anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Od 1 października zmieniamy sposób prezentowania ofert

_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka

Dotychczas, gdy korzystaliście z wyszukiwarki, prezentowaliśmy Wam wszystkie dostępne oferty wyszukiwanego przedmiotu. Jednak mamy już ponad 500 milionów ofert - aby spełniać swoją rolę, wyniki wyszukiwania wymagały uproszczenia. 

Dlatego od 1 października będziemy wyświetlać na Allegro wyłącznie listę produktów. Większość z Was dobrze zna już ten widok, testujemy go od kilku miesięcy, w tej chwili widzi go już 70% kupujących. Zdecydowaliśmy się wprowadzić go dla wszystkich, jako domyślny widok wyników wyszukiwania. 

Co istotne, nadal będziecie mogli, tak jak dotychczas, przejrzeć listę wszystkich ofert danego produktu - wystarczy kliknąć przycisk [porównaj X ofert].

_HolaOla__0-1723555352580.png

 

Dlaczego zdecydowaliśmy się na tę zmianę?

Wyniki testów wyraźnie wskazują, że dzięki korzystaniu z widoku produktowego kupujący:

  • chętniej dodają produkty do koszyka i częściej je kupują - spodziewamy się  przynajmniej 6 milionów dodatkowych transakcji rocznie dla sprzedających na Allegro,
  • szybciej znajdują to, czego szukają - dzięki połączeniu ofert w ramach produktów, na każdej stronie listy z wynikami wyszukiwania wyświetlamy ich średnio około 4 razy więcej.

Więcej informacji jak zawsze znajdziecie w naszych aktualnościach.

   Ola
   Moderatorka

   Dołącz do naszych licytacji charytatywnych dla powodzian.
   Razem możemy więcej!
oznacz moderatorów
357 ODPOWIEDZI 357

Arkadia_OK
#11 Animator#

@_HolaOla_ 

Żadne z przedstawionych uzasadnień nie jest prawdziwe.
Wprowadzona zmiana tylko UTRUDNIA znalezienie oferty.

Jak dla mnie, to upodabnianie się do konkurencji i wprowadzanie na maksa chińskich sprzedawców jest przygotowaniem do sprzedaży Allegro innej platformie (chińskiej)...

oznacz moderatorów

Crackoos
#7 Wielbiciel#

Nie chcę obowiązkowego łączenia ofert!

Od momentu usunięcia opcji rozłączania ofert, nie mogę znaleźć tego czego szukam. Powiedzcie mi czy to są prawidłowe opisy wystawionych przedmiotów? Czy to są pady bezprzewodowe?

Crackoos_0-1724910648828.png

 

Crackoos_1-1724910648834.png

 

Łączenie ofert nie działa prawidłowo!

oznacz moderatorów

serwis-texas
#21 Demiurg#

@Crackoos 

Wyloguj, poszukaj, zapisz nr oferty, ewentualnie "check" na szukaj też w opisach ofert.

oznacz moderatorów

Lord_Greg
#10 Popularyzator#

@Crackoos 

Ale małe teraz te pady robią.

_____________
TAKA JEST DECYZJA BIZNESOWA ( ͡° ͜ʖ ͡°)
oznacz moderatorów

kubcon
#3 Debiutant#

Tragedia, nie mogę znaleźć tego co chcę (sortowanie po najniższej cenie lub najpopularniejszych).

Jak chcecie to wciskać większości to proszę bardzo, ale dajcie jakaś opcje, aby to wyłączyć, może być nawet głęboko ukryta gdzieś w ustawieniach

oznacz moderatorów

AlexPopilevych
#9 Pomysłodawca#

@kubcon Musi Pan się męczyć i cierpieć. Taka jest decyzja biznesowa.

oznacz moderatorów

Grzesiekj23
#9 Pomysłodawca#

Zapraszam do dzielenia się radością z tych wspaniałych zmian również tutaj:

https://www.facebook.com/allegro/?locale=pl_PL

 

