anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Zmieniamy zapowiedziane wcześniej warunki Allegro Smart! dla sprzedających na kontach firmowych

nat_not
Moderatorka
Moderatorka

[Aktualizacja 24.08.2023]

Zależy nam na tym, aby jak najwięcej sprzedających mogło zaoferować kupującym darmowe dostawy w ramach Allegro Smart! Dlatego przekładamy zmianę warunków Allegro Smart! dla sprzedających na kontach firmowych – z 30 sierpnia na 25 października.


Wracamy do informacji zawartych we
wcześniejszym poście. Pisaliśmy, że aby od 22 sierpnia być w Smart! powinniście zaoferować kupującym:

oraz

Dla wysyłek, które nie mieszczą się w automatach paczkowych i punktach odbioru, będziemy wymagać dwóch różnych metod dostaw do drzwi z listy metod kwalifikujących.

Co oprócz tego planujemy zmienić 

Wasze oferty będą Smart!, jeśli jedną z 3 wymaganych metod dostaw do punktów odbioru lub automatu paczkowego będzie Allegro One (Punkt, Box) lub Allegro One (Punkt, Box, Kurier)

Wprowadzamy ten wymóg, ponieważ chcemy zapewnić kupującym jeszcze szerszy wybór usług dostawy.

Informację o związanej z tym zmianie regulaminu otrzymacie mailowo w drugiej połowie lipca. 

   Natalia
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie!
oznacz moderatorów
209 ODPOWIEDZI 209

OMT2
#8 Zapaleniec#

Może martwię się na zapas ale mam 

  • Allegro Kurier DPD
  • Allegro Kurier UPS
  • Allegro Kurier Pocztex

A dostałam wiadomość że przestanę spełniać warunki SMART no i to mnie właśnie niepokoi.

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@OMT2 w przypadku jak gabaryt nie pozwala na automat, musisz zostawić samego kuriera ( dwóch ) to będzie smart, jak dasz chodź jeden punkt z automatu będzie wymagać ( trzech ) 😄

________
Κώστας
oznacz moderatorów

OMT2
#8 Zapaleniec#

Dziękuję 

oznacz moderatorów

Puzelek_pl
#9 Pomysłodawca#

Miarka się przebrała. Zmotywowaliście mnie jeszcze bardziej a jestem już bardzo zmotywowany nad dalszą ekspansją sklepu w google. No i wszystko peel dla reklamy 😉 Zabraknie mi tylko adrenaliny co znowu uda wam się zepsuć.

oznacz moderatorów

realbudcom
#9 Pomysłodawca#

Dostaniemy jakąś informację na temat przesyłek o wadze 25 kg lub wymiarach 130x60x60 które bierze tylko Pocztex? Co w takiej sytuacji? Pytałam już o to wielokrotnie.... Nie ma w tej chwili technicznie możliwości żeby to takich aukcji dodać inną metodę dostawy pod drzwi. 

oznacz moderatorów

w_kiwi
Moderatorka
Moderatorka

@realbudcom Przykro mi, ale w takim wypadku nie będziesz mógł udostępnić opcji Smart dla produktów, które przekraczają maksymalne wymiary innych metod. 

Wiktoria
Moderatorka


_____________
Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
oznacz moderatorów

realbudcom
#9 Pomysłodawca#

Czyli wymagacie wprowadzenia zmiany, której nie da się wprowadzić...brawo ! 

oznacz moderatorów

AGLOPRIMA2
#13 Ambasador#

@w_kiwi  czyli przyznajesz w imieniu Allegro, że część sprzedawców będzie dyskryminowanych?

