anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Zmieniamy zapowiedziane wcześniej warunki Allegro Smart! dla sprzedających na kontach firmowych

nat_not
Moderatorka
Moderatorka

[Aktualizacja 24.08.2023]

Zależy nam na tym, aby jak najwięcej sprzedających mogło zaoferować kupującym darmowe dostawy w ramach Allegro Smart! Dlatego przekładamy zmianę warunków Allegro Smart! dla sprzedających na kontach firmowych – z 30 sierpnia na 25 października.


Wracamy do informacji zawartych we
wcześniejszym poście. Pisaliśmy, że aby od 22 sierpnia być w Smart! powinniście zaoferować kupującym:

oraz

Dla wysyłek, które nie mieszczą się w automatach paczkowych i punktach odbioru, będziemy wymagać dwóch różnych metod dostaw do drzwi z listy metod kwalifikujących.

Co oprócz tego planujemy zmienić 

Wasze oferty będą Smart!, jeśli jedną z 3 wymaganych metod dostaw do punktów odbioru lub automatu paczkowego będzie Allegro One (Punkt, Box) lub Allegro One (Punkt, Box, Kurier)

Wprowadzamy ten wymóg, ponieważ chcemy zapewnić kupującym jeszcze szerszy wybór usług dostawy.

Informację o związanej z tym zmianie regulaminu otrzymacie mailowo w drugiej połowie lipca. 

   Natalia
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie!
oznacz moderatorów
209 ODPOWIEDZI 209

kostas11
#21 Demiurg#

@mdrogeria a u mnie kolejne zamówienie bez smarta z płatnym paczkomatem, coś się wysypało 😄 od wczoraj same zamówienia bez smarta aż wlazłem zobaczyć czy dalej mam Smarka 😉

________
Κώστας
oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

@kostas11 u siebie też widzę jedno , ale na kilkanaście

oznacz moderatorów

Firma-Polmer
#11 Animator#

Toż przecież All też ma bardzo dużo pomysłów by zwiększyć sprzedaże (promowania, top oferty, super ceny itp) tylko szkoda, że zawsze za tym idzie podwyżka marży, prowizji i kto tam wie czego jeszcze. Naprawdę zmiany, na każdym kroku sprawiają że prowadzenie sprzedaży w necie staje się coraz droższe a co za tym idzie klient płaci coraz więcej (naprawdę wiele produktów można już śmiało kupić na lokalnym rynku dużo taniej niż w internecie).
Ta rezygnacja ze smarta to całkiem spoko pomysł, do momentu aż nie wymyślą, że jest to niezgodne z regulaminem (zmienianym notabene po ilokroć razy w roku). 

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@Firma-Polmer Allegro właśnie dąży do ograniczenia smarta, bo koszty ich przerosły 😞 

________
Κώστας
oznacz moderatorów

nikl
#14 Krzewiciel#

Pamiętajcie aby nie dyskryminować sprzedawców podłużnych przedmiotów i prawidłowo oceniać jakość nawet tym, którzy mają przedmioty o długości powyżej 80 cm i nie mogą włączyć tych Waszych punktów.

oznacz moderatorów

mikeza
#20 Guru#

po wprowadzeniu obligatoryjnego allegro one/box, to w zasadzie przedmioty powyżej 65cm już się nie łapią, bo nie wejdą do skrzynki. czyli będą zaniżać punkty, bo system stwierdzi, że nie mam w ofercie odbiorów z punktu/paczkomatów.

______________________________________
Dobra rada zaczyna się od milczenia
oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

@nat_not Natusiu ... jedno jeszcze pytanie bo wertuję wątki szukam w @ i nic nie znalazłem .... czy z tych Waszych maszyn po nadaniu da się wyrwać papierowe potwierdzenie nadania lub czy przychodzą indywidualne wiadomości e-mail do każdej nadanej przesyłki oczywiście z jej numerem ?

