anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Wiadomość allegro o dyrektywę DAC7

MAMY ROZWIĄZANIE!
cosmetica1
#8 Zapaleniec#

Wczoraj otrzymaliśmy taką wiadomość z allegro "Przekroczyłeś sumaryczny limit 30 transakcji na wszystkich swoich kontach wynikający ustawy z dnia 23 maja 2024 r. o zmianie ustawy o wymianie informacji podatkowych z innymi państwami oraz niektórych innych ustaw implementującej tzw. dyrektywę DAC7. Potrzebna jest aktualizacja i uzupełnienie danych niezbędnych do prowadzenia efektywnej działalności na Twoim koncie Allegro."

Czy rzeczywiście trzeba uzupełnić dane?

oznacz moderatorów
227 ODPOWIEDZI 227
milka1234567890
#18 Luminarz#

Nie, wystarczy na jednym, tak jest w mailu, ale dlaczego dostają wszyscy użytkownicy, nie weryfikują tylko hurtem wysyłają, tak łatwiej.

oznacz moderatorów
Frans33w1
#7 Wielbiciel#

@_HolaOla_ 
Witam nie zakładam osobnego wątku, kontaktowałem się mailowo ale cisza, mam jedno konto prywatnie na moje dane, sprzedaje od czasu do czasu ale limitów nie przekroczyłem jeszcze, 21 transakcji na około 3900 zł, dla pewności generowałem raport z konta i dalej 21 transakcji (razem z jakimiś tak zwrotami) , proszę o wyjaśnienie sytuacji.

oznacz moderatorów
_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka

@Frans33w1 moje wyjaśnienie tej sytuacji znajdziesz tutaj.

   Ola
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie! 🙂
oznacz moderatorów
michal_ivm
#8 Zapaleniec#

Ogólnie jakby na to nie patrzeć, to trochę Wam to nie wyszło i kwas został. Nawet jeśli pomyliliście walutę, co sugerowałem wczoraj i co w moim przypadku by się zgadzało, to piszą o problemie też ludzie którzy tego limitu 2000zł ponoć nie osiągnęli albo nic nie sprzedawali.

oznacz moderatorów
Frans33w1
#7 Wielbiciel#

@_HolaOla_ Dziękuje bardzo za podesłanie Linka, takiej informacji szukałem, na maila też dostałem już odpowiedź,  pozdrawiam!

oznacz moderatorów
pinsplash
#21 Demiurg#

@_HolaOla_ Ola, też dostałem taki email, a nie zbliżyłem się na koncie prywatnym do tych limitów. Czy po prostu wysyłacie do WSZYSTKICH ze wstepem dotyczącym NIE wszystkich.

@kolekcjoner608 to oczywiście wpłynie negatywnie na aukcje WOŚP

@_HolaOla_ Powinniście dodać przy wystawianiu na WOŚP info o DAC7 i konsekwencjach.

_______
BRÓSLI
oznacz moderatorów
kshycho83
#9 Pomysłodawca#

Mam pytanie, co dla allegro oznacza transakcja.

Czy sprzedanie jednego przedmiotu z płatnością online ?

Czy sprzedanie dwóch przedmiotów przez jednego kupującego z płatnością online ? To jedna czy dwie transakcje ?

Czy sprzedanie 5 np żarówek jeden osobie to 5 transakcji czy jedna ?

Czy transakcja nieopłacona na czas przez kupującego to też transakcja ? Która zostaje automatycznie anulowana przez allegro?

Bo widać każdy portal inaczej interpretuje zapisy.

oznacz moderatorów
kshycho83
#9 Pomysłodawca#
oznacz moderatorów
michal_ivm
#8 Zapaleniec#

Coś jest zrąbane na allegro. Też dostałem tego maila. Mam jedno konto prywatne. W zeszłym roku nic nie sprzedałem. W tym 4 rzeczy z prywatnego komputera o wartości ok 3700zł. Komuś się waluty walnęły?

oznacz moderatorów
michal_ivm
#8 Zapaleniec#

Wysłałem wczoraj przez formularz kontaktowy zapytanie, czemu dostałem maila skoro nie przekroczyłem żadnego limitu. Dostałem odpowiedź jak niżej, czyli wiedzą że nic nie wiedzą.

"

Dzień dobry,

dziękujemy za zgłoszenie związane z otrzymanym powiadomieniem z prośbą o uzupełnienie danych w ramach DAC7.

