Super 🙂 ale czy dotyczy to tylko ofert, które będą publikowane w przyszłości?

A co z setkami ofert podróbek Littlest Pet Shop aktualnie dostępnych na Allegro oraz dziesiątkami niewłaściwych produktów w katalogu?

oznacz moderatorów

RaBarbar_ka
Moderatorka
Moderatorka

@ja_Nitka jeśli napotkasz ofertę, która budzi Twoje wątpliwości - zgłoś ją do weryfikacji. 

   Basia
   Moderatorka

   Dołącz do naszych licytacji charytatywnych dla powodzian.
   Razem możemy więcej!
oznacz moderatorów

ja_Nitka
#11 Animator#

@RaBarbar_ka naprawdę? to jest to rozwiązanie? A już myślałam, że zajęliście się problemem na poważnie.

Tak na szybko napotkałam jakieś 4000 takich ofert, nie jest ciężko je znaleźć

Clipboard_10-08-2024_02.jpg

Mam zgłaszać każdą ofertę z osobna? To jakiś żart?

A jak zgłoszę to napiszecie, że sorry ale nie mamy jak zweryfikować... bo takie zgłoszenia to tylko od podmiotów uprawnionych rozpatrujecie ... albo coś w tym stylu

Może na początek warto byłoby usunąć z katalogu dziesiątki tych niewłaściwych produktów podróbek, Littlest Pet Shop bez marki, które zostały utworzone na podstawie EANów wziętych 'z kosmosu'?

oznacz moderatorów

RaBarbar_ka
Moderatorka
Moderatorka

@ja_Nitka weryfikacja ofert to proces, który trwa jakiś czas, dlatego proszę Cię o cierpliwość. 

   Basia
   Moderatorka

   Dołącz do naszych licytacji charytatywnych dla powodzian.
   Razem możemy więcej!
oznacz moderatorów

ja_Nitka
#11 Animator#

czekam cierpliwie 😉 chciałam się tylko upewnić, że zajmiecie się niewłaściwymi ofertami i produktami, nie tylko przyszłymi, ale także aktualnie dostępnymi na Allegro

poza tym nie wiem jakie działania zabezpieczające zostały wykonane, ale nadal codziennie pojawia się kilkaset takich niewłaściwych ofert...

oznacz moderatorów

Monika__L
#16 Inspirator#

Nikt nie będzie za tym nadażal

ty musisz być jak ten żandarm i wysyłać te oferty 

oznacz moderatorów

br.
#21 Demiurg#

@ja_Nitka  " czekam cierpliwie ..."

A czekaj, czekaj....  Na pewno zauważyłaś że w tej całej "weryfikacji"  chodzi o to żeby przypadkiem nie utrudnić sprzedającemu  zarabiania prowizji dla Allegro.

Nawet jeśli zamkną mu konto to szybko założy sobie nowe...  a ty sobie czekaj...

oznacz moderatorów

ja_Nitka
#11 Animator#

wiem, wiem ... w końcu nie jestem tu od wczoraj 😉

oznacz moderatorów

Crow_Empire
#13 Ambasador#

Zgłaszanie im ofert przez dostępne opcje nie ma sensu, bo nic z tym nie robią. Kiedyś byłem naiwny i zgłaszałem. Mijał tydzień, dwa, a oferty dalej wisiały. Taka @RaBarbar_ka  wie, że to pic na wodę, ale mimo to proponuję zgłaszanie. One już skutecznie zostały wciągnięte w tryb korpo 🙂

oznacz moderatorów

Monika__L
#16 Inspirator#

uhm i tak do usr..ej śmierci. A to wy bierzecie za to wynagrodzenie

oznacz moderatorów

ja_Nitka
#11 Animator#

@N_Nitka28 @RaBarbar_ka @MiMary @w_kiwi @Sa_nova @la_nika @ayo80 @nat_not @_HolaOla_  

na czym polegają te Wasze działania zabezpieczające?

Cały czas jest opublikowanych ponad 3600 ofert produktów Littlest Pet Shop bez marki, niewiadomego pochodzenia.

Nadal codziennie pojawiają się setki takich nowych ofert... jak to jest możliwe, skoro podobno sprawdzacie każdą ofertę??

oznacz moderatorów

Monika__L
#16 Inspirator#

Nie sprawdzaja

sprawdzaja te wskazane przez ciebie a i w to nie wierzę 

oznacz moderatorów

ja_Nitka
#11 Animator#

dokładnie, chyba właśnie tak to wygląda

@N_Nitka28 @RaBarbar_ka @MiMary @w_kiwi @Sa_nova @la_nika @ayo80 @nat_not @_HolaOla_  

czy w Waszym dziale zajmującym się usuwaniem produktów nie ma nikogo, kto by ogarnął problem całościowo? Naprawdę trzeba Wam wskazywać palcem każdy niewłaściwy produkt?? a i to NIE DZIAŁA - 

produkt z EANem 5902166900758 zgłoszony do usunięcia 7 października (EAN firmy oświetleniowej - produkt w katalogu zabawka Hasbro)
Wasz doradca zweryfikował wskazany produkt z Bazą GS1, potwierdził rozbieżność w Katalogu i brak zgodności z Bazą, zgłosił produkt do usunięcia i co??
nooo NIC, produkt jak był tak jest, w końcu minęło tylko ponad dwa tygodnie - BRAWO! gratuluję szybkości działania!

oznacz moderatorów