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@realbudcom @AGLOPRIMA2 jest tego dobra strona 🙂 Cała branża wysyłająca gabaryty nie będzie miała smarta, więc Wam to nic nie zmieni prócz oszczędności na dopłatach za smarta i gabaryty 😄

________
Κώστας
oznacz moderatorów

realbudcom
#9 Pomysłodawca#

@kostas11 nic innego nie pozostaje 🙂 albo szukamy pozytywów albo spadamy z Allegro, bo te gabaryty to 80% naszej sprzedaży, a wiesz jak jest 😛 klient łasy na SMARTA jak nie ma to często dla zasady nie kupi

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@realbudcom tak ale jak żaden z Was wysyłających ten sam produkt nie będzie miał smarka to w czym problem, przelicz, zrób darmową dostawę, dodaj parę złotych do towaru i pewnie wyjdziesz na tym lepiej, nie będzie zwrotów czy dopłat do smarta gdzie już wynoszą sporą część wysyłki 🙂

________
Κώστας
oznacz moderatorów

mikeza
#20 Guru#

@kostas11 dobrze mówisz 🙂  jeśli sprzedaje się jeszcze tanie produkty, to wtedy smart się sprawdza, bo dopłata do paczki jest relatywnie niska, a i klient chętniej zaoszczędzi na paczce przy zakupie np. za 50zł. Ale jak masz towar za kilkaset złotych, to dopłaty smartowe są niewiele niższe niż normalny koszt paczki. Wtedy też łatwiej dodać koszt wysyłki do towaru i można to sobie jakoś skalkulować, nawet z darmowymi wysyłkami.

______________________________________
Dobra rada zaczyna się od milczenia
oznacz moderatorów

DlaMistrzow_pl
#12 Orędownik#

Mili Państwo,

Ponieważ zegar tyka, a nie uśmiecha mi się za miesiąc obsługiwać dziennie 5 różnych kurierów, i odpowiadać za ich terminowość, to szukam rozwiązania by skutecznie "odstraszyć" kupujących od wybierania metod wysyłek, które nie są mi na rękę. Nie po to przez wiele lat wypracowujemy schemat działania, harmonogram pracy, by przesyłki były terminowe i jakość obsługi wysoka, by teraz wprowadzić chaos.

Nie da się chyba przypisać czasu wysyłki do konkretnej metody, ale czy np. ustawienie godziny granicznej na np. 00:01 będzie jakoś gorzej pozycjonować metody dla kupującego?

Zastanawiam się jeszcze, czy zgodne z regulaminem jest wpisanie w treści oferty, że np. DHL czy Allegro One nadajemy tylko w parzyste wtorki i wigilię Zielonych Świątek 😉

oznacz moderatorów

FUB_Step-Bud
#10 Popularyzator#

Ja tez bedę zmuszony dodac Allegro Kurier UPS dodatkowo chociaz i tak m moich produktach bedzie sie pojawiac tam oplata dodatkowa ( przekroczenie wagi) i tez bym chetnie dowiedzial sie co zrobic zeby ludzie z niego nie korzystali i nie wybierali:P  Obecnie mam tylko DPD

oznacz moderatorów

FUB_Step-Bud
#10 Popularyzator#

czy ten kurier wkoncu jest czy nie : Allegro Pocztex Kurier 48  bo on jeszcze mial ze najdluzszy bok moze miec 150 ?

oznacz moderatorów

serwis-texas
#19 Nestor#

@FUB_Step-Bud 

Oczywiście że jest. Czemu niby miałby nie być?

oznacz moderatorów

realbudcom
#9 Pomysłodawca#

Jest, tylko trzeba mieć podpisaną umowę z Pocztą żeby korzystać ze SMARTa.

oznacz moderatorów

TomBanknoter
#15 Entuzjasta#

@FUB_Step-Bud  Jest, ale już się nie nazywa "48", tylko Allegro Kurier Pocztex

oznacz moderatorów

FUB_Step-Bud
#10 Popularyzator#

Czyli jesli korzystam z narzedzia Wysyłam przez Allegro to to nie moge go wybrac ? Musze miec swoja umowe podpisana ?

oznacz moderatorów

realbudcom
#9 Pomysłodawca#

My mamy od ok roku i warunkiem podpisania była umowa. Może przez ten rok coś się zmieniło, ale wątpie, bo Poczta to komuna 

oznacz moderatorów