anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Zmienimy opłaty za dostawę i usługi dodatkowe InPost, Poczty Polskiej i UPS

kostas11
#21 Demiurg#

@N_Nitka28 @RaBarbar_ka @MiMary @Client:110944380 @w_kiwi @Sa_nova @la_nika @ayo80 @nat_not @_HolaOla_  rozumiem że trzeba to ręcznie zmienić po 21 października ???

Podwyższymy część opłat w związku z podwyżkami, które wprowadzają przewoźnicy InPost i Poczta Polska. Jednocześnie obniżymy dopłaty za dostawę cięższych paczek metodami Allegro Kurier UPS i Allegro Kurier UPS pobranie.

Już 21 października udostępnimy Ci możliwość wprowadzenia nowych stawek w cennikach dostaw. Podniesiemy również kwotę maksymalnej ceny, która kwalifikuje do oznaczenia Smart! wymienione niżej metody dostaw. Dzięki temu, gdy w cennikach dostaw zmienisz cenę na wyższą, Twoje oferty zachowają oznaczenia Smart! W ten sposób przygotujesz oferty ze wskazanymi metodami dostaw do listopadowych zmian.

________
Κώστας
oznacz moderatorów
11 ODPOWIEDZI 11

mdrogeria
#21 Demiurg#

@kostas11 tu Masz odpowiedź ,,Już 21 października >>!!udostępnimy Ci możliwość wprowadzenia nowych stawek w cennikach dostaw.

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@mdrogeria to czemu na Lokalnie aktualizują sami ???

Nie musisz nic robić. Automatycznie zaktualizujemy cenę dostawy Allegro Paczkomaty InPost w trwających ogłoszeniach, w których ją udostępniasz – niezależnie od tego, kiedy zostały wystawione.

________
Κώστας
oznacz moderatorów

_Likos_
#21 Demiurg#

Zdaje sie że zmiany nabierają rozpędu. Nowy widok, nowe ceny, potem będa poprawki i poprawki do poprawek no i oczywiście kolejne nowe ceny.

Wczoraj ogladałem wywiad z człowiekiem który 20 lat szkolil firmy i grupy sprzedające na allegro ( nie był to nikt z allegro). Bardzo podobało mi sie podsumowanie. "Biorąc pod uwage nowy widok oraz nadchodzace zmiany to dotychczasowe szkolenia i wiedze odnośnie : przygotowania ofert, reklamy, pozycjonowania i generalnie cąłego handlu na allegro - można sobie w buty włożyć"

Cóż Panowie i Panie będzie nowy start . Pocieszające jest to że tym razem zmiany są tak duże że nie tylko mali sprzedawcy ale duzi także ( w tym prawdopdobnie allegro) nie sa w stanie przewidzieć jak zareaguje rynek.

Moje zdanie jest takie : do konca roku - przepychanki, włączanie reklam i wojny cenowe, po nowym roku nastąpi odsiew tych którzy albo zbyt dużo dołożą albo im sie zatrzyma sprzedaż.

A ci którz przetrwają do wiosny - dostosuja sie i może nawet ( biorąć pod uwage mniejszą konkurencje ) wzrosna im obroty.

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@_Likos_  napisał(a):

Moje zdanie jest takie : do konca roku - przepychanki, włączanie reklam i wojny cenowe, po nowym roku nastąpi odsiew tych którzy albo zbyt dużo dołożą albo im sie zatrzyma sprzedaż.

A ci którz przetrwają do wiosny - dostosuja sie i może nawet ( biorąć pod uwage mniejszą konkurencje ) wzrosna im obroty.


