anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Brak wyboru kuriera w smart!!!

MAMY ROZWIĄZANIE!
gargulce2
#11 Animator#

@w_kiwi@ko_alka@la_nika@nat_not@_HolaOla_ 

Jestem jedną z "uszczęśliwionych" osób która przechodzi jakieś nonsensowne testy w których allegro narzuca przewoznika w przesyłkach smart. We wszystkich ofertach jest podany kurier dpd smart którego nie mogę dodać. Absurd goni absurd. Nie po to płacę allegro smart żeby nie moc wybrac przewoznika. Nie chcę kurierów pocztex, ups czy innych którzy mnie zawiedli. Chcę wybrac przewoznika dpd z którym nie mam problemów, paczki przywozi na czas itd. Mimo że płacę za smarta odebraliście mi wybór. Zakończcie te durne testy i pozwólcie ludziom wybrac to co im odpowiada. 

Wychodzi na to że ja przez 5 tygodni nie zrobię zakupów na allegro. Poczekam na zakończenie testów. 

Jeszcze jedno pytanie do twórców ów godnego pożałowania pomysłu... jak zbadacie zadowolenie klientów że swojego testu? Na jakiej podstawie uznacie że test się powiódł czy to była porażka? Bo chciałabym wyrazić swoją opinię na ten temat w ankiecie dotyczącej właśnie tego. Patrząc na niezadowolenie innych klientów wasz test nie zdał egzaminu. I chyba będę wnosić o zwrot kosztów smart za te 5 tygodni testów gdzie nie mogę wybrac przewoznika. 

oznacz moderatorów
444 ODPOWIEDZI 444
-Sainkho-
#14 Krzewiciel#

@RED liczba wysyłek kurierskich spadła do zera

Świetna metoda na dodatkowe tuczenie paczkomatowego potentata. 👏👍

oznacz moderatorów
-Sainkho-
#14 Krzewiciel#

Usługa Smart od początku miała polegać tylko na umożliwianiu kupującym korzystania z metod dostawy udostępnianych przez sprzedających bez ponoszenia opłat. Nigdy nie było mowy o możliwości ograniczania przez Allegro wyboru metody dostawy, a więc o ingerencji w warunki umowy zawieranej przez strony transakcji.

oznacz moderatorów
-Sainkho-
#14 Krzewiciel#

@AGD-RTV-IT ze strony sprzedawcy wysyłającego bez umów własnych przesyłki w ramach Allegro Dostawy, mogę tylko przyklasnąć tej zmianie. Ograniczając Kupującym i sprzedawcom wybór i podejmując za nich wybór kuriera, Allegro zdejmuje całkowicie odpowiedzialność za taką przesyłkę ze sprzedawcy z chwilą nadania, ładując ją w całości na swojego garba. 😎

Tak niestety nie jest. Ale Twoje przekonanie jest świadectwem tego, jak bardzo nowe zasady usługi Smart mieszają w stosunkach między stronami.

O tym kto i kiedy ponosi odpowiedzialność za przesyłkę mówi art. 548 § 3 KC:

"Jeżeli rzecz sprzedana ma zostać przesłana przez sprzedawcę kupującemu będącemu konsumentem, niebezpieczeństwo przypadkowej utraty lub uszkodzenia rzeczy przechodzi na kupującego z chwilą jej wydania kupującemu. Za wydanie rzeczy uważa się jej powierzenie przez sprzedawcę przewoźnikowi, jeżeli sprzedawca nie miał wpływu na wybór przewoźnika przez kupującego. Postanowienia mniej korzystne dla kupującego są nieważne".

Dla właściwej interpretacji tego przepisu trzeba sięgnąć do dyrektywy źródłowej 2011/83/UE (art. 20 zd. 2): "Jednakże ryzyko przechodzi na konsumenta z chwilą dostarczenia towarów przewoź­nikowi, jeżeli konsument zlecił temu przewoźnikowi ich transport, a przedsiębiorca nie oferował takiej możliwości, bez uszczerbku dla praw konsumenta wobec przewoźnika".

Zastrzeżenie dotyczy więc tylko sytuacji, gdy kupujący wybrał takiego dostawcę lub formę dostawy, których sprzedający w ogóle nie udostępniał. Kurier Smart jest losowany spośród udostępnionych przez sprzedającego, dlatego w dalszym ciągu to na nim będzie spoczywać odpowiedzialność za przesyłkę.

