anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Zmieniamy zapowiedziane wcześniej warunki Allegro Smart! dla sprzedających na kontach firmowych

nat_not
Moderatorka
Moderatorka

[Aktualizacja 24.08.2023]

Zależy nam na tym, aby jak najwięcej sprzedających mogło zaoferować kupującym darmowe dostawy w ramach Allegro Smart! Dlatego przekładamy zmianę warunków Allegro Smart! dla sprzedających na kontach firmowych – z 30 sierpnia na 25 października.


Wracamy do informacji zawartych we
wcześniejszym poście. Pisaliśmy, że aby od 22 sierpnia być w Smart! powinniście zaoferować kupującym:

oraz

Dla wysyłek, które nie mieszczą się w automatach paczkowych i punktach odbioru, będziemy wymagać dwóch różnych metod dostaw do drzwi z listy metod kwalifikujących.

Co oprócz tego planujemy zmienić 

Wasze oferty będą Smart!, jeśli jedną z 3 wymaganych metod dostaw do punktów odbioru lub automatu paczkowego będzie Allegro One (Punkt, Box) lub Allegro One (Punkt, Box, Kurier)

Wprowadzamy ten wymóg, ponieważ chcemy zapewnić kupującym jeszcze szerszy wybór usług dostawy.

Informację o związanej z tym zmianie regulaminu otrzymacie mailowo w drugiej połowie lipca. 

   Natalia
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie!
oznacz moderatorów
209 ODPOWIEDZI 209

nat_not
Moderatorka
Moderatorka

@Waza_ZB @sklepspectrue Za przesyłki nadawane metodą Allegro One nie będzie opłaty, ale za te UPS zostanie naliczona. Możecie się skontaktować z przewoźnikiem w celu ustalenia stałego zlecenia, które będzie darmowe.

   Natalia
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie!
oznacz moderatorów

mikeza
#20 Guru#

i to jest właśnie "piękne" w tym portalu. Nigdy nic nie wiesz do końca i niczego nie jesteś pewien. Była lista form dostawy, ustawiłem sobie wszystko tak, żeby grało. No a teraz nagle rewolucja, bo obligatoryjny allegro one. Polityka tego portalu sięga już dna, z dnia na dzień zmienia się wszystko jak w kalejdoskopie. W takich warunkach nie da się prowadzić normalnego biznesu.

______________________________________
Dobra rada zaczyna się od milczenia
oznacz moderatorów

msniezek
Administrator
Administrator
Ekipa Gadane

@mikeza 5 lipca zapowiadamy zmianę, która zacznie obowiązywać 22 sierpnia. 48 dni trudno nazwać "z dnia na dzień"...

   Maciej Śnieżek
   Menedżer Społeczności

   Tak jak roślina, społeczność potrzebuje pielęgnacji i troski, by rozkwitać.
   Dbajmy o nasze dobre relacje!
oznacz moderatorów

mikeza
#20 Guru#

aktualnie to już jest zmiana zmiany, bo docelowo miały obowiązywać podane przez Was formy dostawy, i nie było mowy o tym, że będziecie zmuszać kogokolwiek do wyboru konkretnego dostawcy. No cóż, podstawa biznesu to stabilność i pewność funkcjonowania w pewnym otoczeniu. Każdy, nawet domorosły biznesmen to wie, niestety portal allegro stara się forsować inną doktrynę. Im więcej zmian tym lepiej, pytanie dla kogo lepiej ? Z pewnością nie dla użytkowników. Ale to już moje przemyślenia.

______________________________________
Dobra rada zaczyna się od milczenia
oznacz moderatorów

biosorcerer
#15 Entuzjasta#

@mikeza 

Ale czego nie rozumiesz - masz kupę czasu. Przestawienie procesu logistycznego firmy to pestka. Jeśli tego nie rozumiesz i nie potrafisz - zatrudnij @msniezek - po godzinach pracy w Allegro oczywiście i on ci to ogarnie raz dwa.

oznacz moderatorów

mikeza
#20 Guru#

@msniezek a tak na marginesie, prosiliśmy, żeby umożliwić podanie daty/przerwy w sprzedaży, tak, żeby klient miał możliwość zaobserwowania kiedy oferty zostaną wznowione. Praca na godzinkę dla informatyka. Szkoda, że portalowi zajmuje to już ponad pół roku. Ale to byłaby zmiana na naszą korzyść, takich zmian się tutaj nie wprowadza, bo po co ?

