anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Automatycznie pobieramy należność za korzystanie z Allegro

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

W kwietniu 2023 r. zaczęliśmy automatycznie pobierać należność za usługi Allegro z pieniędzy, które macie zgromadzone na saldzie w Allegro Finanse. Wciąż rozwijamy tę funkcję, o której informowaliśmy na Gadane już na początku roku. 

W lutym planujemy włączyć automatyczne pobieranie należności za korzystanie z Allegro na wszystkich kontach firmowych na allegro.pl i allegro.cz. 

Już teraz automatycznie pobierzemy należność z pieniędzy zebranych ze sprzedaży za opłaty i prowizje, jeśli macie konto firmowe i:

  • zarejestrowaliście je w serwisie od 3 lipca 2023 lub
  • dwa razy nałożyliśmy blokadę na Wasze konto za zaleganie z opłatami za sprzedaż (na podstawie art. 8.4 pkt 1 Regulaminu). Blokady nie muszą następować po sobie, abyśmy uruchomili mechanizm. Blokady będziemy liczyli od 1 sierpnia, kiedy nastąpi pierwszy proces nałożenia blokad po ogłoszeniu zmian lub
  • wybierzecie tę opcję, jako formę zapłaty za usługi Allegro, w zakładce Rozliczenia z Allegro.

Gdzie znajdziecie informację o kwocie, którą pobraliśmy

W zakładce Środki i historia operacji zobaczycie pobraną kwotę wraz z identyfikatorem płatności. Gdy w niego klikniecie, przekierujemy Was do zakładki Rozliczenia z Allegro.

W zakładce Rozliczenia z Allegro sprawdzicie ile pobraliśmy pieniędzy pod nazwą Pobranie opłat z wpływów.

Obejrzyjcie krótki filmik który wyjaśnia jak to działa:




Bezpłatne odroczenie płatności w ramach Allegro Merchant Finance

Możecie skorzystać z Allegro Merchant Finance to jedna z metod płatności za nasze usługi. Dzięki niej zyskacie więcej czasu na uregulowanie rachunku – płatności odroczycie o 30 lub 60 dni. Po okresie odroczenia będzie można rozłożyć je na 6 miesięcznych rat.
W ramach promocji pierwsze 30 dni odroczenia będzie bezpłatne. O starcie promocji poinformujemy w Aktualnościach. Już teraz sprawdźcie szczegóły.

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów
162 ODPOWIEDZI 162

kasiaf2004
#2 Obserwator#

Źle że w ogóle wprowadzają. Jest to najgorsza decyzja. Powinno to być dobrowolne. Powinna być faktura i platnosc z terminem jak do tej pory. Koniec i kropka a nie zabieranie kasy od ręki. Jestem ciekawa czy oni płacą od ręki za swoje zobowiązania.....

oznacz moderatorów

RayCenter
#8 Zapaleniec#

Jak znam życie i duże firmy to, od 60 do 90 dni. 

oznacz moderatorów

RayCenter
#8 Zapaleniec#

i będzie problem, bo klienci rozpoczną dyskusje a allegro będzie miało to w poważaniu, że nie masz kasy na oddanie i zablokują ci konto

oznacz moderatorów

grafikalin
#10 Popularyzator#

Może wreszcie skończy się sprzedaż na marży 3% jak jest do tej pory aby mielić aby mielić dorabiamy firmy logistyczne i allegro pomyślcie nad sobą mieliśmy 800 paczek do tej pory dziennie teraz zwiększamy marże zostanie 200 paczek zarobek ten sam warto pomyśleć

oznacz moderatorów

moreshop
#7 Wielbiciel#

Jestem bardzo niezadowolona z wprowadzonej zmiany i sposobu jej wprowadzenia. Ja dzisiaj nie miałam z czego rozliczyć zwrotu.  Prawie rok to wprowadzali a  nigdy nie dali rządnej akcji np. 50 wyróżnień za 3 miesiące wypróbowania bezpośredniego rozliczenia, czyli tylko ich analitycy to testowali a nie sprzedawcy co z tego faktycznie korzystają. Mam wrażenie że wcześniej allegro zachęcało do nowości a teraz zmusza.  Do tego zerowanie salda, czy naprawdę nie można było zablokować salda na dzień 14 luty wystawić fakturę z 30 dniowym terminem płatności i dopiero od 15 lutego faktycznie zacząć zerować salda jak to takie ważne dla allegro?  A nie blokować na kilka dni płynność finansową dla sprzedających.

oznacz moderatorów

MedicSpa
#9 Pomysłodawca#

Poprostu koszmar z nimi. Jak mniemam allegro swoje kosztowe faktury płaci pewnie z terminem. Nikt ich nie zmusza do płacenia od ręki. Faktura kosztowa a tak jest w wypadku allegro powinna być wystawiona z terminem 14 dni tak jak do tej pory koniec i kropka. Nie wiem kto tam mądry siedzi w tym allegro ale na pewno za to zo wymyślił powinien być zwo;niony. Mam wielką nadzieję, że odbije się im to czkawką.

oznacz moderatorów

drekenzes
#16 Inspirator#

Allegro pobiera od razu prowizje również od nieopłaconych zakupów, wiec za darmo się kredytuje na koszt sprzedawców.

_________________________________________________________
1.07.2024____Allegro ---> Kolekcje...RIP...
oznacz moderatorów

atechnik_sklep
#13 Ambasador#

To faktycznie nie powinno mieć miejsca. Prowizja od sprzedaży powinna być pobrana dopiero po wpłacie środków przez kupującego. Nie wcześniej!