 

oznacz moderatorów

AkcesoriaIT
#10 Popularyzator#

Dobry pomysł.
A ma pytanie do moderacji, zmiana jest ogromna, dotyczy milionów użytkowników, stąd czy możecie pokazać jakieś miejsce gdzie realne osoby wystawiły by pozytywny komentarz? Zdaje sobie sprawę że pozytywnych jest zazwyczaj znacznie mniej niż negatywnych z powodu chociażby emocji, których tutaj jak widać nie mało, jednak dla tak wielkiego pomysłu statystycznie powinny być osoby z tego zadowolone tak żeby się tym pochwalić. Czy mam rację ?
@N_Nitka28@RaBarbar_ka@MiMary@w_kiwi@la_nika@ayo80@nat_not@_HolaOla_ 

oznacz moderatorów

Al_ElektroDomin
#9 Pomysłodawca#

Ciężko o to 🙂 Rzeczy używane są już praktycznie niewidoczne na allegro, licytacje są poukrywane, nie opłaca się już w ogóle wystawiać w ten sposób. kiedyś ile zabawy z tym było, wejść w to co nas interesuje, kliknąć rzeczy używane i licytacja, mnóstwo ciekawych ofert, obecnie to już całkowicie mija się z celem, to na czym allegro zrobiło show lata temu już upadło... Wchodzi produktyzacja skierowana do ogromnych spółek, które na jedno klikniecie wystawią 100 tysięcy ofert, opisy dodadzą się same, zdjęcia też ukłon w stronę polskich sprzedawców którzy nad tym pracowali i pracują, i taki gigant da cenę o połowę niższą prosto z czajna...  Ewentualnie Pan kiwojakotaki wrzuci 10 kontenerów do magazynu allegro, i będzie tylko odbierał kaskę... Raz na miesiąc tranzyt towarów do allegro a tu się zajmą resztą, kto na tym zarobi najwięcej? Allegro będzie miało prowizje, procent od sprzedaży ze swoich magazynów i wszystko pod kontrolą 🙂 

oznacz moderatorów

AlexPopilevych
#9 Pomysłodawca#

W sumie jest jakieś rozwiązanie na to grupowanie ofert. Wystawiać wszystko pod jednym kodem EAN. Na przykład w kategorii Konsole PS4 wszystkie nowe ogłoszenia z tym samym EAN, wtedy wystarczy kliknąc Porównaj i znowu będziemy mieli 1000 ofert które można posortować jak nam wygodniej.

oznacz moderatorów

Al_ElektroDomin
#9 Pomysłodawca#

Musisz to napisać do każdego sprzedającego 😉

oznacz moderatorów

Lord_Greg
#10 Popularyzator#

Lord_Greg_0-1724941257076.png

 

Skisłem

_____________
TAKA JEST DECYZJA BIZNESOWA ( ͡° ͜ʖ ͡°)
oznacz moderatorów

Al_ElektroDomin
#9 Pomysłodawca#

🤣🤣

oznacz moderatorów

renja13
#9 Pomysłodawca#

DRODZY UŻYTKOWNICY FORUM - BARDZO PROSZĘ O PORADĘ 🤕

To że widok produktowy/katalogowy w wyszukiwarce, zastępujący normalny widok ofert, jest ekstremalnym utrudnieniem robienia zakupów, to już wszyscy wiemy.

Na chwilę obecną cała moja rodzina (również dalsza) oraz wszyscy sąsiedzi i znajomi, zaczęli 90% zakupów internetowych robić poza Allegro, ponieważ obecnej "wyszukiwarki" (widok produktowy/katalogowy) nie da się normalnie używać do znalezienia tego, co nas interesuje. Ale niestety jednak te 10% zakupów jeszcze robimy na Allegro.

Moje pytanie brzmi - czy jest jakiś sposób, żeby dało się normalnie, czyli przede wszystkim skutecznie, wyszukiwać konkretne produkty na Allegro???

