anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Brak wyboru kuriera w smart!!!

MAMY ROZWIĄZANIE!
gargulce2
#10 Popularyzator#

@w_kiwi@ko_alka@la_nika@nat_not@_HolaOla_ 

Jestem jedną z "uszczęśliwionych" osób która przechodzi jakieś nonsensowne testy w których allegro narzuca przewoznika w przesyłkach smart. We wszystkich ofertach jest podany kurier dpd smart którego nie mogę dodać. Absurd goni absurd. Nie po to płacę allegro smart żeby nie moc wybrac przewoznika. Nie chcę kurierów pocztex, ups czy innych którzy mnie zawiedli. Chcę wybrac przewoznika dpd z którym nie mam problemów, paczki przywozi na czas itd. Mimo że płacę za smarta odebraliście mi wybór. Zakończcie te durne testy i pozwólcie ludziom wybrac to co im odpowiada. 

Wychodzi na to że ja przez 5 tygodni nie zrobię zakupów na allegro. Poczekam na zakończenie testów. 

Jeszcze jedno pytanie do twórców ów godnego pożałowania pomysłu... jak zbadacie zadowolenie klientów że swojego testu? Na jakiej podstawie uznacie że test się powiódł czy to była porażka? Bo chciałabym wyrazić swoją opinię na ten temat w ankiecie dotyczącej właśnie tego. Patrząc na niezadowolenie innych klientów wasz test nie zdał egzaminu. I chyba będę wnosić o zwrot kosztów smart za te 5 tygodni testów gdzie nie mogę wybrac przewoznika. 

oznacz moderatorów
205 ODPOWIEDZI 205
-Sainkho-
#10 Popularyzator#

Pewnie do czasu. Przyjdzie kryska na Matyska...

oznacz moderatorów
-Sainkho-
#10 Popularyzator#

Ciekawe, że początkowo konsultanci pisali o "testach", podawali daty ich rzekomego zakończenia. A wczoraj dostałam informację, że "niestety na ten moment nie jest znana data wyłączenia tej opcji". Póki co zrezygnowałam z automatycznego odnowienia usługi. Zastanowię się co dalej w miarę rozwoju akcji.

Całe szczęście nie jestem w zasięgu Allegro One. Ale jak w końcu będę albo wróci Pocztex, to chyba podziękuję. Są inne platformy oferujące darmowe dostawy kurierskie bez żadnych opłat i to już przy zakupach za 40 lub 50 zł.

oznacz moderatorów
az1rael
#21 Demiurg#

@w_kiwi @ko_alka @la_nika @nat_not @_HolaOla_  mam pytanie odnośnie tych testów z usługą dobierzemy ci sami przewoźnika. Skoro w ustawie jest że sprzedawca odpowiada za doręczenie paczki do chwili jej wydania do ręki kupującego o ile kupujący wybrał metodę dostawy z tych udostępnionych przez sprzedawcę to w przypadku jak allegro zmienia przewoźnika na innego wręcz losowego to przejmuje w ten sposób odpowiedzialność za doręczenie paczki przed kupującym i sprzedawcę z odpowiedzialności zwalnia? @mdrogeria @kostas11 @pecela jak wam się wydaje?

oznacz moderatorów
kostas11
#21 Demiurg#

@az1rael allegro nie daje losowego, tylko losuje ( Allegro One ) o ile jest w dostawach sprzedawcy i z pośród udostępnianych przez sprzedawcę  😄

