anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Sprzedający wysłał link do oferty na komunikatorze, płatność tylko BLIK, czy to prawdziwa oferta?

Client:106930527
#2 Obserwator#

https://allegro.lokalniepay.pl/oferta/170171222047685085611023803403424440952  
czy ten link do oferty jest bezpieczny?

Dostałem od pana z Facebooka, aczkolwiek porównałem inne linki z ofert z allegro lokalnie, i różnią się.

Nie jestem pewny czy jest bezpieczny zakup.

oznacz moderatorów
636 ODPOWIEDZI 636

cFiat
#12 Orędownik#

przecież to z kilometra widać ze to wał, adres strony "v9a82ca.pl" dziękuje do widzenia

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Ile poszło, tego nie odzyskasz niestety.☹️

oznacz moderatorów

NajlepszyComPL
#12 Orędownik#

@mihaujp Potwierdzam, masz rację:

Szukam tylko potwierdzenie, że jak ostatni **piiip**a dałem się zrobić

Nazwa domeny v9a82ca.pl
Stan Aktywna w DNS [REGISTERED]
Utworzona 2024.05.31 14:20:43
Ostatnia modyfikacja 2024.05.31 14:22:18
Koniec okresu rozliczeniowego 2025.05.31 14:20:43
Nazwy serwerów agustin.ns.cloudflare.com
gene.ns.cloudflare.com
Abonent dane niedostępne
Rejestrator Hosting Concepts B.V.
Spaces Business Centre
Hofplein 20
3032 AC Rotterdam
Holandia/The Netherlands
+31103100800
support@openprovider.com

 

 

*** SZTUCZNA inteligencja NIE DORÓWNA nigdy NATURALNEJ głupocie 😉
oznacz moderatorów

mihaujp
#7 Wielbiciel#

Niestety, z reguły jestem uważny, ale potencjalny zysk mnie zaślepił. Swoje należy zapłacić, takiej lekcji szybko nie zapomnę.

 

Sprawę zgłosiłem na **piiip**, allegro i do banku. Na odzyskanie pieniędzy etc nie liczę. Zastanawiałem się nad zgłoszeniem sprawy na policję, ale szczerze mówiąc nie widzę w tym sensu. W tej chwili bez problemu można zacierać swoje ślady w sieci, a nie bardzo uśmiecha mi się tracenie czasu na policji.

Wciąż nie mogę uwierzyć, że tak dałem się nabrać. Patrząc na to z boku i z perspektywy czasu, wszystko świeci się na czerwono z dodatkowym ogromnym napisem  "OSZUSTWO ".

oznacz moderatorów

komis-bell
#21 Demiurg#

@mihaujp Pocieszeniem jest to, że nie dokonałeś ponownej płatności bo niestety ale wiele osób się na to łapie...

oznacz moderatorów

Client:109827415
#7 Wielbiciel#

Witam, w niedzielę po południu na **piiip** znalazłam ofertę u niejakiej pani Joanny Supronik. Oferta to ‚PlayStation 4 z grami’. Pani wysłała mi link do allegro lokalnie, aby zakupić to PlayStation. I okej, weszłam za pomocą linku, pisałam z panią było wszystko normalnie i postanowiłam to kupić, pieniądze zostały pobrane z konta, a zaraz po tym przy płatności wyskoczył mi błąd! :strzałka_w_dół:

 

IMG_7806.png

 oczywiście napisałam to do osoby u której kupowałam w wiadomości na **piiip**, osoba twierdziła że niby są problemy z księgowością i aukcja jest wykupiona i zaraz zobaczy o co chodzi, nie wydawało mi się to dziwne, ale od tamtego momentu wysłałam sporo wiadomości i nie dostałam odpowiedzi. Rano na drugi dzień wysłałam znowu wiadomość, ale osoba usunęła konto, nie można jej wyszukać w ogóle na allegro, jakby usunęła konto, ogłoszenie było prywatne, ale jak weszłam w panią to na allegro nie mogłam wysłać wiadomości. Przy płatności pisało że jest błąd i zwrócą mi pieniądze w ciągu 48 godzin, minęło już więcej a pieniędzy nie ma? Co mam zrobić z tym? 

