anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Termin wysyłki, chyba klienci tego nie rozumieją.

the-foe
#12 Orędownik#

Mam mocne przekonanie, ze klienci niezbyt rozumieją mechanizm terminu wysyłki Allegro. Mam MNÓSTWO telefonów pt. "gdzie jest moja paczka, minęły już 3 dni a tu zero odzewu?". A tu towar był ustawiony na np. 7 dni roboczych.  I klient robi wielkie oczy jak mu się tłumaczy. Mam już perdylion negatywów z tego powodu, są takie, które klient zdąży wystawić przed czasem, który zadeklarowałem! Nawija na mnie, ze musi długo czekać na przesyłkę, choć w Allegro było wystawione z odpowiednim marginesem. Rezygnuje z przesyłki i jeszcze negatywa daje - same straty.

Widocznie jest to tak nieczytelne dla klienta, ze on tego nigdzie nie zauważa. Dla większości klientów takie coś jak termin dostawy nie istnieje i uważa, ze skoro jest wystawione to jest wszystko na stanie i ma mieć natychmiast. Jak ktoś zamówi perdylion towarów z 24h wysyłką i **piiip**ółkę z 7 dni roboczych to w ciemno można założyć, ze klient nie wie, ze będzie czekał.

 

Pytanie, czy mozna wpisać maksymalny termin dostawy w treść ogłoszenia, czy regulamin zakazuje?

oznacz moderatorów
53 ODPOWIEDZI 53

Mieszacz44
#9 Pomysłodawca#

Wiem że to jest przewidywany czas dostawy i że niżej jest czas wysyłki określony przez sprzedawcę. Tak jak pisałem wcześniej, zakup 07.12. około 18, przewidywany termin dostawy 09.12.-10.12, czas określony przez sprzedawcę 48h czyli sprzedawca powinien nadać paczkę do 09.12. do godziny 18. Gdyby tak zrobił zmieścił by się w przewidywaniach Allegro i miałbym paczkę w Paczkomacie 10.12. Sprzedawca nadał jednak paczkę 10.12. więc nie zmieścił się w deklarowanym przez siebie terminie. Jeżeli ktoś deklaruje czas na wysyłkę 7 dni to Allegro nie wyświetla przewidywanego czasu dostawy na jutro czy pojutrze. Te dwie informacje są ze sobą powiązane 

oznacz moderatorów

RED
#21 Demiurg#

@Mieszacz44 

rozwaliłeś system "Gdyby tak zrobił zmieścił by się w przewidywaniach Allegro"

a znasz polskie przepisy? bo tam jest podana definicja czasu wysyłki

używając allegro akceptujesz regulamin allegro z jego bzdurną nowomową

ukrywaniem danych sprzedawcy i wielu informacji w zakładkach, ograniczeniami wyświetlania treści i jawnym łamaniem polskiego prawa

https://spolecznosc.allegro.pl/t5/zaawansowani-sprzedawcy/allegro-%C5%82amie-polskie-prawo/m-p/2782

 

https://spolecznosc.allegro.pl/t5/dyskusje-kupuj%C4%85cych/co-je%C5%BCeli-kupiony-przedmiot-przyszed...

 

@ZibiK30 widzisz problem gdzie go nie ma

to allegro wprowadza w błąd sprzedawców i kupujących mieszając czasem wysyłki

Sprzedawca nie może napisać np: jak kupisz w niedzielę towar to go otrzymasz w przyszłym tygodniu lub wyślę towar w ciągu czterech dni a do tego szanowny kupujący musisz doliczyć czas dostawy podany w regulaminie przewoźników dla danego typu dostawy w tym czas odbioru towaru przez kuriera

ponadto sprzedawca deklaruje allegrowy przewidywany czas wysyłki w momencie wystawiania oferty - a mógł to zrobić w roku 2000

w mojej przykładowej ofercie widnieje czas

śr. 16 gru. - pt. 18 gru. w punkcie

mimo, że deklarowałem go zupełnie inaczej

 

jak widzisz w powyżej podanym linku długo walczyłem z allegro bym mógł podawać rzeczywisty czas wysyłki nie przewidywany = ale zderzyłem się ze ścianą

 

w jednym masz rację @ZibiK30

"Nie wyobrażam sobie zakupu nie sprawdzając terminu dostawy a większość uzależnia swoją decyzję od tego terminu"

czas wysyłki to obowiązkowy parametr informacyjny podany w ustawie konsumenckiej

 

oznacz moderatorów

Mieszacz44
#9 Pomysłodawca#

@RED @Czytaj ze zrozumieniem. Pisałem o tym że te dwie informację czyli deklaracja sprzedawcy i przewidywania Allegro są ze sobą połączone i Allegro nie przewiduje dostawy na jutro jeśli sprzedawca deklaruje późniejszy termin wysyłki.

