anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Odrzucona reklamacja

MAMY ROZWIĄZANIE!
konto zamknięte
Nie dotyczy

Witam

Opisze krótko.Zareklamowałam towar ponieważ sprzedający na stronie podał date gwarancji pazdziernik 2025 ,a po sprawdzeniu numerów seryjnych ,ze jest do czerwca 2025.Była długa dyskusja i cały czas miałam wsparcie allegro,ze oczywiście mam rację i ,ze wszystko jest zgodne z regulaminem.Wystarczyło,ze sprzedawca (prywatny)napisał iż odmawia reklamacji i allegro umywa ręce ,że już nic nie mogą zrobić.Jest to droższa rzecz więc zależy mi bardzo .

oznacz moderatorów
88 ODPOWIEDZI 88
az1rael
#21 Demiurg#

I nic nie zrobią z tym pozostaje sąd. Allegro nie ma kompetencji sądu ani nie ma prawa ingerować w reklamacje.

oznacz moderatorów
konto zamknięte
Nie dotyczy

No to po co tak niby wspierali. Nie mam dowodu zakupu .Sprzedawca ignorował zapytania doradców o dokument 

oznacz moderatorów
az1rael
#21 Demiurg#

bo pomagają studenci na zleceniówkach wybierając odpowiedzi z gotowych szablonów lub bot odpisuje, więc nie licz że tam ktoś ma kompetencje w znajomości prawa by doradzać coś normalnego @konto zamknięte 

oznacz moderatorów
konto zamknięte
Nie dotyczy

Z botem nie gadałam a często miałam rozmowe tekefoniczna i właśnie te rozmowy były  najbardziej  wspierajace

oznacz moderatorów
LEW433
#21 Demiurg#

Umywa ręce ale mogliby ci to zrekompensować skoro tak się chwalą że "Allegro gwarantuje bezpieczne zakupy", możesz złożyć odwołanie do reklamacji ale czy ta gwarancja była od sprzedającego>?

oznacz moderatorów
konto zamknięte
Nie dotyczy

Nie bardzo rozumiem pytanie. Co to znaczy gwarancja  czy była od sprzedajacego

oznacz moderatorów
LEW433
#21 Demiurg#

Masz gwarancje i rękojmie.

oznacz moderatorów
konto zamknięte
Nie dotyczy

W opisie aukcji było,że producent gwarantuje 24 miesięczna  i nic wiecej

oznacz moderatorów
LEW433
#21 Demiurg#

No właśnie więc powinieneś składać reklamację u gwaranta - producenta, jak na gwarancji, Rękojmia to u sprzedającego. Udaj się albo zadzwoń do rzecznika konsumentów- porady za darmo.

oznacz moderatorów
konto zamknięte
Nie dotyczy

Konsultowałam się z rzecznikiem i oni niestety nie zajmują się sprzedażą  nie konsumencka.Niestety mowa jest o thermomixie dlatego napisałam,że to sprzedaż nielegalna na tzw słupa,ponieważ firma Vorwerk sta owczo odcina się od sprzedaży na platformach typu allegro ,**piiip**.

oznacz moderatorów
az1rael
#21 Demiurg#

@konto zamknięte po 1 czy w ofercie sprzedawcy był zapis pt wyłączam rękojmię bo jak nie odpowiada z tytułu rękojmi 2 lata od twojego zakupu więc istnienie gwarancji krótszej czy dłuższej nie ma wpływu na to że złożysz reklamację z tytułu rękojmi i niezgodności z umową. Po 2 to że gwarancja jest ucięta o parę miesięcy nic nie znaczy bo aby cokolwiek rozważać, to to co kupione zostało musi się zepsuć, a wcale nie musi więc równie dobrze temat można poruszyć jak się towar zrąbie na tej gwarancji przed jej czasem zakończenia i teraz to tylko bicie piany jest co zresztą allegro podsumowało że nic nie będzie z tym robić.

oznacz moderatorów
konto zamknięte
Nie dotyczy

Nie było żadnego zapisu ,że wyłącza Teraz tłumaczy to w ten sposób (czego też nie było w opisie)że na 21 miesięcy dal mi producent,a na 3 ona czyli sprzedawca.Ubawilo mnie to

oznacz moderatorów
az1rael
#21 Demiurg#

@konto zamknięte to masz 24 miesiące od momentu zakupu u sprzedawcy prywatnego rękojmi i nie masz się czym przejmować, a gwarancji masz 24miesiące od dnia zakupu z dowodu zakupu pewnie paragonu. Popsuje się to wtedy trza będzie allegro o interwencję prosić jakby odrzucił wtedy wypłaca ap albo pokryją koszt naprawy w serwisie.