________
Κώστας
oznacz moderatorów
az1rael
#21 Demiurg#

@kostas11 ci nie ładnie tak pisać że sami siebie faworyzują... niemniej jest to zmiana warunków umowy więc wg mnie odpowiadać powinien ten co zmienia te warunki

oznacz moderatorów
SpychalskaB
#7 Wielbiciel#

Allegro automatycznie wprowadziło mi zmianę w koncie Smart. Teraz nie mam możliwości wyboru kuriera przy składaniu zamówienia. Kupując zwracam uwagę jaki kurier mi dostarczy paczkę. Obecnie pomimo że w opisie aukcji są wskazani konkretni kurierzy to w finalizacji zakupu jest tylko kurier. I tu zaczyna się loteria. Nie po to zapłaciłam za Smart żeby potem ktoś automatycznie wciskał mi niewygodnego kuriera, jakoś tak wychodzi że trafiłam na Allegro One, a sama nigdy bym go nie wybrała. Efekt dziś dotarła opóźniona przesyłka, do tego uszkodzona i zostawiona w skrzynce. Zero kontaktu ze strony kuriera, gdybym sama nie zadzwoniła to nawet bym nie wiedziała gdzie moja "dostarczona" paczka. Nie rozumiem dlaczego Allegro pozbawia mnie samodzielnego wyboru i zmusza mnie do korzystania z dogodnego dla nich kuriera. Apeluje o przywrócenie możliwości wyboru kuriera przez kupującego skoro sprzedający daje taką możliwość 

oznacz moderatorów
kostas11
#21 Demiurg#

@SpychalskaB specjalna zagrywka, jak jesteś w zasięgu One to na 99 % dostaniesz losowo One 😞 Poczekaj na koniec testów ja w zeszłym miesiącu tak miałem i nie robiłem zakupów kurierem 😞

________
Κώστας
oznacz moderatorów
SpychalskaB
#7 Wielbiciel#

Mi to wygląda na celowe ograniczanie swobód kupujących i sprzedających oraz faworyzowanie własnego przewoźnika. W ramach " testów" ani kupujący ani sprzedający nie mają wpływu na wybór kuriera i muszą się dostosować do odgórnie narzuconego kuriera przez Allegro 

oznacz moderatorów
brakestop
#13 Ambasador#

Zgłoś do UOKiK. 

To jest metoda rozbójnicza. 

*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*
50% kupujących nie czyta... kolejne 30% czytać nie umie, 15% czytać nie chce...
oznacz moderatorów
kostas11
#21 Demiurg#

@brakestop amzon za takie coś kiedyś dostał karę bo nie dawał wyboru konsumentom 😄

________
Κώστας
oznacz moderatorów
issa56
#7 Wielbiciel#

jestem kolejną "uszczęsliwioną" osobą. Robią co chcą, test który miał sie zakończyć trwa bez końca. 

oznacz moderatorów
87322160210
#8 Zapaleniec#

Mi pani specjalistka ds. Reklamacji odpisała tak na odwołanie. Nadmienię że odpowiedź była po terminie. 

Dzień dobry,

rozumiem Pani niezadowolenie i wolałaby Pani widzieć formularz dostawy we wcześniejszej odsłonie.

Pomimo najszczerszych chęci nie mam możliwości, aby wyłączyć Panią z grupy testowej.

Liczę się z Pani zdaniem, ponieważ jako nasz Klient ma Pani duże doświadczenie w korzystaniu z Allegro. Przekażę Pani pomysł do działu, gdzie sprawdzimy możliwość jego wdrożenia.

Bardzo nam zależy, aby wybierać najlepsze rozwiązania dla naszych Klientów i nieustannie usprawniać działanie serwisu.

Pozdrawiam

// Olga [edycja]

Ekspert ds. reklamacji

Zespół Allegro

Bez odpowiedzi, bez uzasadnienia, bez podania podstawi prawnej, bez klauzuli. Strach się bać jak allegro ma takich specjalistów... 

@kostas11  chyba Ty jeden jedyny wróciłeś do poprzednich ustawień. Test się ciągnie w nieskończoność (do konca kwietnia, do 14.05, jutro, nie wiadomo itd...) I mam wrażenie że poprostu robią to na złość. 