Ja wiem czy przepychanki ? było to na początku już widzę stabilizację i raczej starają się trzymać najniższą cenę z katalogu bo wielu dochodzi do wniosku że to nic nie daje prócz spadku dochodów, są już też próby ustalania cen w katalogu, telefony, maile od konkurencji co by nie walczyć, więc wydaje mi się że allegro miało dobry pomysł ale znając nasz przedsiębiorczość można wszystko obejść 😄

________
Κώστας
oznacz moderatorów

_Likos_
#21 Demiurg#

@kostas11  "telefony, maile od konkurencji co by nie walczyć, więc wydaje mi się że allegro miało dobry pomysł ale znając nasz przedsiębiorczość można wszystko obejść"

Aha juz w to wierze. Jeśli oferty nawet dla niezalogowanych kupujacych zostaną poukrywane. Zdaje sie od jutra. To poleci sprzedaż w wielu firmach. A jak poleci sprzedaż to zacznnie sie walka o to aby byc to ofertą I póki co chyba nawet nie jest jasno sprecyzowane jakie kryteria).

Zobacz jak wielu sprzedawców juz pisze o spadku obrotów a moim zdaniem bedzie gorzej zwłaszcza dla małych firm których nie bedzie stać na obniżenie ceny ani na ADSy . Bo wyóżnienia juz całkiem traca sens przy tymi widoku.

Zobaczymy za miesiąc -dwa. Chociaż myśle że nawet do świąt to potrwa bo wielu sprzedawców bedzie liczyło ze przd swietami odrobi straty. Dopiero po nowym roku dużo małych sprzedawców odejdzie 

oznacz moderatorów

TomBanknoter
#17 Koryfeusz#

@kostas11 Osobiście najbardziej podoba mi się fraza "nie musisz nic robić". Na dziś Allegro generuje mi 80% roboty przy 20% obrotów, więc chyba wkrótce wezmę sobie tę radę do serca 😎

oznacz moderatorów

TomBanknoter
#17 Koryfeusz#

@kostas11 @_Likos_ @mdrogeria Moim zdaniem jedynym sposobem na to, żeby Allegro mniej dokładało do programu Smart jest urealnienie limitów, bo "darmowa" przesyłka przy zamówieniu rzędu 45 zł nie ma prawa się spinać.

Na całe szczęście coraz mniej mnie to obchodzi, bo pół roku temu założyłem własny sklep, w którym obroty już po dwóch miesiącach miałem większe niż na Allegro, a średnia wartość zamówienia jest jakieś 10 x wyższa niż tu (darmową przesyłkę daję od 300 zł).

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

@TomBanknoter ja rewitalizuję stacjonarkę , sądziłem ,że na stare lata łatwiej będzie w necie dobić i potem dorobić do emerki ,ale się pomyliłem . Dobrze , że zupełnie nie odpuściłem sklepu i jest do czego wrócić , na rzut beretem mam biedrę i rossmana , nie daleko kolejne sieciówki , a wystarczyło powiesić parę plakacików z cenówkami i od razu robi się ruch , jest grupa klientów nie potrafiąca się odnaleść w marketach , potrzebują porady , a i pogadać z kimś żywym ,rzucić anegdotą , a często pożalić , a allegro trzeba jak maskotkę odłożyć na półkę , może przyjdzie czas to się odkurzy , na razie szkoda mojego zaangażowania , pracy , nerwów  ,pewnie coś tu pozostawię , ale pomału zmiejszam ilość ofert , przestaję walczyć o ich atrakcyjność , sprzeda się to się sprzeda , nie to też dobrze .

oznacz moderatorów

TomBanknoter
#17 Koryfeusz#

@mdrogeria No i słusznie, każdy sposób jest dobry żeby jak najmniej karmić tego molocha 😎 Współczuje wszystkim tym, dla których Allegro jest podstawowym kanałem działalności...

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

@TomBanknoter mam jeszcze na myśli wprowadzenie dodatkowej atrakcji związanej z rynkiem wysyłek , ale na razie pomysł dojrzewa  ,teraz mam na głowie migrację magazynu , chciałem tego uniknąć , ale trzeba ograniczyć kursy , czas ... paliwko , trzeba wydłużyć czas wysyłki , czyli dostanę po jakości , to przypieczętuje moją decyzję .

oznacz moderatorów

serwis-texas
#21 Demiurg#

Ceny od 1 Listopada!

oznacz moderatorów