anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Brak wyboru kuriera w smart!!!

MAMY ROZWIĄZANIE!
gargulce2
#10 Popularyzator#

@w_kiwi@ko_alka@la_nika@nat_not@_HolaOla_ 

Jestem jedną z "uszczęśliwionych" osób która przechodzi jakieś nonsensowne testy w których allegro narzuca przewoznika w przesyłkach smart. We wszystkich ofertach jest podany kurier dpd smart którego nie mogę dodać. Absurd goni absurd. Nie po to płacę allegro smart żeby nie moc wybrac przewoznika. Nie chcę kurierów pocztex, ups czy innych którzy mnie zawiedli. Chcę wybrac przewoznika dpd z którym nie mam problemów, paczki przywozi na czas itd. Mimo że płacę za smarta odebraliście mi wybór. Zakończcie te durne testy i pozwólcie ludziom wybrac to co im odpowiada. 

Wychodzi na to że ja przez 5 tygodni nie zrobię zakupów na allegro. Poczekam na zakończenie testów. 

Jeszcze jedno pytanie do twórców ów godnego pożałowania pomysłu... jak zbadacie zadowolenie klientów że swojego testu? Na jakiej podstawie uznacie że test się powiódł czy to była porażka? Bo chciałabym wyrazić swoją opinię na ten temat w ankiecie dotyczącej właśnie tego. Patrząc na niezadowolenie innych klientów wasz test nie zdał egzaminu. I chyba będę wnosić o zwrot kosztów smart za te 5 tygodni testów gdzie nie mogę wybrac przewoznika. 

oznacz moderatorów
227 ODPOWIEDZI 227
daras0
#9 Pomysłodawca#

Mnie allegro również podłączyło do swoich testów, nie mam możliwości wyboru kuriera, tylko allegro wybierze za mnie kuriera!! W tej sprawie została zgłoszona sprawa do UOKiK, i mam nadzieję że tym razem allegro otrzyma taką karę że odechce im się takich praktyk narzucania swoich kurierów i swoich regulaminów! Jako klient który płaci za zamówienie chce mieć możliwość wyboru dostawy, i nikt mi nie będzie narzucał swoich kurierów! Mam nadzieję że każdy klient objęty testem allegro złoży skargę do UOKiK i coś w końcu się ruszy w tej sprawie. 

oznacz moderatorów
Sliz__
#8 Zapaleniec#

Sprawdzał ktoś, czy po rezygnacji z zakupu i ponownym zakupie wylosuje się ten sam kurier? Albo w przypadku zakupu od innego sprzedawcy?

Kierowca kierowcy nie równy. U mnie akurat sprawdza się DPD - zero problemów. Na poprzednim adresie paczki z DPD zawsze dostawałem uszkodzone, lepszy był DHL. Nie uśmiecha mi się dzwonienie, szukanie, składanie reklamacji. Jak mam się niepotrzebnie denerwować to wolę odstąpić od zakupu i kupić od innego sprzedawcy po prostu... 

oznacz moderatorów
-Sainkho-
#11 Animator#

Też jestem ciekawa, czy przy kolejnym zakupie kurier może się zmienić. Prosimy o informację  @RaBarbar_ka @MiMary @w_kiwi @ko_alka @la_nika @ayo80 @nat_not @_HolaOla_  

 

Póki co trzeba by szukać ofert z dostępnym tylko kurierem, który nam odpowiada lub starać się odgadnąć na podstawie różnych terminów dostawy.

oznacz moderatorów
Sliz__
#8 Zapaleniec#

Może wystarczyło by dodać gdzieś w opcjach preferowanego przewoźnika i wykluczenia? Wtedy faktycznie każdemu byłoby lepiej... 

oznacz moderatorów
-Sainkho-
#11 Animator#

@Sliz__ Dla Allegro nie miałoby to sensu. Cała akcja jest po to, żeby poprawić "efektywność kosztowo-operacyjną platformy" poprzez zmuszanie kupujących do korzystania z określonych dostawców.

oznacz moderatorów
TomBanknoter
#16 Inspirator#

@Sliz__ A może wystarczyłoby nie ruszać tego, co do tej pory bezproblemowo działało? Ale to chyba zbyt wygórowane oczekiwanie, Allegro jest mistrzem w psuciu dobrego

oznacz moderatorów
Sliz__
#8 Zapaleniec#

Nie wiem, może gdzieś na świecie jest ktoś, komu przeszkadzało samodzielne przewoźnika... Szukam logicznego uzasadnienia innego niż finanse Allegro. 

oznacz moderatorów
kotka_balbinka
#7 Wielbiciel#

Przyłączam się do grona niezadowolonych klientów. Jest 2 lipca i nadal brak możliwości wyboru kuriera. Czy to tak na stałe? Akurat konczy mi się Smart i nie wiem czy przedłużać.

