anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Brak wyboru kuriera w smart!!!

MAMY ROZWIĄZANIE!
gargulce2
#10 Popularyzator#

@w_kiwi@ko_alka@la_nika@nat_not@_HolaOla_ 

Jestem jedną z "uszczęśliwionych" osób która przechodzi jakieś nonsensowne testy w których allegro narzuca przewoznika w przesyłkach smart. We wszystkich ofertach jest podany kurier dpd smart którego nie mogę dodać. Absurd goni absurd. Nie po to płacę allegro smart żeby nie moc wybrac przewoznika. Nie chcę kurierów pocztex, ups czy innych którzy mnie zawiedli. Chcę wybrac przewoznika dpd z którym nie mam problemów, paczki przywozi na czas itd. Mimo że płacę za smarta odebraliście mi wybór. Zakończcie te durne testy i pozwólcie ludziom wybrac to co im odpowiada. 

Wychodzi na to że ja przez 5 tygodni nie zrobię zakupów na allegro. Poczekam na zakończenie testów. 

Jeszcze jedno pytanie do twórców ów godnego pożałowania pomysłu... jak zbadacie zadowolenie klientów że swojego testu? Na jakiej podstawie uznacie że test się powiódł czy to była porażka? Bo chciałabym wyrazić swoją opinię na ten temat w ankiecie dotyczącej właśnie tego. Patrząc na niezadowolenie innych klientów wasz test nie zdał egzaminu. I chyba będę wnosić o zwrot kosztów smart za te 5 tygodni testów gdzie nie mogę wybrac przewoznika. 

oznacz moderatorów
241 ODPOWIEDZI 241
-Sainkho-
#11 Animator#

Ktoś uznał, że zmiana wprowadzana po cichu i stopniowo nie wywoła dużego sprzeciwu. Że będą nas urabiać powoli, aż staniemy się potulnymi owieczkami i z wdzięcznością będziemy brać, co nam dają. Ten ktoś może się bardzo zdziwić.

Kupuję przez internet wszystko (stacjonarnie nie mam możliwości) i praktycznie zawsze z darmową dostawą. Gdzie indziej mam kuriera za darmo (lub prawie za darmo) już od 40 zł. Marketplace najpopularniejszego przewoźnika wysyła za darmo od 50 zł. Nie trzeba przy tym wykupywać żadnej usługi, a informacje o dostawie są jawne.

oznacz moderatorów
ironcat
#9 Pomysłodawca#

Robię tak samo, szukam poza allegro. Chciałam kupic stolik na balkon, znalazłam na allegro za 120 czy 130 zł taki jaki chcę, kontakt ze sprzedającym czy mają wpływ na wybór kuriera.. oczywiscie nie mają więc info do sprzedającego, że przez działanie Allegro niestety nie mogę zakupu zrobic u nich. Ten sam stolik kupiłam online w jednym z dużych sklepów Carr... i razem z dostawą porządnym kurierem zapłaciłam 102 zł 😉 I tak robię obecnie ze wszystkimi większymi zakupami, których nie da się przysłac do paczkomatu Inpost. Jestem gotowa nawet zapłacić więcej ale przez Allegro z wciskanym przez nich kurierem nie kupię.

oznacz moderatorów
AnnaG-Antyki
#17 Koryfeusz#

Komu to przeszkadza? To proste. Kto ma na allegro największy sklep??? Dlaczego tyle nowych firm w dropchopingu pisze tu posty z pytaniami czemu zostali zablokowani, skoro sam sklep allegro działa w  ten sposób??? Teraz kupujący widzą w pierwszej kolejności to co allegro chce żeby widzieli.  Gdzieś nie dawno ktoś wspominał, że allegro w przewidzianym budżecie na ten rok miało chyba z 80 mln zaplanowanych na kary dla UOKiK, więc chyba się opłaca...

oznacz moderatorów
BELDO-VIS
#9 Pomysłodawca#

@RaBarbar_ka@MiMary@w_kiwi@ko_alka@la_nika@ayo80@nat_not@_HolaOla_ 

Szanowne allegro... Chciałem coś kupić z dostawą kurierem - sprzedający udostępniał DPD i ONE, ale podczas zakupu nie miałem możliwości wyboru. Oczywiście wylosowało waszego kuriera. Kurier ONE nie dojeżdża do mnie pod ten adres (kurier powiedział, że nie ma możliwości przyjechania do danej godziny), więc wolę kuriera DPD, który jednocześnie odbiera ode mnie paczki... Czy wy do reszty oszaleliście?

oznacz moderatorów
ironcat
#9 Pomysłodawca#

Biorąc pod uwagę, że poprzednia kara była 210 mln.. to 80 może nie wystarczyć 🙂 Mam ogromną nadzieję, że dostaną kolejną.

oznacz moderatorów
antoni972
#7 Wielbiciel#

Witam

Kilka krotnie już zauważyłem w aplikacji, czy w przeglądarce podczas wybór dostawy nie wyświetla się nazwa kuriera DPD jest sam napis Kurier bez tego napisu nie wiadomo jaki kurier jest po tą dostawą  dopiero po wyborze i przejściu płatności podczas sprawdzenia w moje zakupione mogę sprawdzić czy na pewno będzie wysłane dpd czasami inny przewoźnik jest po tym wyborze.