oznacz moderatorów

TomBanknoter
#15 Entuzjasta#

@mdrogeria Wprawdzie nie jestem Natusia, ale przypadkiem wiem, że nic nie wyrwiesz, ani nic nie przychodzi. Nawet na ekranie Ci się nie wyświetla numer przesyłki, nie ma też infolinii, ani innych rzeczy, do których się przyzwyczailiśmy w InPost

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

@nat_not no to teraz do Natusi , dlaczego nie ma jakichkolwiek potwierdzeń  nadania !!! równie dobrze można wrzucić paczkę do studni , dawno nie nadawałem w @paczkomatach ,ale jak pamiętam potwierdzenia sms oraz email przychodziły natychmiast . @TomBanknoter  Dzięki wielkie za informację , przeważy ona chyba szalę na korzyść rezygnacji ze smarka .

oznacz moderatorów

TomBanknoter
#15 Entuzjasta#

@mdrogeria Małe światełko w tunelu: jeśli klikniesz w numer przesyłki na liście zamówień, to Ci się pokaże, że przesyłka została nadana. Aczkolwiek zawsze jest ryzyko, że coś pójdzie nie tak - i wtedy faktycznie jest w czarnej ... studni 😎

Na szczęście mało kto zamawia tę formę dostawy. Poza jednym przypadkiem, że miałem cztery przesyłki tego samego dnia, Allegro One Box zdarza się raz na 2-3 dni (InPost 15-20 dziennie, poczta podobnie).

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

@TomBanknoter no to słabo , bo o niepowodzeniu czy jakimkolwiek błędzie dowiem się dopiero po powrocie  , @nat_not czyli funkcjonalność do poprawy... MUSI !!!! przychodzić wiadomość o nadaniu bo tak to kicha wielka 

oznacz moderatorów

TomBanknoter
#15 Entuzjasta#

@mdrogeria  "o niepowodzeniu czy jakimkolwiek błędzie dowiem się dopiero po powrocie" - nie całkiem, bo maszyna wyświetla komunikat, że nadano, można powtórnie otworzyć skrytkę itd. Aczkolwiek nie pokazuje numeru przyjętej przesyłki

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

@TomBanknoter kicha , chociaż na ekranie numer przesyłki to się foto pstryknie

oznacz moderatorów

AlePiesio
#13 Ambasador#

Żaden mail nie przychodzi po nadaniu. W szczegółach zamówionych przesyłek możesz sprawdzić jakieś statusy ale na szczegołowe informacje nie licz.

oznacz moderatorów

Waza_ZB
#10 Popularyzator#

@mdrogeria @TomBanknoter Wy tu wszyscy o Allegro One, gdzie są darmowe podjazdy. A nie martwi Was to, że wciskają nam konieczność dołożenia kolejnego kuriera z opłatami za podjazd?

oznacz moderatorów

Firma-Polmer
#11 Animator#

darmowy podjazd jest tylko kwestią czasu 😉 już wiele razy to przerabialiśmy

oznacz moderatorów

deymon_pl
#10 Popularyzator#

A co jesli podany kod pocztowy nie jest obsługiwany przez kuriera Allegro One?

 

oznacz moderatorów

w_kiwi
Moderatorka
Moderatorka

@deymon_pl wymaganą metodą jest Allegro One (Punkt, Box) lub Allegro One (Punkt, Box, Kurier). Nie musisz udostępniać opcji s kurierem. 🙂

Wiktoria
Moderatorka


_____________
Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
oznacz moderatorów

OMT2
#8 Zapaleniec#

To ja mam pytanie, allegro ONE   ( punkt box) nie wejdą mi moje duże paczki, Allegro ONE ( Punkt , box , kurier) mój kod pocztowy nie jest obsługiwany. Co Ja mam zrobić ?

oznacz moderatorów

ares_
#14 Krzewiciel#

@OMT2 musisz mieć dwie metody dostawy z listy, Allegro One w tym przypadku nie jest obowiązkowe.

Metody dostawy do drzwi
  • Allegro One (Punkt, Box, Kurier)
  • Allegro Kurier DPD
  • Allegro Kurier DHL
  • Allegro Kurier Pocztex lub Allegro Przesyłka polecona
  • Allegro Kurier UPS
oznacz moderatorów