 

oznacz moderatorów
gargulce2
#11 Animator#

@N_Nitka28 @RaBarbar_ka @MiMary @w_kiwi @la_nika @ayo80 @nat_not @_HolaOla_  

2 produkty zakupione w czwartek. Wybraliście allegro one. Ku.x.wa!!! Bo inaczej się już nie da... 🤬🤬🤬

Wysyłka w piątek. W poniedziałek powinny przyjść. Jest środa, wieczór. Ja pier.xx... brak słów.... 

oznacz moderatorów
TomBanknoter
#17 Koryfeusz#

@gargulce2 A jest jakiś przymus kupowania przez Allegro? Ja teraz praktycznie wszystko zamawiam bezpośrednio u sprzedawców. Bez Smarka wychodzi i tak taniej, albo w najgorszym razie tyle samo - ale przynajmniej przysyłają tak jak ja sobie życzę 😎

oznacz moderatorów
gargulce2
#11 Animator#

@TomBanknoter niestety są produkty które mogę zamówić tylko przez Allegro bo wysyłka ze sklepu wyszłaby np. 60 zł. Czasami zależy mi na czasie i jestem zmuszona zrobić zakupy. Jak widać niepotrzebnie. Jeśli produkty byłyby wysłane tak jakbym sobie tego życzyła czyli przez dpd to miałabym je w poniedziałek około 11. A tak jest środa. Jutro swieto a ja wyjeżdżam... tyle w temacie... 

oznacz moderatorów
az1rael
#21 Demiurg#

@gargulce2 polecam złożyć do one reklamację za niedostarczenie w terminie i domagać się odszkodowania. Ich kurier ma 3 dni robocze na doręczenie i oczywiście nie wywiązał się to niech każdy poszkodowany składa o odszkodowanie u ciebie powód np towar potrzebny na wyjazd nie doręczony w terminie zakładając że w takim celu był zamawiany

oznacz moderatorów
RED
#21 Demiurg#

@gargulce2 to tak wcale idealnie nie wygląda

gdybyś zamówiła u nas przez dpd też byś nie miał tych produktów

w przeciwieństwie do inposta

i tak jest u wielu sprzedawców

 

serwis pozbawił sprzedawców publicznego określenia, który kurier jest dla nich główny i najszybszy

polecam telefony do sprzedawców przed zakupem w celu ustalenia najlepszego dostawcy dla obu stron

oznacz moderatorów
-Sainkho-
#14 Krzewiciel#

@RED polecam telefony do sprzedawców przed zakupem w celu ustalenia najlepszego dostawcy dla obu stron

Czemu miałyby służyć takie ustalenia? Żadna ze stron transakcji nie ma wpływu na to, jakiego kuriera wybierze system z udostępnionych przez sprzedawcę. Strony nie mogą uzgodnić wyboru dostawcy ani przed zakupem, ani po zakupie.

Jeśli idzie o standardowe dostawy DPD czy DHL, to bardzo rzadko zdarza się, żeby przesyłka nie dotarła do odbiorcy w następnym dniu roboczym po nadaniu. 

oznacz moderatorów
az1rael
#21 Demiurg#

@-Sainkho- kontakt pomiędzy stronami nie ważne która do kogo się odzywa ma to na celu uświadomienie kupującego że darmo smartem nie równa się szybko / pewnie i że do niego dotrze bo wylosowała mu się akurat taka badziewna firma przewozowa jak zielone dziadostwo. Więc jeśli zależy mu na czasie i pewności dostawy to zawsze może odstąpić i zakupić 2 raz płacąc za taką formę doręczenia jaka mu pasuje i być pewny że zakup potrzebny na już dostanie w terminie na 99%. Albo na odwrót można dopytać czy sprzedawca może zmienić przewoźnika i na jakiego a nawet dopłacić sobie mniej za dostawę jak wyjdzie że akurat u tego przewoźnika sprzedawca ma własną umowę z nim. A już w ekstremalnych przypadkach że już bardziej głupiego rozwiązania nie ma i nie wiem czy tak się uda zamawiać x razy i odstąpić od umowy y razy przed wysyłką aż polosuje normalnego przewoźnika a i tak nie wiadomo czy allegro nie przekaże podwykonawcy partaczowi...

oznacz moderatorów
-Sainkho-
#14 Krzewiciel#

@az1rael Z całego Twojego wywodu wynika tyle, że zakupy ze Smartem na nowych zasadach stały się mało sensowne dla osób, które chcą korzystać z darmowych przesyłek kurierskich.

oznacz moderatorów
az1rael
#21 Demiurg#

@-Sainkho- smart im w zeszlym roku zjadł te 30% przychodów wiec allegro patrzy jak tu ciąć koszty a taniej mają u tych partaczących przewoźników lub siebie więc pod płaszczykiem troski o klienta wciskają mega kit kupującym super usługą w smarcie tak ci dobierzemy dostawę, że cud miód i orzeszki ... nigdy nie twierdziłem że tam pracują normalni menedżerowie bo tylko ktoś paranormalny by wymyślił taki syf ale takie czasy nastały, że oszczędności szuka się w cięciach wydatków co odbija się w jakości np afera intela

oznacz moderatorów
LEW433
#21 Demiurg#

@RED Przestań, przecież sprzedający ciągle narzekali i nadal narzekają ze nie maja na nic czasu, że kupujący im zawracają "gitarę" a teraz piszesz żeby dzwonić do nich przed zakupem, żart!