oznacz moderatorów

the-foe
#12 Orędownik#

Powiedz to moim 2000+ aukcjom, która żadna nie jest ustawiona na jutro, a tak to "reklamuje" mi Allegro i od tego czasu mam kosmiczny wzrost negatywów.

oznacz moderatorów

WREDZIA-W1
#21 Demiurg#

@Mieszacz44 Nie do końca tak jest. Jeśli sprzedawcy uda się wysyłać wcześniej niż zadeklarował, to Allegro mu skróci czas przewidywanej dostawy na podstawie czasu tych wysyłek. To, że trzy razy udało mu się wysłać wcześniej, nie znaczy, że zawsze tak będzie. I to jest allegrowe wprowadzanie kupujących w błąd.

Ula

Ula
oznacz moderatorów

ZibiK30
#18 Luminarz#

@REDNo ja się odniosłem z punktu widzenia kupującego a mam także doświadczenie jak sprzedawca wysyłając kilka przesyłek dziennie. Ja jako kupujący rozumiem, że nie można liczyć soboty i niedzieli jako czasu że będziesz pracował i wysyłał, nawet piątek rozumiem ze może się zdążyć że nie zdążysz wysłać jak zamówię koło południa. Ale liczę już że w pn do 10 będzie nadana czekała na odbiór kuriera.

Piszesz:

w mojej przykładowej ofercie widnieje czas
śr. 16 gru. - pt. 18 gru. w punkcie
mimo, że deklarowałem go zupełnie inaczej

No i ja Tobie tu i teraz na forum wierze, rozumiem i współczuje. Ale jako kupujący g... mnie to interesuje czy dasz radę się wywiązać czy też nie. Deklarujesz do 3 dni towar u klienta to ja się tym sugeruje, tego oczekuje i wymagam. jak będę chciał później od 5 do 7 dni i tam będzie zapewne cena tańsza o 0,5% to tam zamówię.


Wszyscy wiemy o co chodzi z czasem wysyłki, wysyłasz najszybciej, masz najwięcej zamówień. Pod warunkiem, że się wyrabiasz bo inaczej negatywne opinie Cię zniszczą jako świetnego sprzedawce i nie będzie już powyżej 99% dobrych ocen. Allegro zachęca kupujących , to ilością monet chyba im szybciej tym więcej, jest tak?


Jeśli Allegro Ci wystawia terminy nie zgodne z Twoim czasem dostawy to sygnał aby się zwrócić do Allegro z pretensjami i odszkodowaniem że wprowadza Twoich klientów w błąd a Ty na tym tracisz a mnie jako klienta to nie interesuje bo ja chce szybko kupić a nie ubolewać i współczuć nad czyimiś problemami.

Takie są realia, płacę i żądam, nie daje pieniędzy częściowo w "marchewce" bo mam jej za dużo a hurtownie nie chcą mi jej skupować i dlatego nie mam tylu pieniędzy aby Ci zapłacić w 100% pieniędzmi, czujesz to? powiedziałbyś mi że jestem chory i nie interesuje Cię mój problem z odbiorem marchewki przez hurtownie i chcesz 100% gotówki za towar. 😉

Opinia na Allegro może być śmieszna ciekawa lub druzgocąca


Link do pomocy Allegro Kliknij i napisz

oznacz moderatorów

konto zamknięte
Nie dotyczy

Odnośnie tych podawanych terminów dostaw to też mam z tym problem. Allegro podaje dziwne informacje. Raz wyświetlają terminy krótsze niż deklaruję innym razem dłuższe. Bez sensu.

Było dobrze kiedyś. Czas WYSYŁKI. I każdy to widział, mógł wrócić do momentu zamówienia aby sobie sprawdzić czy sprzedawca się wywiązał. A teraz każdy wejdzie w apkę czy szczegóły transakcji i sugeruje się danymi, które tak naprawdę Allegro podaje. Według do końca niejasnych zasad...

A cierpią na tym obie strony. Sprzedawcy bo często dostają po łbie bez powodu, a także klienci, wprowadzani w błąd przez Allegro.

@Mieszacz44 nie prawdą jest co piszesz. Osobiście miałem przypadki, że Allegro podawało termin dostawy szybciej niż ja miałem ustawiony wysyłki!!