oznacz moderatorów
Sliz__
#8 Zapaleniec#

Wczoraj mogłem wybrać kuriera DPD normalnie w opcjach dostawy w ramach smarta, dziś znów nie mogę. Znaczy mogę, ale jak zapłacę 14,99. Na stronie produktu kurier DPD jest normalnie - z ikonką Smart, w koszyku juz takiej opcji nie ma. Da się to jakoś naprawić po stronie użytkownika?  @RaBarbar_ka @MiMary @w_kiwi @ko_alka @la_nika @ayo80 @nat_not @_HolaOla_  

oznacz moderatorów
-Sainkho-
#11 Animator#

@Sliz__ Niczego Ci nie naprawią. Na tym polega ten "test". Trzeba wybrać "kuriera" Smart i dopiero po opłaceniu zamówienia dowiesz się, czy system wybrał dla Ciebie DPD czy innego dostawcę. Jeśli w ofercie jest też kurier Allegro One, a Ty jesteś w zasięgu, to z dużym prawdopodobieństwem dostaniesz One.

Zwróć uwagę na deklarowane terminy dostawy. Czasami po różniących się terminach można się domyślić, na co wypadnie.

oznacz moderatorów
-Sainkho-
#11 Animator#

@kotka_balbinka U mnie to samo. Minął już miesiąc. Odpięłam wcześniej kartę, żeby nie przedłużać usługi. Za kilka dni mój Smart wygasa zupełnie, odczekam chwilę bez niego i dopiero wykupię na nowo. Łudzę się, że może na świeżym nie będę miała testów, przynajmniej przez jakiś czas. Dam znać.

oznacz moderatorów
gargulce2
#10 Popularyzator#

@RaBarbar_ka @MiMary @w_kiwi @ko_alka @la_nika @ayo80 @nat_not @_HolaOla_  

Czy wiadomo kiedy ten 🤬 test się skończy? Konkretna data? 

Mijają niemal 3 miesiące jak mamicie ludzi... po takim czasie juz mozna miec jakis obraz. ja już praktycznie nie kupuje na allegro. Tylko to co muszę a nie jak dotychczas wszystko. 

Jeśli tak ma zostać to warto by było taką informację przekazać i zmienić regulaminy bo mają się nijak do stanu faktycznego. Dla podniesienia własnych słupków odebraliście ludziom wybór i to co dla nich dobre. A jak widać allegro one to jeden wielki niewypał i ciąg niekończących się skarg...

oznacz moderatorów
w_kiwi
Moderatorka
Moderatorka

@gargulce2 Nie mamy konkretnej daty. Test może być wydłużany w miarę potrzeb dalszej analizy działania widoku. 

Wiktoria
Moderatorka


_____________
Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
oznacz moderatorów
pk_1969
#8 Zapaleniec#

prosze sie nie osmieszac - bo to przykre, I prosze przestac traktowac nas jak stado baranow, i to jeszcze  za nasze pieniądze ...

oznacz moderatorów
sl-aw-ek
#16 Inspirator#

@pk_1969 testy będą już na zawsze - wypadły pomyślnie sprzedaż nie spadła 😉 

oznacz moderatorów
-Sainkho-
#11 Animator#

@sl-aw-ek Poczekaj, aż kurier One zwiększy zasięg i będą go ludziom masowo wciskać na siłę...

oznacz moderatorów
TomBanknoter
#16 Inspirator#

@w_kiwi Ile jeszcze potrzebujecie wpisów, żeby do decydentów dotarło, że ten pomysł jest wyjątkowo durny?