oznacz moderatorów
konto zamknięte
Nie dotyczy

Kolejna sprawa .Zakładając hipotetycznie,że się zepsuje zgłoszę reklamację i co wystarczy,że sprzedawca napisze ,że nie przyjmuje to allegro umyje rece 

oznacz moderatorów
az1rael
#21 Demiurg#

@konto zamknięte nie tak to nie działa, tutaj już wspierają kupującego. Oczywiście sprzedawca odrzucić może ale jak pisałem potem mogą chcieć od ciebie wyceny z serwisu i pokryją naprawę z ap. Prywatny sprzedawca to nie firma allegro może zablokować konto firmowe, obniżyć statystyki sprzedaży etc etc ma więc realny wpływ na wymuszanie pewnych działań od sprzedawcy firmy natomiast do prywatnego nie ma żadnych uprawnień ani kompetencji interweniować, może robić za mediacje a ap wypłaca w sumie w 100% w 2 przypadkach: 1 prywatny sprzedawca nie wysyła opłaconego towaru i 2 prywatny sprzedawca nie odpowie na reklamację przez 14dni od zgłoszenia. W pozostałych przypadkach allegro nie ma mocy sprawczej nic wymusić, ba nawet gdyby nałożyło zwrot z ap na sprzedawce byłby on w sądzie nie do ściągnięcia z prostego powodu allegro nigdy nie było stroną transakcji między osobami prywatnymi, nie może więc obciążać kosztami reklamacji którejś ze stron plus nic o czymś takim nie ma w zapisach ani kodeksu cywilnego ani ustawy konsumenckiej.

oznacz moderatorów
konto zamknięte
Nie dotyczy

Właśnie,że nie mam paragonu nic nie mam I sprzedawca wogole się do tego nie odnosi. .Milczy na ten temat .Doradca prosil o screna dowodu sprzedaży i co jest na prawie bo napisała magiczne słowo....odrzucam

oznacz moderatorów
az1rael
#21 Demiurg#

@konto zamknięte dowodem zakupu jest też potwierdzenie przelewu z bankowości elektronicznej i masz też historię zakupów allegro więc te 2 lata ochrony ze strony protecta masz gwarantowane zwyczajnie allegro odnosi się do problemu tak że go nie ma bo towar nie uległ uszkodzeniu tylko kością niezgody jest gwarancja która jest skrócona. @konto zamknięte co chcesz od sprzedawcy jako gratyfikację odnośnie reklamacji? Normalnie są 3 możliwości wymiana, naprawa, i zwrot kasy. To sprzedawca prywatny i ani jedna opcja nie wchodzi w grę naprawiać nie ma czego bo działa, wymienić nie ma na co bo nie handluje tym i nie ma drugiej sztuki a zwracać kasy nie zwróci bo wedlug prawa niezdoność z umową musiałaby być istotna a nie jest przykładowo kupujesz smartfona dostajesz hulajnogę. Rozsądnym rozwiązaniem będzie rabat w cenie za niedopatrzenie terminu gwarancji o której wcale mógł nie pisać w ofercoe i nie byłoby dymu sugerowałbym do 10% kwoty zakupu. Druga rzecz jak pisał o dowodzie zakupu w ofercie to jest on częścią tej oferty. 

oznacz moderatorów
konto zamknięte
Nie dotyczy
  • Oj niestety ,ale działa od prawie dwóch lat jako tzw.słup przedstawiciela firmy Vorwerk co jest niestety niezgodne z polityka firmy Vorwerk i absolutnie nie popiera tego typu sprzedaży na allegero i innych.To jest po prostu nielegalna działalnośc.Nie wspomnę o tym,że nie zgłasza do US bo to nie jest jednorazowy rzut.Mam screeny odkąd sprzedaje.Sprzedaje dwa flagowe produkty i ma tego świadomość bo niestety zmusiła mnie do opisania tego w dyskusji ,a chciałam się dogadać poza serwisem polubownie
oznacz moderatorów
komis-bell
#21 Demiurg#

@konto zamknięte Pokaż link do oferty w której dokonałaś zakupu.

oznacz moderatorów