______________________________________
Dobra rada zaczyna się od milczenia
oznacz moderatorów

TomBanknoter
#15 Entuzjasta#

@msniezek Tak przy okazji: potrafisz Maćku wytłumaczyć, dlaczego tymi zmianami gnębicie tylko sprzedawców firmowych? I dlaczego szara strefa, zwana dla niepoznaki "prywatnymi sprzedawcami" nie tylko wciąż ma dostęp do Smart!, ale na dodatek na preferencyjnych warunkach, w porównaniu z legalnymi przedsiębiorcami?

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#
oznacz moderatorów

serwis-texas
#19 Nestor#

@msniezek 

Oj Maćku, tu nie pykło.

To nie jest zmiana, zmiany. To kompletna zmiana zasad.

oznacz moderatorów

pinsplash
#21 Demiurg#

@msniezek ale tez trudno nazwać planowaniem długofalowym.....a właściwie to nie jest żadne planowanie biznesu.....

_______
BRÓSLI
oznacz moderatorów

TomBanknoter
#15 Entuzjasta#

@mikeza  Dokładnie tak jest. Też miałem przygotowaną listę, i wyrabiałem ilość metod dostawy bez przewspaniałego Allegro One. Jednak Allegro uparcie będzie nam wciskać swojego bubla. Żeby nie było: miałem przez jakiś czas ustawione Allegro One Box w metodach dostawy. Jednak terminowość tego badziewia jest żadna, więc zlikwidowałem. Teraz będę musiał przywrócić, i pozostawać w nadziei, że mało kto będzie korzystał.

oznacz moderatorów

TomBanknoter
#15 Entuzjasta#

Rozumiem, że Allegro One jest tak wspaniałe, że musicie wciskać go sprzedawcom na siłę? Zamiast nad propagandą, popracujcie lepiej nad działaniem Allegro One, żeby przynajmniej nie było znacząco gorsze od cywilizowanych metod dostawy (bo lepsze w niczym na pewno nie jest).

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

@TomBanknoter @mikeza @No to jazda ... chociaż wiemy na czym stoimy , konieczna będzie odpowiednia notka w zakładce bo inaczej się nie wybronimy , A TAK !!! pisze? ...pisze .... nie czytał ? .... a dlaczego nie czytał ?

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@mdrogeria @TomBanknoter @mikeza jutro idzie oficjalne pismo do UOKIK bo to jest zmuszanie do usług z których nie mogę skorzystać 😞 są same problemy i jest nie dopracowana 😞

Automatów w Szczecinie nie ma i nie palują postawić a punktów w mojej okolicy brak 😞 Pewnie skończy się bez smarta, trudno i żyje się dalej 🙂

 

________
Κώστας
oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

@kostas11 czułem przez skórę , że to tak się skończy .... oj czuję ,że od września będzie tu gorąco 

oznacz moderatorów

mikeza
#20 Guru#

@kostas11 nie martw się, przecież @msniezek stwierdził, że zmiany są z dużym wyprzedzeniem, to aż 48dni okresu wakacyjno-urlopowego. Zapewne do tego czasu cały Szczecin zostanie pokryty zielonymi boxami i nie będziesz miał żadnych kłopotów z nadawaniem przesyłek.

______________________________________
Dobra rada zaczyna się od milczenia
oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@mikeza nie palują mam oficjalną odpowiedź https://spolecznosc.allegro.pl/t5/allegro-one-dla-sprzedawc%C3%B3w/szczecin-brak-zielonych-pude%C5%8... dobrze że jest 48 dni wcześniej bo UOKIK ma 30 dni na odpowiedź na moje pismo 😄

________
Κώστας
oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

@kostas11 UOKIK się wypnie bo smark nie jest obowiązkowy😩 , szkoda ,że tu są moderowane brzydkie słowa , mam całą wiązkę .

oznacz moderatorów

TomBanknoter
#15 Entuzjasta#

@mikeza Sam automat wiosny nie czyni, nawet jeśli jest zielony. Ostatnio wyjęli moją przesyłkę dopiero po trzech dniach i po interwencji adminki Oli. A potem szło jeszcze następne dwa dni z Wrocławia do Łodzi

oznacz moderatorów

mikeza
#20 Guru#

mój post był raczej ironiczny i nawiązywał do tego, że według admina forum wszystkie zmiany są wprowadzane z bardzo dużym wyprzedzeniem 😂

______________________________________
Dobra rada zaczyna się od milczenia
oznacz moderatorów