Screenshot_20240704-143805_Samsung Internet.jpg

Screenshot_20240607-173126_Allegro.jpg

 

oznacz moderatorów
-Sainkho-
#11 Animator#

Tak już będzie. Nic z tym nie zrobisz. Allegro wybiera kuriera za Ciebie i ukrywa informację, jaki to kurier.

Zobaczcie, jak zmienili stronę z metodami dostaw, do której odnosi się regulamin usługi Smart. W części "Grupa dostaw – na adres" jest już informacja o "proponowanym" kurierze:

  • Kurier – pod opcją Kurier zaproponujemy jedną z metod:

    • Allegro One Kurier – dostawa jutro
    • Allegro Kurier DPD
    • Allegro Kurier DHL
    • Allegro Kurier UPS

Wygląda na to, że klamka zapadła i będą narzucać kuriera wszystkim użytkownikom Smarta.

oznacz moderatorów
-Sainkho-
#11 Animator#

Jedyne pocieszenie, że dostawy Poczty Polskiej zostały wyłączone z tej grupy.

oznacz moderatorów
gargulce2
#10 Popularyzator#

@-Sainkho- "zaproponujemy" to nie to samo co wybierzemy za ciebie. Zaproponować mogą a ja mogę wybrać jedną z ich propozycji... powinni napisać narzucimy Ci jednynego słusznego kuriera one. 

Allegro proszę sprawdzić definicję "zaproponować" i "wybrać za ciebie"

Jak idę do restauracji to kelner też mi może zaproponować wino białe lub czerwone względnie prosseco. Nie wybiera za mnie.... 

oznacz moderatorów
-Sainkho-
#11 Animator#

@gargulce2 Ciekawe, jak to zostanie ujęte w regulaminie. Tam już nie mogą się bawić w żadne eufemizmy.

oznacz moderatorów
az1rael
#21 Demiurg#

@-Sainkho- przecież jest ujete w regulaminie że mają prawo testować co chcą, kiedy chca i jak dlugo chcą

oznacz moderatorów
-Sainkho-
#11 Animator#

@az1rael Testować to sobie mogą na usługach bezpłatnych, a nie opłaconych z góry przez konsumenta.

Usługa Smart! ma odrębny regulamin. Warunki świadczenia nie mogą być dowolnie i jednostronnie zmieniane w trakcie opłaconego z góry okresu rozliczeniowego.

oznacz moderatorów
az1rael
#21 Demiurg#

@-Sainkho- poczytaj sobie regulamin co testować mogą i jak podobno zgadzając się na akceptację regulaminu akceptujesz wszystkie praktyki allegro 

oznacz moderatorów
-Sainkho-
#11 Animator#

@az1rael poczytaj sobie regulamin co testować mogą i jak podobno zgadzając się na akceptację regulaminu akceptujesz wszystkie praktyki allegro 

Notorycznie wprowadzasz w błąd i dezinformujesz. Nie znasz i nie szanujesz przepisów prawa. Przeczysz sam sobie. Nie chce mi się już prostować Twoich wypowiedzi.

oznacz moderatorów
az1rael
#21 Demiurg#

@-Sainkho- o nie ty masz rozdwojenie osobowości ktoś ci pisze, że coś jest w regulaminie niezgodne z ustawa ty cutujesz ustawę i zapisy prawa i wmawiasz że jest zgodne, mimo że tutaj są notorycznie naginane i wg ciebie regulamin jest cacy a zaraz jedziesz po tym regulaminie cacy bo już zawarta umowa na smarta ale regulamin jak się akceptowalo w tym zapis o tym że mogą testowąc co i ile chca to już beee... weź ty siebie poczytaj bo co innego w 1 poścoe co innego w 2 

oznacz moderatorów
-Sainkho-
#11 Animator#

Polecam lekturę uzasadnienia decyzji UOKiK z dnia 29 grudnia 2022 r. w sprawie niedozwolonych postanowień umownych stosowanych przez Allegro (DOZIK 16/2022).