Prośba o uzupełnienie danych pojawi się najpóźniej w momencie przekroczenia wskazanych limitów, czyli 30 transakcji lub 2000 euro. Rozumiem, że są wątpliwości co do przekroczenia tych progów, dlatego weryfikujemy ten przypadek, a sprawę konsultujemy z odpowiednim Zespołem. 

Więcej odnośnie DAC7 znajdzie, tutaj:

https://help.allegro.com/sell/pl/a/jakie-dane-sprzedajacych-zbieramy-i-przekazujemy-w-zwiazku-z-unij...

Na ten moment nie jestem w stanie stwierdzić czy słusznie wysłaliśmy wiadomość.

Wrócimy do z informacją zwrotną. Proszę o jeszcze chwilę cierpliwości."

oznacz moderatorów
packerzy
#7 Wielbiciel#

ja mam to samo. dostałem maila o takiej samej treści, z którego wynika czynność dokonana, a to nieprawda. w tym roku sprzedałem 5 rzeczy poniżej 3000, a w zeszłym nawet mniej. po co wysyłacie maile o takiej treści wprowadzające w błąd?! żadnych limitów nie przekroczyłem, a wy niepotrzebnie straszycie! jeśli uzupełnienie tych danych jest rzeczywiście konieczne to po prostu przyślijcie maila o normalnej, rzeczowej treści.

oznacz moderatorów
Newday5
#11 Animator#

Ustawa weszła 23 maja 2024 a prawo działa od dnia wejścia w życie,  nie działa wstecz. Inaczej można to nazwać napaścią!  Ostatecznie roczny okres rozpoczyna sie 23 maja 2024 do 23 maja 2025

oznacz moderatorów
ren_corp
#9 Pomysłodawca#

Jak piszą wprost że będa sprawdzać też 2023....a kto im zabroni?

KAS jak kontroluje to mają prawo do 5 lat wstecz.

Wyjdzie w praniu jak oni będa interpretować to wszystko.

oznacz moderatorów
7model
#8 Zapaleniec#

Allegro wysyła wszystkim taką treść, żona nie używa konta Allegro od 2012 roku, i też dostała taki mail. Dla mnie to jest nieautoryzowane gromadzenie danych, posiadając takie dane można wziąć chwilówkę, kredyt i zrobić wiele przykrości. Nie uwierzę że dane będą bezpieczne. UNIA EUROPEJSKA **piiip**nie, a cała Europa ma czkawkę. Portale sprzedażowe robią sobie przy tym swoją bazę.

oznacz moderatorów
bartek4437
#8 Zapaleniec#

Witaj to jak to w koncu jest z tym bo tez dostałem taka wiadomosc . A tak wg przeciez allegro ma dane i wg i pesel ciekawe po co im pesel skoto maja wszystko i co na nowo trzeba podawac dziwne . ? Ktos wypełnil dane czy narazie wstrzymujecie sie?

oznacz moderatorów
kylo185
#7 Wielbiciel#

Mają dane personalne -wystarczy ,

Nr. Pesel , a później hasło do konta 😁,

Dane wrażliwe raczej ich nie podam zapewne będą straszyć,blokować konta , ja na to 💩,

oznacz moderatorów
moniqa01w
#8 Zapaleniec#

A ja mam taki problem, że mamy z mężem dwa osobne konta, a dla allegro są to konta powiązane i zsumowali sobie transakcje 🙂 Nieważne, że to dwie osoby o różnych nr PESEL. Najwidoczniej ten sam numer IP "powiązał" im te konta, kiedy korzystamy z netu domowego. I jak się odwołać skoro odp allegro to: "Przykro mi ale Dział Ekspercki zweryfikował sprawę i należy uzupełnić dane." 

oznacz moderatorów
Client:100984339
#7 Wielbiciel#

co się stanie jeśli nie uzupełnie danych do dac7 nie chce już dalej sprzedawać 

oznacz moderatorów
LEW433
#21 Demiurg#

Nikt z moderacji ani oficjeli nie potwierdził co się stanie, możemy się domyślać że zablokują konta.

oznacz moderatorów
mdrogeria
#21 Demiurg#

@Client:100984339 jeśli nie planujesz sprzedawać nic się nie stanie  ,zgodnie z informacją zablokują Ci tylko możliwość wypłat z AF

oznacz moderatorów