anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Brak opcji rozłącz te same oferty.

MAMY ROZWIĄZANIE!
renata86aa
#9 Pomysłodawca#

Przed chwilą po wpisaniu jakiekolwiek frazy zauważyłem, że wyszukiwanie działa jedynie dla produktów a nie ofert. Nie mam opcji rozłączenia produktu. 

Czy to jakiaś zmiana czy błąd ? @w_kiwi @ko_alka @la_nika @nat_not @_HolaOla_  

oznacz moderatorów
1 621 ODPOWIEDZI 1 621
sebasu
#9 Pomysłodawca#

Czyli widać że jednak ludzie zmieniają nawyki i kupują jak ja poza aledrogo

oznacz moderatorów
tsosen
#7 Wielbiciel#

Trudno o zmianę nawyków jak sprzedawcy mając prowizje od allegro itp sprzedają produkty drożej w swoim sklepie niż na allegro. Zastanawiam się czym podyktowana jest taka decyzja. 

oznacz moderatorów
Elektron5
#9 Pomysłodawca#

Zawsze się też głowiłem nad tym. Prawdopodobnie skoro już ktoś znalazł ofertę w sklepie to nie będzie tego szukał gdzie indziej, więc równie dobrze można zgolić z frajera więcej o to co zabrałoby alle, w sumie nawet cz~sto dochodzi też droższa wysyłka. To jest dopiero szczyt buractwa i handlowego chamstwa. Najlepsze jest jednak to gdy zwróci się uwagę i te wymijające odpowiedzi 🤣🤣 Rozumiem gdy ktoś ma sklep powiązany z alle, ale wtedy co za problem dać na stronie sklepu komunikat z rabatem? Tak przedsiębiorcy w PL promują własne sklepy i potem zdziwienie, że wyhodowano takiego monopolistę który ma ich w...  bo i tak na gadaniu się kończy i tak nadal we własnym sklepie będą mieli te same ceny. 

oznacz moderatorów
mich41x
#10 Popularyzator#

Tu trzeba nie gadać i nie oglądać się na innych tylko po prostu robić.

Mnie w sierpniu przymusowo włączyli do testu tej nowej rewelacji i nie chcieli przyjąć odmowy uczestnictwa za negatywny wynik testu, więc od tego czasu nie kupiłem nic i już kilka zakupów które zawsze z automatu robiłbym na Allegro poszło sobie gdzie indziej.

Jest z tym trochę więcej roboty bo trzeba maile podawać, konta zakładać itp, ale już spokojnie ze 100zł na prowizjach te buce i łajdaki straciły. (Jeśli od dawna nic nie sprzedaliście, to polecam popatrzeć sobie ile teraz te prowizje wynoszą.)

Mniej więcej w tym samym czasie wygasł mi też Smart i ani myślę o odnawianiu dopóki nie przejdzie ta gunwoburza.

oznacz moderatorów
promyk1985
#2 Obserwator#

Wchodzę po przerwie na allegro i nie mogę znaleźć opcji rozłącz oferty tylko jakie durne grupowanie ofert. To jakiś żart? Szlag by to, to dziadostwo wydłuża wyszukiwanie ofert!! Kiedyś 5 sekund i mam na tacy wszystkie oferty teraz jest burdel, klikanie i przeskakiwanie stron. Jako kupującą z utęsknieniem czekam na ruch konkurencji bo to co odwala allegro nie nadaje się do druku co o tym sądzę ja i znajomi. Kilkanaście lat na allegro i trzeba się żegnać z tym portalem, który tylko wkurza ludzi od jakiegoś czasu. Dajcie ludziom wybor🤬🤬🤬🤬🤮🤬

oznacz moderatorów
LEW433
#21 Demiurg#

Nie masz kupować tego co ty chcesz, masz kupować to co oni chcą Ci sprzedać.

oznacz moderatorów
Pafnuc
#7 Wielbiciel#

Witam szanownie zgromadzonych, też się wyżalę.
Wchodzę na allegro, w kategorię Steam Deck - konsole. Jest ich podobno 170. Pierwsze trzy wyniki to nie konsole tylko jakieś nakładki i stacje dokujące. Potem samych urządzeń pokazuje mi 11. allegro.PNG

Niektóre w absurdalnych cenach jak np ta:  

Pafnuc_0-1728050676726.png

"Gwarancja najniższej ceny". No bez jaj. 