Jeśli ktoś chce się dołączyć do zbiorowego pisma do UOKiK to zapraszam ma maila. @wp.pl z przedrostkiem nazwy autora. 

oznacz moderatorów
-Sainkho-
#10 Popularyzator#

W każdej dużej, normalnie funkcjonującej firmie za wprowadzenie do wykupionej usługi niekorzystnych, nieregulaminowych zmian (nawet na krótki okres) bez zgody i uprzedzenia klientów, poleciałyby głowy. Twierdzenia konsultantów, że "wszystko jest przeprowadzone zgodnie z prawem" i że nie mają obowiązku informowania o testach, są tak nieprzekonujące, że trafiają chyba tylko do najbardziej naiwnych. Najwyraźniej nikt tam się nie przejmuje karami UOKiK-u.

oznacz moderatorów
4232005
#8 Zapaleniec#

Do Allegro.

Jakim prawem uniemożliwiacie wybór firmy kurierskiej takiej, jaką oferuje Sprzedawca w ramach danej oferty i cennika dostaw. Jeśli tylko ilość i rodzaj towaru spełnia warunki danej formy dostawy to Ja, Kupujący mam decydować o tym, który kurier ją dostarczy a nie wasza  "efektywność kosztowa - operacyjna platformy". Płacę za SMART i oczekuję możliwości wyboru.
To, co zrobiliście w ostatnich dniach to koszmar. Widać jedynie tajemniczego "Kuriera" no name i dopiero po zakupie pojawia się nazwa przewoźnika. Różne firmy mają dostawy o różnej porze co jest niezwykle istotne dla mnie. Znam kurierów w swoim rejonie i nie potrzebuję uszczęśliwiania na siłę Kurierem niespodzianką. Nie mówiąc o jakości samej dostawy i traktowaniu przesyłek - są firmy których nigdy już nie wybiorę.
Nie wyobrażam sobie dostaw jakimś One'em który dobija się do drzwi o 8-9 rano. Poza tym, jeszcze nigdy nie był w deklarowanym terminie.
Wczoraj na 3 próby zakupy u trzech różnych sprzedawców nie mogłem wybrać DPD mimo, że Sprzedawcy oferowali taką dostawę.  A dokładnie mogłem, ale tylko dla ilości sztyk poniżej kwoty SMART, gdy przekraczałam 65zł, DPD SMART znikał podobnie DHL i pojawiał się tajemniczy "Kurier" a patrząc po cenie dostawy jak się wyświetlała to był One.

oznacz moderatorów
kolekcjoner608
#21 Demiurg#

Takie rzeczy tylko w Smarcie a tajemniczy kurier one to któryś z kurierów allegro obsługujących tę formę i obecnie nie masz pewności czy podjedzie DPD czy UPS .

oznacz moderatorów
ohir
#8 Zapaleniec#

A ja mam pewność że do mnie podjedzie tylko DPD.  Pozostali dowiozą kilka dni później po reklamacji, że "kurier zostawił w punkcie bo nikogo nie zastał" nie jest właściwą formą wykonania usługi.  Przerabiane wielokrotnie.

Też się skonsultowałem z UOKiK, przykro że nie da się elektronicznie ale odżałuję na polecony i dostaną zgłoszenie jak chcą.  Innym też polecam wsparcie naszej Poczty Narodowej – tak żeby prezes UOKiK nie musiał długo prowadzić "dochodzeń".

 

oznacz moderatorów
kostas11
#21 Demiurg#

@ohir da się elektronicznie przez ePUAP

________
Κώστας
oznacz moderatorów
ohir
#8 Zapaleniec#

@kostas11 Dzięki.  Spróbuję znaleźć w epuapie, brrr.  A jak nie znajdę pójdzie pocztą.

oznacz moderatorów
LEW433
#21 Demiurg#

@4232005 Nikt o to nie prosił i Allegro nikogo się nie pytało, nie konsultowało, sami podjęli taką decyzję, i kupujący i sprzedający są niezadowoleni, ale Allegro to nie obchodzi.

oznacz moderatorów
4232005
#8 Zapaleniec#

Dopiero co jestem po konsultacji z prawnikiem z infolinii konsumenckiej działającej przy UOKiK, na ten moment, to wg niego naruszenie zbiorowego interesu konsumentów. Polecam kontakt z nimi, można się wiele ciekawych rzeczy dowiedzieć o Allegro. 

oznacz moderatorów