anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Uważajcie! Kolejna fala phishingu!

nat_not
Moderatorka
Moderatorka

Od rana otrzymujemy od Was zgłoszenia o kolejnej próbie wyłudzenia danych. Przypominamy - przy takich wiadomościach nie klikajcie w linki ani załączniki.

phi.png

   Natalia
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie!
oznacz moderatorów
90 ODPOWIEDZI 90

LEW433
#21 Demiurg#

@gojacz Nie widzimy(musi zatwierdzić moderator), ale takich postów było tu wiele, skłaniam się że oszustwo

oznacz moderatorów

Knowhere
#21 Demiurg#
oznacz moderatorów

arek199602
#7 Wielbiciel#

Witam otrzymałem maila z potwierdzeniem wniosku o pożyczkę na adres email, którego nie podałem nigdy allegro. Czy to można uznać za spam?Zrzut ekranu 2020-09-30 102112_LI.jpg

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

Tak. 

oznacz moderatorów

pulkownik66
#19 Nestor#
oznacz moderatorów

Knowhere
#21 Demiurg#

@arek199602 Nie tylko spam, ale nawet scam.

@nat_not Kolejny wątek do doklejenia😉

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów

mly
#7 Wielbiciel#

Witam. Dostał może ktoś takiego maila. Ja dostałem i to na skrzynkę nie powiązaną z Allegro. Nie wysyłałem żadnych formularzy kredytowych. Jakaś próba wyłudzenia, czy co? Mail z adresu "Allegro Pożyczki "

mly_0-1601632441340.png

 

Witaj xxxxxxxxxxxx@o2.pl.   Potwierdź prośbę o udzielenie kredytu Raty Od.nowa.
 

Przypominamy, że Twój formularz o udzielenie kredytu Raty Od.nowa został wysłany poprawnie. Zanim wypełniony wniosek będzie wysłany do banku wymagamy specjalnego potwierdzenia.

Zobacz podsumowanie 

 

Decyzja kredytowa jest podejmowana przez bank lub partnera kredytowego zaraz po odebraniu wniosku. Zwykle otrzymasz ją do 5 minut od odebrania formularza pożyczkowego. W sytuacjach, kiedy nie jest możliwe podjęcie decyzji od razu, dostaniesz ją najszybciej jak to możliwe, a Allegro prześle Tobie wiadomość e-mail z informacją o decyzji partnera pożyczkowego.             

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

To próba wyłudzenia danych, niczego nie klikaj, na nic nie odpowiadaj. Od kliku dni wiele osób tu pisze o tym. 

oznacz moderatorów

mly
#7 Wielbiciel#

Oczywix, dzięki

oznacz moderatorów

Jerryz
#1 Nowicjusz#

Czy e-mail: play2@mailerabd.com należy do Allegro?  Dostałem z tego e-maila akceptację kredytu odnawialnego od.nowa, którego nie składałem. Sądzę, że to próba oszustwa dlatego wolę się upewnić. Link prowadzi do: http://102.130.124.5/redirect.html

 

Już znalazłem, ku przestrodze:

https://zaufanatrzeciastrona.pl/post/uwaga-na-duza-kampanie-malware-pod-haslem-allegro-kredyty/

oznacz moderatorów

WREDZIA-W1
#21 Demiurg#

@Jerryz Tak, to próba oszustwa. W nic tam nie klikaj. Jak kliknąłeś, to pozmieniaj hasła.

Ula

Ula
oznacz moderatorów

Knowhere
#21 Demiurg#

@Jerryz To już któryś temat dziś - tu masz zbiorczy z oficjalną informacją od allegro https://spolecznosc.allegro.pl/t5/dyskusje-kupuj%C4%85cych/uwa%C5%BCajcie-kolejna-fala-phishingu/td-...

Tutaj https://spolecznosc.allegro.pl/t5/blog-spo%C5%82eczno%C5%9Bci/uwaga-kolejna-fala-phishingu/ba-p/4394... też staram się wrzucać takie linki, ale wątek - zamiast być przyklejonym gdzie się da - jest pod toną innych o wiele mniej przydatnych.

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów

TheMrZarax
#7 Wielbiciel#

Ja też dostałem od podobnego nadawcy. Zwykłe oszustwo.

firefox_42gs916svr.png

oznacz moderatorów

19magic19
#7 Wielbiciel#

Witam. Otrzymałem takiego emaila z allegro ( trafił do spamu). Jednak jego tresc ze niby zlozylem jakis wniosek o raty mnie zaniepokoił. Usunąć spam czy pisać do allegro? W histori zakupów nie ma nic niepokojącego.

Screenshot_20200930-205128_Poczta o2.jpg

 

oznacz moderatorów

pulkownik66
#19 Nestor#

@19magic19  w skrócie- jedno i drugie- to poważny spam😉 Zgłaszać już nie musisz- wiedzą o takich przypadkach

oznacz moderatorów

pulkownik66
#19 Nestor#
oznacz moderatorów

19magic19
#7 Wielbiciel#

@pulkownik66 

Ktoś sie na konta dostał czy jakis bot coś kombinuje? Wiadomo Ci?

oznacz moderatorów