Żeby znaleźć cokolwiek sensownego trzeba zjechać na sam dół, do jednej jedynej oferty z allegro lokalne (mimo że jest najtańsza a ja sortuje po cenach to i tak jest na końcu) i tam "pokaż więcej". Bezuyżteczne g. 
Dziękuję za uwagę, Pozdrawiam 

oznacz moderatorów
Rafiusz
#9 Pomysłodawca#

To się nadaje na skargę do UOKiK. Chyba już przecież dostali karę m.in. za błędne sortowanie i oznaczenie ofert. 

oznacz moderatorów
robcio646
#10 Popularyzator#

Jak to możliwe przecież szanowna moderacja mówi że jest wszystko ok a tu potwierdzenie:

Screenshot_2024-10-04-14-03-20-38_e4424258c8b8649f6e67d283a50a2cbc.jpg

Poprostu żenada te odpowiedzi, najgorsze jest to że w jednym wątku pomocy odpowiadają różne osoby i to po ponad 24 godzinach od napisania. Dno totalne... 

oznacz moderatorów
robcio646
#10 Popularyzator#

I kolejny raz zadałem pytanie które zacytuję:

"Proszę opisać mi własnymi słowami w czym przeszkadzało pozostawienie ludziom wyboru w postaci przycisku "Rozłącz oferty"?"

Kolejny raz nie dostałem odpowiedzi a zamiast odpowiedzi to:

Screenshot_2024-10-05-12-38-56-20_e4424258c8b8649f6e67d283a50a2cbc.jpg

Mam wrażenie że rozmawiam z idio.tami którzy pracują jako konsultanci.

Swoją drogą odpisuje mi już trzecią osoba w jednym wątku. 

oznacz moderatorów
merkuriusz77
#9 Pomysłodawca#

Czasem to można nieomal zobaczyć jak się decydentom w tej firmie obracają w głowach zębate kółeczka. „No tak, włączymy obowiązkowe grupowanie, niektórzy się wściekną i odejdą; no to zrobimy wielką kampanię reklamową – tych co odejdą zastąpią nowi i będzie git!”.

Ale tu mogą nastąpić zderzenia z rzeczywistością.

Scenka rodzajowa:

„Wiesz, Krysiu, widziałem w TV, że to Allegro to jest super, tam jest wszystko i tanio, i w ogóle. To założyłam konto i będę teraz kupowała, no po prostu – wszystko, wszystko! - Oj, to fajnie, Basiu!”

Następnego dnia:

„Wiesz Krysiu, jednak tam nie wszystko jest takie różowe, czy może raczej pomarańczowe. No bo chciałam kupić dla mojej córuni plecaczek, no i wpisałam Plecaczek dla dziewczynki, a wyskoczyły mi Lampki do choinki. No to dopisałam, że chodzi o plecaczki firmy Six-Mega-Kids – a pojawiło się: Sex-Masturbator-XXX. - Ojej, Basiu, takie rzeczy? - Właśnie takie. Ale przynajmniej kupiłam niezwykle tanie owijki do włosów dla córuni. - No to choć tyle!”

Mija kilka dni:

„Krysiu, to są bardzo dziwne rzeczy. Bo te owijki, co je zamówiłam długo nie przychodziły i napisałem do sprzedawcy – co z nimi? A on mi odpowiedział, wiesz, ja chyba nie umiem tego powtórzyć nawet. Przeczytam ci może – napisał mi tak: <Droga klient! Szanujemy Cię. Chiny wielka państwo i daleka droga. Po co pośpiech? Bądź w nas i się raduj - satysfakcja, duża rozmiarów. Tobie szacunek!> - Ojej Basiu! To jest takie dziwne, że aż strach bierze!”