IMG_7945.png

IMG_7947.png

IMG_7949.png

Zgłaszałam już to na **piiip** i allegro, ale nie wydaje mi się żeby ktoś coś zrobił z tym. 

oznacz moderatorów

komis-bell
#21 Demiurg#

@Client:109827415 Niestety zostałaś oszukana.
Link który otrzymałaś nie prowadził do allegro tylko do fałszywej strony imitującej serwis allegro.
Możesz się zgłosić z tym na policję ale na odzyskanie pieniędzy niestety nie licz.

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

@Client:109827415 Zostałeś oszukany i kasy nie odzyskasz, pozostaje Ci zgłoszenie na Policji.

oznacz moderatorów

Szymciooo24
#7 Wielbiciel#

Wiatam dostałem taki link w wiadomości prywatnej i chciałbym się dowiedzieć czy to nie scam allegr0lokalnie.platnosc-online.com/s/WlqGV prosił bym opninie moderatora najlepiej

oznacz moderatorów

ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@Szymciooo24 To nie jest link do Allegro Lokalnie, nie rób przez niego zakupów, bo zostaniesz oszukany 

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów

Szymciooo24
#7 Wielbiciel#

Dziękuję za pomoc pozdrawiam 😊

oznacz moderatorów

robert-1987
#7 Wielbiciel#

Screenshot_20240606_165254_Messenger.jpg

uważajcie na fałszywe linki na grupach na fb bo prawie dałam się nabrać. 

oznacz moderatorów

komis-bell
#21 Demiurg#

Stali bywalcy forum znają temat - codziennie jest tu po wątków od osób które niestety dały się nabrać...

oznacz moderatorów

PandaPlacek
#7 Wielbiciel#

Tragedia, zostałem oszukany na 950zł poprzez fałszywy link do allegro lokalnie. W pośpiechu chciałem dokonać zakupu i nie spojrzałem na szczegóły w linku. Był to również pierwszy raz kiedy mam styczność z taką sytuacją. Czy wiadomo jak Policja działa w takich sprawach i czy odnosi jakiekolwiek sukcesy? Dostałem od banku dokładny adres i godzinę wypłaty pieniędzy z bankomatu.

oznacz moderatorów

kolekcjoner608
#21 Demiurg#

Policja przyjmuje zgłoszenie ale na cud z odzyskaniem kasy raczej nie licz . Allegro też ci nie pomoże bo to nie był zakup przez portal tylko przez podesłany link .

oznacz moderatorów

PandaPlacek
#7 Wielbiciel#

Odzyskanie kasy chociaż boli niesamowicie bo jestem w dołku finansowym to zdaje sobie sprawę, że marne szanse. Boli mnie też niemoc w związku z sytuacją i bezkarnością osób które robią takie rzecz bo wiem, że nie jestem jedyny. Więc zastanawiam się czy nasza policja jest na tyle kompetentna żeby schwytać sprawcę. 

oznacz moderatorów

komis-bell
#21 Demiurg#

@PandaPlacek Jeszcze nie słyszałem żeby komukolwiek udało się odzyskać pieniądze.

oznacz moderatorów

janusz7525
#7 Wielbiciel#

https://allegrolokalnie.v8a9s8.pl/oferta/90672b46-0c7e-4b6c-b541-99311d0bdff2  

oznacz moderatorów

keichi
#13 Ambasador#

Nie, to fałszywka.

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@janusz7525 

https://allegrolokalnie. v8a9s8. pl

Przed .pl jest główna domena i to nie jest domena allegro a allegrolokalnie to subdomena, więc masz fałszywą stronę 😞

________
Κώστας
oznacz moderatorów