@w_kiwi @ko_alka @la_nika @nat_not @_HolaOla_  
Klient nie zapłacił, to za co pobieracie środki? Nie ma wpłaty to nie ma sprzedaży.
Za to na saldzie idą kolejne kwoty na minus rozliczane wpłatami tych klientów, którzy płacą.
Tak to nie powinno być.

oznacz moderatorów

NowaDystrybucja
#9 Pomysłodawca#

Wspaniale Wam to wyszło. Faktura z terminem do 14.02 opłacona, a dzisiaj co? Zabrane 8 tysięcy (szczęśliwie tylko tyle było na środkach Allegro), bez podania za co te pieniądze zabieracie. Za fakturę, która została opłacona, ale nie zaksięgowana po Waszej stronie? Czy za coś innego? Dramat. Nie wspominając już o prowizjach wynoszących 20% kwoty sprzedaży + opłaty za wyróżnienie i reklamy? Każdego miesiąca wyprowadzacie od nas kilkanaście tysięcy, ale to i tak za mało, trzeba dodatkowo zabierać pieniądze nie wiadomo za co.

oznacz moderatorów

brakestop
#13 Ambasador#

Dziś w naszej Spółce ZOO zebrali się prezesi i księgowe.

Kazali mi zamknąć konto i zlikwidować kontakty z firmą Allegro.

Próbuję ich jeszcze przekonywać, ale jeśli się nie uda, kilka osób straci pracę a Allegro kilka tysięcy za każdą fakturę.

 

Ta firma sama zaora się jak SASIN.

oznacz moderatorów

fhubax
#9 Pomysłodawca#

@w_kiwi@ko_alka@la_nika@nat_not@_HolaOla_ 

Proszę o wyjaśnienia. 

1. Dlaczego ściągnięto mi wszystkie środki z salda. FV za styczeń jest z datą do 14 i w tym terminie została spłacona.

2. Dlaczego został ściągnięte środki przeznaczone na zwroty - w jaki sposób mam teraz realizować zwroty?

oznacz moderatorów

ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@fhubax Zgodnie z zapowiedzią na wszystkich kontach firmowych automatycznie zaczniemy pobierać należności za usługi. 

Na koniec miesiąca rozliczeniowego wystawimy Ci fakturę, która będzie uwzględniała to, co działo się na Twoim koncie, włącznie z automatycznie pobranymi opłatami. Gdy pobierzemy:

  • całość należności – faktura będzie opłacona i nie musisz już rozliczać się z nami za dany miesiąc
  • część należności – musisz zapłacić kwotę, którą podaliśmy na fakturze w polu Razem kwota do zapłaty.

Jeżeli masz włączony automatyczny zwrot wpłaty do kupującego, pieniądze te są zarezerwowane z bieżących środków i nie pobieramy ich automatycznie za opłaty za usługi i prowizje.

W przypadku, gdy masz zarezerwowane środki ze sprzedaży na zwroty pieniędzy do kupujących, możemy pobrać pieniądze z tej kwoty. Zawsze próbujemy pobrać całą kwotę Twoich należności wobec Allegro – tak, aby Twoje bieżące saldo wyniosło zero złotych.

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów

fhubax
#9 Pomysłodawca#

Jeszcze raz - Państwo nie zaksięgowali FV za styczeń, i teraz ściągają wszystko na jej poczet, paraliżując moją pracę. Kiedy FV będzie zaksięgowana i co, z środkami ściągniętymi, one są nadpłacone.

oznacz moderatorów

ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@fhubax Jeśli opłaciłeś już tę zaległość, a kwota została ponownie pobrana, to prześlij nam proszę potwierdzenie tego przelewu przez formularz: https://allegro.pl/pomoc/kontakt, zweryfikujemy tę sprawę.  

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów

fhubax
#9 Pomysłodawca#

Prześlę, ale w jakim czasie to zweryfikujecie. I jeszcze raz, w jaki sposób mam realizować zwroty? Czas zwrotu jest miarą jakości sprzedaży. Co z tym zrobimy?

Super50/50
Masz
Cel
0 d. 1 h
Średnia liczba dni, w ciągu których zwracasz wpłaty
oznacz moderatorów

ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@fhubax Na wszystkie zgłoszenia odpowiadamy zgodnie z kolejnością zgłoszeń.

Jeśli chodzi o realizację zwrotów, to masz możliwość zasilenia salda Allegro Finanse na poczet zwrotu: https://allegro.pl/pomoc/dla-sprzedajacych/konfiguracja-konta-do-wyplat/zasilenie-allegro-finanse-kw... 

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów

fhubax
#9 Pomysłodawca#

Super rozwiązanie przy 1-2 zwrotach, a przy 20-30?

oznacz moderatorów

fhubax
#9 Pomysłodawca#

I gdzie mam gwarancję, że jak zasilę, to mi tego automat nie ściągnie?

oznacz moderatorów

fhubax
#9 Pomysłodawca#

Jak puszczę zwrot i pojawi się wpływ na koncie, to kto ma priorytet? Środki pójdą na zwrot czy do Was?

oznacz moderatorów

MedicSpa
#9 Pomysłodawca#

heheh no właśnie faktura opłacona wy sciągacie pieniądze i to my musimy przesłać potwierdzenie przelewu a wy bedziecie wryfikować. No poezja !!!!!

oznacz moderatorów