oznacz moderatorów
sekundeczka
#9 Pomysłodawca#

Wracając do mojej karmy dla psa, okazało się, że kurier one uszkodził paczkę, została przepakowana i dwa dni później trafiła w dużym kartonie, pies gdyby tyle czekał na tę karmę przekręciłby się z głodu. Normalnie DPD było na drugi dzień. Ja zgłosiłam sprawę do wielu miejsc, brakuje jeszcze mediów , teraz sezon ogórkowy ,zamiast tutaj wylewać żale , piszcie do gazet, będą mieli o czym pisać , jak sprawa będzie na tyle głośna, to zobaczycie szybko się zmieni. Osobiście Smart już nie przedłużę albo się bardzo zastanowię , kończy się we wrześniu, przez ostatnie mc zafundowali mi brak możliwości kuriera - więc zamawiałam głownie do paczkomatu , tylko karmę dla psa nie, bo jestem osobą niepełnosprawną mam uszkodzony kręgosłup, gdyby nie to , to bym **piiip**zielała do tego paczkomatu z wózkiem po karmę i tyle. Czuję , że nic nie mogę większego kupić, bo będzie oczywiście problem. Kurier ONE przemęczeni, wkurzeni, że mają karmę dostarczyć, tak jakbym to ja miała na to wpływ. Czas faktycznie zamawiać innymi portalami, które nie robią problemu po co się męczyć. Czuję się jak niesprawna umysłowo i ubezwłasnowolniona, że samodzielnie nie mogę wybrać kuriera  w ramach Smart. Fakt i tak zaoszczędziłam , bo ja tylko robię zakupy przez neta ale ... ostatnio tyle nerwów na tych kurierów, sprzedawcy też mają obowiązek mieć obsługiwać allegro one choć tego nie chcą, ale to jest warunek przy smart. A te tłumaczenia metodą zdartej płyty co mi to da , jak pies przez niedostarczenie karmy był głodny... i itak musiałam iść i w sklepie kupić... ?Była  fajna usługa SMART to zepsuli

oznacz moderatorów
gargulce2
#11 Animator#

"gargulce2 to tak wcale idealnie nie wygląda gdybyś zamówiła u nas przez dpd też byś nie miał tych produktów w przeciwieństwie do inposta i tak jest u wielu sprzedawców"

@RED a niby dlaczego?  Jeśli paczka była wysłana w piątek to w poniedziałek jest u mnie... jeszcze mi się nie zdarzyło żeby paczka  dpd była później niż na drugi dzień roboczy. Kontakt z kurierem jest zawsze. W przeciwieństwie do innych. 

Odnośnie moich paczek zamówionych w czwartek 08 sierpnia. Jest 17.08, paczki od poniedziałku są w magazynie. Były w doreczeniu we wtorek ale kurierka one zadzwoniła o 16.30 że ona już dzisiaj nie dojedzie i będzie jutro (w srode) rano. Kolejnej próby doręczenia brak. Telefonu nie odbiera... reklamacja złożona. 

 

 

oznacz moderatorów
Morgoth667
#9 Pomysłodawca#

Jestem po wymianie kilku reklamacyjnych emaili odnośnie Allegro Smart. Czytając zamknięty już temat https://spolecznosc.allegro.pl/t5/smart-dla-kupuj%C4%85cych/brak-wyboru-kuriera-w-smart/td-p/785603 wiem, że sporo osób jest grzecznie mówiąc wkurzanych wyborem kuriera Smart poprzez losowanie. Moja reklamacja została oczywiście odrzucona.

Można było oczywiście przeczytać w odpowiedzi generyczne wysrywy w stylu "allegro cały czas rozwija się dla konsumentów". Moim zdaniem robią z ludzi- hajs się kończy więc wybierają najtańszych kurierów.

Moim pomysłem jest pozew zbiorowy wobec allegro. Niech nie czują się królami internetu. Proszę o konstruktywne opinie- czy taki pozew w ogóle ma sens. pozdrawiam

oznacz moderatorów
Client:121447705
#10 Popularyzator#

@Morgoth667 Nie jestem pewien czy to by się udało z pozwem. Usługą Smarta jest udostępniać przesyłki za darmo w określonych ramach. Zmieniły się zasady wyboru kuriera ale nadal kurier sam w sobie jest za darmo powyżej pewnej kwoty. Można teoretycznie powołać się na to, że zmiana mocno ogranicza wybór ale nie jest to bezpośrednio powiązane ze Smartem.

oznacz moderatorów
Morgoth667
#9 Pomysłodawca#

Rozumiem ale czy sam brak transparentności jest podstawą do pozwu? Rzućmy kością i zobaczmy jaki kurier doręczy paczkę. Chociaż w ogóle by mnie nie zdziwiło gdyby allegro po prostu wybierało najtańszą opcję.

oznacz moderatorów
Client:121447705
#10 Popularyzator#

@Morgoth667 Prześledziłem wątek i są podawane przez innych potencjalne podstawy prawne, które powinny uniemożliwiać budowanie regulaminu smarta w sposób pozwalający na "testowanie", które w istocie jest niejawną zmianą działania usługi. Nie jestem prawnikiem i ciężko mi ocenić na ile to dobry argument ale wydaje się całkiem solidny. 

oznacz moderatorów
-Sainkho-
#14 Krzewiciel#

Organy kontrolne mają obowiązek reagować na zgłoszenia i sygnały konsumentów. Wydaje się mało prawdopodobne, żeby UOKiK nie wszczął postępowania w tej sprawie.

oznacz moderatorów