Pisałem zresztą tu o tym swego czasu. Tylko trochę mnie tu znów nie było. Wpadłem zresztą tylko na chwilę 😛

oznacz moderatorów

RED
#21 Demiurg#

@nat_not pisz z większą ostrożnością Takie oznaczenia na pewno wpływają na zwiększenie zainteresowania ofertą

Bo to jest ewidentne przyznanie sie do manipulowania przez serwis ofertami w celu przyciągnięcia kupującego poprzez wprowadzenie go w błąd

a takie działanie ma już swoje definicje w kodeksie karnym

oznacz moderatorów

ZibiK30
#18 Luminarz#

@the-foeWydaje mi się, że to Ty chyba nie rozumiem bardzo ważnej kwestii dla klienta jakim jest termin dostawy. Nie wyobrażam sobie zakupu nie sprawdzając terminu dostawy a większość uzależnia swoją decyzję od tego terminu.

Przecież nikt Cię nie zmusza do ustawiania terminów których nie jesteś w stanie zrealizować. Jeśli powodem opóźnień dostaw są dostawcy masz prawo żądać od nich odszkodowania i zadośćuczynienia za niedotrzymanie umów. 

Wydłuż termin dostawy do właściwego, czyli takiego w jakim go jesteś zrealizować.

Ja nie widzę problemu po stronie kupujących tylko sprzedających oferujących rzeczy z których się nie wywiązują. Ostatnio dostałem jedną przesyłkę po 2 dniach od zakupu od innego sprzedawcy po 4 a jeszcze inny miał miliony problemów i tłumaczeń ale nadal sprzedawał gwarantując dostawę w 2 dni robocze.

Kupujący chyba nie zwlekają z terminem wpłat za towar?

Opinia na Allegro może być śmieszna ciekawa lub druzgocąca


Link do pomocy Allegro Kliknij i napisz

oznacz moderatorów

the-foe
#12 Orędownik#

Mam wrażenie, ze masz problemy z językiem ojczystym

"...gdzie jest moja paczka, minęły już 3 dni a tu zero odzewu?". A tu towar był ustawiony na np. 7 dni roboczych. I klient robi wielkie oczy jak mu się tłumaczy. "

oznacz moderatorów

wicekdw
#12 Orędownik#

@the-foe, @nat_not a czy wolno wystawiać towar, którego nie ma się fizycznie na stanie?

oznacz moderatorów

_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka

@wicekdw Zgodnie z zasadami Sprzedający musi być w stanie wykonać umowę, ponieważ jest ona wiążąca dla obu stron transakcji. Nie oznacza to jednak, że Sprzedający musi mieć ten towar fizycznie przy sobie, może go np. przechowywać w magazynie. Istotne jest natomiast by zawarta umowa została wykonana. 

Jeśli chodzi natomiast o kwestię wysyłek, to deklarowany czas wysyłki "natychmiast" liczymy tak samo  jak "24 godziny", natomiast deklaracja w przeciągu 1-2 dni oznaczają te robocze, nie weekendowe. 

   Ola
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie! 🙂
oznacz moderatorów

wicekdw
#12 Orędownik#

@_HolaOla_ Dzięki za odpowiedź ale proszę doprecyzuj:  "deklarowany czas wysyłki "natychmiast" liczymy tak samo  jak "24 godziny",". Tak samo czyli jak? Czy też chodzi o 24 godziny w dni robocze? Czym się to w takim razie różni od opcji "1 dzień"? Czy te definicje są gdzieś ujęte w regulaminie? Uważam, że przydałyby się takie szczegółowe informacje wyraźnie widoczne zarówno dla kupujących jak i sprzedających. Szczególnie słowo "natychmiast" może być różnie interpretowane.

oznacz moderatorów

AGD-SERVICE
#13 Ambasador#

Niestety, te problemy trwają i będą nadal trwać do czasu gdy Allegro nie zrezygnuje z "rosyjskiego" oceniania sytuacji - czyli wszystkie sugestie, oceny, zgłoszenia, będą prawidłowe, dopóki będą się zgadzać ze stanowiskiem pracowników serwisu Allegro. 

Pytanie - kiedy Allegro przejdzie na system "demokratyczny", czyli "europejski" ? 

To, co Allegro wypisuje w swoich odpowiedziach , to u niektórych sprzedawców po prostu powoduje śmiech, tylko z tego powodu, żeby nie wybuchnąć płaczem. 

 

oznacz moderatorów