oznacz moderatorów
resistdj
#9 Pomysłodawca#

Allegro mogłoby skończyć z tym wciskaniem bajek, że słuchają opinii użytkowników bo jak widać nie słuchają i mimo że mnóstwo ludzi się buntuje przeciwko łączeniu ofert, oni wiedzą swoje. Aż mi się skojarzyło z jednym newsem z branży gier, pewna firma postanowiła zwolnić około 30% pracowników mimo że są w trakcie produkcji nowej gry, bo, jak stwierdziła, zwalniają bo wpłynie to pozytywnie na proces tworzenia, gdzie chwilę wcześniej szukali pilnie pracowników do tej samej czynności, bo "projekt wymaga zaangażowania wielu osób i każde ręce są na wagę złota" czy jakoś tak. Cóż, chyba żyjemy w czasach absurdu i należy się z tym pogodzić. Nie należy się jednak godzić na coś, co nam nie pasuje i po to chyba powstało Allegro Gadane, by wyrazić swoje zdanie. Wiem, że to nie pierwszy temat w tej sprawie, ale jak widać w poprzednim moderatorzy postanowili unikać dalszych odpowiedzi, mimo że podobno taka ich rola w tej części Allegro, chyba że mają wszyscy aktualnie urlop to przepraszam za bezpodstawne oskarżenia. Osoby decyzyjne w Allegro, powinny wziąć pod uwagę że wizja jednego (czy kilku) odpowiedzialnego człowieka za daną zmianę, niekoniecznie spodoba się wszystkim. Ta kwestia nie tylko nie podoba się wszystkim, lecz większości zdecydowanie przeszkadza, bo utrudnia korzystanie w sposób przejrzysty z serwisu. Robicie co jakiś czas ankiety, czy ich wyniki są kompletnie odmienne z opiniami wyrażanymi na Allegro Gadane? Komuś przeszkadza "przełącznik" łączenia i rozłączania ofert? Zajmuje za dużo miejsca na stronie? Spowalnia serwery Allegro? Jest obraźliwy dla części społeczeństwa? A może jest niezgodny z Konstytucją czy paragrafem 7 ust.4 ustawy o hodowli jedwabników w Timbuktu? Czy ktoś upoważniony do udzielania tych poufnych informacji, mógłby nam wszystkim wyjaśnić dlaczego za wszelką cenę dążycie do usunięcia możliwości dopasowania widoku wyszukiwarki na rzecz jedynej słusznej (wg kogo?) wizji? A na co to komu? Komu to potrzebne?  @RaBarbar_ka @MiMary @w_kiwi @ko_alka @la_nika @ayo80 @nat_not @_HolaOla_  Do tej pory, dopóki możliwość swobodnego przełączania była dostępna dla wszystkich, każdy korzystał jak mu było wygodnie i nie było problemu. Czy kogoś raniła ta opcja, że użytkownik może korzystać z serwisu jak mu wygodnie? Gdyby katalog produktów był zorganizowany poprawnie, nie było w nim błędów, przypisywania przez sprzedawców towarów do zupełnie innych katalogów gdzie np w kategorii Komody ostatnio widziałem przypisane szczoteczki do zębów, może jakoś dałoby się przełknąć ten PRZYMUS. Ale w chwili obecnej się nie da i nie da się, dopóki katalog produktów nie zostanie gruntownie przebudowany, a zasady łączenia produktów nie zostaną przemyślane przez kogoś ponownie. Jest cała masa produktów które nie mają swoich odpowiedników, nie ma ich w katalogach a przez łączenie ofert zwyczajnie nie są widoczne. Czy może zamiast dłubania za wszelką cenę w kwestii łączenia ofert, moglibyście się zająć problemem z serwerami (chyba)? Od około 2 tygodni na każdym z urządzeń nie są widoczne zdjęcia produktów, do czasu aż nie odświeżysz strony ponownie. Czasem wystarczy odświeżyć 1 raz, czasem kilka. Czy temat łączenia ofert jest aż tak arcy ważny, że podstawowe kwestie dotyczące sprawnego działania serwisu mogą schodzić na dalszy plan? Czy możecie wyjaśnić tu i teraz wszystkim, w jakim celu na siłę wciskacie ludziom niedopracowany i absolutnie nie gotowy na wprowadzenie projekt?

oznacz moderatorów
-Sainkho-
#11 Animator#

Im dłużej będą utrzymywane bezprawne zmiany usługi, tym wyższe mogą być kary UOKiK-u. Ktoś w Allegro dał potężną plamę. Nawet jeżeli uprzywilejowanie usługi One nie zostanie uznane za czyn nieuczciwej konkurencji i Allegro będzie mogło wprowadzić to na stałe, to nie mam wątpliwości, że dostanie im się za naruszenie zbiorowych praw konsumentów. Trzeba było najpierw zmienić regulamin i testować tylko na nowych użytkownikach.

@gargulce2 Ja też już ograniczam zakupy do niezbędnego minimum, a jak się pojawi Pocztex i One, będę unikać Allegro jak ognia.

oznacz moderatorów
Sliz__
#8 Zapaleniec#

Właśnie skończyłem rozmawiać z kurierem allegro one który miał dziś doręczyć paczkę zamiast innego przewoźnika, którego zwykle preferuje. Może doręczy jutro...

Przeszukałem internet. Znalazłem własny sklep firmy w której zrobiłem zakupy. Niższe ceny we własnym sklepie rekompensują koszt przesyłki i nawet jeszcze zostanie 😉 polecam sprawdzić alternatywy. Tym bardziej, że smarta miałem do wczoraj.

Sprawdza się stare motto, że nie ma tego złego, co by na dobre nie wyszło. Smarta może wykupię do paczkomatów i mniejszych zamówień. Zobaczymy. 

oznacz moderatorów