W chwili obecnej, żeby skutecznie znaleźć na Allegro konkretne produkty, jesteśmy zmuszeni do korzystania z normalnej wyszukiwarki, która jest dostępna w "nowym oknie prywatnym" przeglądarki internetowej. Ale jeżeli Allegro się nie ocknie ze swoich urojeń, to zapewne niestety od 1 października nie będzie można używać tej awaryjnej wyszukiwarki z "okna prywatnego" przeglądarki.

Niby jest Google, ale nie ma tam żadnego sortowania po cenie, po popularności itd.
Niby jest Ceneo i inne porównywarki cenowe, ale one mogą pomóc co najwyżej tylko w kwestii ceny, a i to często źle im wychodzi.

Są może jakieś programy albo wtyczki do przeglądarki, które będą umożliwiały korzystanie z normalnej wyszukiwarki (po ofertach, a nie pozycjach katalogowych), w razie gdyby nawet "okno prywatne" przeglądarki przestało działać???

Będę bardzo wdzięczna za wszelkie sugestie 😇
Noo, może oprócz sugestii zmiany portalu sprzedażowego, bo to już w 90% zmieniłam, podobnie jak dziesiątki ww. osób z mojego otoczenia.

oznacz moderatorów

AkcesoriaIT
#10 Popularyzator#

Po pierwsze allegro potwierdziło że po 1.10 nie będzie już żadnej opcji żeby kupować na starych zasadach. 
Co do narzędzi to jest coś takiego jak Pomocnik Allegro, wtyczka do przeglądarek która mi bardzo ułatwiało do tej pory pracę na allegro, może jej Twórcy znajdę remedium i na to co się teraz dzieje.

oznacz moderatorów

renja13
#9 Pomysłodawca#

Dziękuję za info 😉

Mam nadzieję, że jeśli nie ta wtyczka, to może jakaś inna umożliwi skuteczne wyszukiwanie.

oznacz moderatorów

Egzoguz
#8 Zapaleniec#

Są na ten moment 2 opcje:

-karta incognito, na której nie jesteś zalogowany.

-zaznaczenie opcji "szukaj też w opisach ofert" przy wyszukiwarce, działa też na telefonach.

oznacz moderatorów

Modzin
#7 Wielbiciel#

DRAMAT, nie da się nic znaleźć, PRZYWRÓCIE ROZŁACZENIE OFERT!!

oznacz moderatorów

^Got^
#11 Animator#

Nie przywrócą "taka jest ich decyzja biznesowa".

A jak ci się nie podoba to mówią że tam są drz...

,,ɐʍosǝuzᴉq ɐſɔʎzǝp,, ɐzsɐu ʇsǝſ ɐʞɐʇ 'ǝᴉdnp ʍ sɐʍ ʎɯɐW :oɹƃǝllⱯ
oznacz moderatorów

orinoco
#9 Pomysłodawca#

I tak obcinacie wyniki wyszukiwania do 100 stron. To po pierwsze. Po drugie, i tak po kliknięciu produktu otwiera się konkretna jedna oferta, takiego czy innego sprzedającego. Dlaczego akurat tego? Nie wiadomo, bo nie jest to ani najkorzystniejsza oferta, ani najlepiej oceniany sprzedający. Nosi to znamiona manipulacji. I ja sądzę, że w końcu się wam oberwie od UOKiK-u, bo nie jest to pierwsze nadużycie jakie macie na sumieniu, kolejnym (imho bardzo poważnym) jest ingerencja w tajemnicę korespondencji, choć to akurat nie UOKiK. Generalnie, żadnej z ostatnio wprowadzonych zmian nie oceniam pozytywnie, korzystanie z allegro staje się coraz trudniejsze. Brak wam konkurencji. A może jest konkurencja, tylko niewielu użytkowników potrafi zdecydować się na skorzystanie. Mam na myśli chińskie platformy. Jeśli idzie o mnie, to odkąd wpuściliście chińczyków na allegro, ja ograniczyłem zakupy na allegro o 70 procent. Skoro mam kupić od chińczyka, to wolę kupić tam, gdzie sprzeda mi taniej.

oznacz moderatorów