"(117) [...] z uwagi na sposób ukształtowania warunków umowy o usługę „Allegro Smart!”, tj. jako umowy, w której płatność za usługi dokonywana jest przez konsumenta z góry na wybrany okres rozliczeniowy (w szczególności w przypadku okresów wielomiesięcznych, np. rocznych), możliwość jednostronnej zmiany tego rodzaju umowy powinna być ograniczona, a taka umowa co do zasady nie powinna podlegać modyfikacji w okresie objętym uiszczoną przez konsumenta opłatą (opłaconym z góry okresie rozliczeniowym), przede wszystkim co do istotnych elementów umowy (cena usługi, wartość transakcji umożliwiająca skorzystanie z darmowej dostawy, sposoby dostaw towarów objęte usługą).
(118) Warunki takiej umowy określone przez przedsiębiorcę w wybranym przez konsumenta i opłaconym z góry (miesięcznym lub rocznym) okresie rozliczeniowym pozwalają na przyjęcie, iż wywołuje ona skutki zbliżone do umowy na czas oznaczony. Warto zwrócić uwagę, iż istota umowy zawartej na czas oznaczony polega na zagwarantowaniu konsumentowi wykonywania określonego świadczenia (świadczeń) w jednakowym kształcie i tożsamym zakresie przez cały czas trwania umowy. Umowy takie powinny cechować się trwałością i niezmiennością, a ewentualne zmiany warunków umowy powinny mieć uzasadniony charakter np. okolicznościami od przedsiębiorcy niezależnymi, których nie mógł przewidzieć, tj. być akceptowalne w świetle dobrych obyczajów. Natomiast możliwość ich wprowadzenia powinna być regulowana w samym kontrakcie. Jednocześnie zmiany nie powinny dotyczyć istotnych elementów umowy (cena usługi, wartość transakcji umożliwiająca skorzystanie z darmowej dostawy, sposoby dostaw objęte usługą).
(119) Należy zauważyć, iż konsument, zawierając ze Spółką umowę o usługę „Allegro Smart!” i dokonując z góry płatności za określony okres rozliczeniowy akceptuje określone jej warunki (w tym istotne jej elementy takie jak np. cena), które są mu znane w momencie zawarcia takiej umowy (warunki określone zostają na wybrany przez konsumenta okres rozliczeniowy). Jeżeli w późniejszym okresie Allegro w sposób jednostronny zmieni warunki świadczenia takiej usługi (np. podwyższając minimalną
wartość transakcji uprawniającej do darmowej dostawy, metody dostawy) to wprowadzone przez Spółkę zmiany mogą spowodować „nieopłacalność” i „nieprzydatność” wykupionej usługi dla konsumenta [...]".

oznacz moderatorów
serwis-texas
#20 Guru#

A ja ciągle nie wiem czy ta kara została wyegzekwowana?

oznacz moderatorów
-Sainkho-
#11 Animator#

Wynika z tego, że Allegro nie może zmieniać dowolnie sposobów dostaw objętych usługą, a więc także nie może wyłączać kupującym możliwości skorzystania z metod dostawy udostępnionych przez sprzedającego w ramach oferty świadczonych przez różnych dostawców.

oznacz moderatorów
az1rael
#21 Demiurg#

@-Sainkho- ale się dobitnie pokazuje że sie nawet nie przeczytało na co się zgodę zakladając konto na allegro wyraziło

8.12.

Spółka może prowadzić testy nowych usług, procesów lub funkcjonalności na Allegro lub testy dotyczące zmian obecnych usług, procesów lub funkcjonalności na Allegro. Testy mogą mieć wpływ na korzystanie z Allegro przez Użytkowników, w tym na sposób wyświetlania Ofert w wynikach wyszukiwania. Testy mogą być prowadzone wyłącznie przez czas i w zakresie niezbędnym i proporcjonalnym do osiągnięcia celu testu. Spółka prowadzi testy wyłącznie w celu rozwoju Allegro, dostosowywania się do zmian rynkowych, dostosowania się do zmian w przepisach prawa lub ulepszania świadczonych usług.

oznacz moderatorów
az1rael
#21 Demiurg#

@-Sainkho- i tu masz jeszcze fragment regulaminu smarta

Allegro zastrzega sobie prawo do zmiany Regulaminu z uwagi na:

 

a. zmianę przepisów prawa mającą bezpośredni wpływ na treść Regulaminu;

 

b. nałożenie przez organy państwa określonych obowiązków mających bezpośredni wpływ na treść Regulaminu;

 

c. usprawnienie działania Usługi lub obsługi Nabywców;

 

d. poprawę ochrony prywatności Nabywców;

 

e. zapobieganie nadużyciom;

 

f. względy bezpieczeństwa;

 

Jak widać mogą zmienić regulamin smarta podczas trwania usługi więc mogą zmienić warunki usługi o czym informują mailem ktorego oczywiście nikt nie przeczyta bo po co więc nie odstapi od umowy na smarta tylko niemo akceptuje 

oznacz moderatorów