Może trochę przesadzam. Ale tylko trochę. Jedna pani na tym wątku opowiedziała np., że szukała jakichś szkolnych różności dla swojej pociechy i wyszukiwarka zamieniła jej słowo Six na Sex – ta pani skwitowała to elegancko: „Tego się nie da już odzobaczyć” - bo pociecha siedziała obok. O zalewie chińszczyzny też było dużo. Cóż...

oznacz moderatorów
alleloombard109
#7 Wielbiciel#

Witam, dlaczego po wpisaniu w wyszukiwarkę allegro, wypluwa zaledwie kilka ofert. Widoczne jest np 100 przedmiotów a mam tylko jedną stronę z kilkoma ? 

Przetestowane na kilku przeglądarkach. 

Proszę o pomoc 

oznacz moderatorów
brakestop
#15 Entuzjasta#

Allegro w ostatnich miesiącach przeprowadziło wiele eksperymentów na kupujących i sprzedających i to efekt jednego z nich. 5000 pracowników się nudzi i psują.

--------------------------------------------------------------------------------------------
oznacz moderatorów
Football-stock
#12 Orędownik#

https://spolecznosc.allegro.pl/t5/dyskusje-kupujących/od-1-października-zmieniamy-sposób-prezentowan...

@N_Nitka28 @RaBarbar_ka @MiMary @w_kiwi @Sa_nova @la_nika @ayo80 @nat_not @_HolaOla_   Klient pyta? Pokażcie "najwyższy" poziom obsługi klienta, z którego słyniecie. Przypominam po 24 godzinach blokada

oznacz moderatorów
alleloombard109
#7 Wielbiciel#
oznacz moderatorów
serwis-texas
#21 Demiurg#

To prawidłowe działanie wyszukiwarki.

oznacz moderatorów
kolekcjoner608
#21 Demiurg#

Bo to jest wszystko robione aby każdy był bardziej zadowolony a że bywa inaczej to trudno. Filozofia portalu podobno opiera się na pełnym zadowoleniu użytkowników ,jednak tej rozkoszy mało kto doświadcza.

oznacz moderatorów
actp-sklep
#10 Popularyzator#
 
alleloombard109 Masz widok produktowy (jak wszyscy od 01.10.2024), czyli kilka widzisz kilka ofert, które są reprezentantami, a reszta jest ukryta pod magicznym przyciskiem "porównaj... ofert".
oznacz moderatorów
bodziobodzio4738
#9 Pomysłodawca#

oferty lombardów to są obecnie praktycznie niewidoczne, na wierzchu są najdroższe oferty a w "katalogu" to albo jest to czego szukasz albo mix różności jak w koszu w markecie.

oznacz moderatorów
adi_tychy
#1 Nowicjusz#

To co robi obecnie allegro z kupującymi / sprzedającymi to dramat.

1. Likwidacja check boxa ""szukaj w opisie", doprowadza do zabijania przychodów sprzedawców, gdyż ich oferty nie są wyświetlane kupującym.  Kupujący natomiast nie trafiają na pożądany towar, który zawierany był w opisach właśnie. 

 

2. "Grupowanie produktów" topi kupujących w marnotrawstwo czasowe i skrollowanie setek niepotrzebnych ofert podsuwanych cynicznie przez allegro.

Przykład: wrzucam frazę "Jaszowiec".

Pojawia się oferta o nazwie: "Odznaka Jaszowiec zimowe igrzyska chemików", a obok okienko "porównaj 81 ofert". 

Wchodzę, z nadzieją, iż te 81 ofert dotyczy Jaszowca. Ku mojemu zaskoczeniu ŻADNA z 81 ofert nie jest związana z Jaszowcem. Wszystkie zaś prezentują "odznaki" z Zakopanego, PTTK, turystyczne, święta pracy itd.

Czemu to ma służyć poza utopieniem allegrowicza w kompletnie bezsensowne przeszukiwania ?

 

I dalej. Wrzucając frazę "Tychy" allegro podsuwa oferty zakończone na:  -tych, lat 90-tych, 80-tych itd. Czyli szukając np. książki z nazwą "Tychy" allegro bombarduje setkami ofert z nazwą lat 90-tych, 80-tych itd.

Tak jakby trudno było umożliwić wyszukiwanie tylko według ściśle wpisanej frazy. Od lat przekracza ta możliwości umysłowe władców allegro.

Czas uciekać na (O) (L) (X)

 

oznacz moderatorów