anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Niemiecki numer telefonu odbiorcy - jak wygenerować etykietę InPost ?

MAMY ROZWIĄZANIE!
kakabe_2007
#11 Animator#

Klientka zamówiła przedmioty .... podała adres odbiorcy .....

podany telefon kontaktowy do odbiorcy jest numerem niemieckim i w związku z tym nie można wygenerować etykiety nadawczej InPost.

Próby kontaktu z klientką nie dają żadnego rezultatu. Nie odpowiada na sms , na wiadomości z konta Allegro.

Napisałem również do Allegro - "konsultant" udzielił mi bezcennej rady - cytuję :

" Dobry wieczór,

dziękuję za wiadomość.

Zamówienie mogę przekazać do wykluczenia dopiero wtedy, gdy wygenerują Państwo etykietę

i pojawi się opóźnienie w wysyłce.

Jeśli kupujący nie odpowiada na wiadomości. Proszę złożyć wniosek o rabat transakcyjny. Zamówienie zostanie anulowane i wykluczone automatycznie z jakości sprzedaży. "

Nie wiem czy się śmiać 🤔 czy płakać nad takimi radami .........

Pytanie - czy w związku z tym mogę anulować zamówienie ?

Właśnie odjęto mi punkty w jakości sprzedaży za nieterminową wysyłkę .......😟

  @N_Nitka28 @RaBarbar_ka @MiMary @w_kiwi @la_nika @ayo80 @nat_not @_HolaOla_

oznacz moderatorów
27 ODPOWIEDZI 27
www_bokken_pl
#11 Animator#

Wpisz swój numer firmowy i tyle.

oznacz moderatorów
kakabe_2007
#11 Animator#

@www_bokken_pl  Pytanie po co ? jak klientka nie reaguje na żadne wiadomości ..... w związku z tym nie będę miał możliwości powiadomienia o czekającej przesyłce. Przesyłka wróci do mnie a klient założy dyskusję i wlepi negatywa za samowolną zmianę danych !!!

oznacz moderatorów
mdrogeria
#21 Demiurg#

@kakabe_2007 , @www_bokken_pl proponuje Ci jedyne racjonalne wyjście  ,sam kilkakrotnie tak robiłem i kończyło się powodzeniem . Wpisujesz swój numer telefonu , po otrzymaniu kodu do odbioru wysyłasz klientowi mailem oraz sms-em dane do odbioru czyli nr. telefonu oraz kod do odbioru .

oznacz moderatorów
kakabe_2007
#11 Animator#

@mdrogeria  Przecież napisałem że klientka nie reaguje na sms, e-maile i żadne inne wiadomość ! To jak powiadomię klientkę ? Dzwonić do Niemiec nie mam zamiaru bo zamówienie warte przed pobraniem opłat przez Allegro to 14,99 zł.

oznacz moderatorów
mdrogeria
#21 Demiurg#

@kakabe_2007 nie tak dawno , jakoś na początku wakacji też miałem zamówienie z zagranicznym numerem , bez żadnej próby kontaktu z klientem zmieniłem tylko prefiks , etykieta się wygenerowała  ,paczka została odebrana . Podczas odbioru przesyłki i wklepywaniu numeru telefonu presfiks na wyświetlaczu jest domyślny i nie ma możliwości go zmienić , ot taki smaczek na koniec .

oznacz moderatorów
www_bokken_pl
#11 Animator#

Po to aby nadać paczkę, klient otrzyma inne powiadomienia o odbiorze paczki np w aplikacji allegro czy na @ z inpostu, dodatkowo wysyłasz sms z  kodem odbioru i gotowe.

Działa w 100%
Poprawny numer polski nie gwarantuje odbioru paczki, bo pełno takich co przegapia odbiór.

oznacz moderatorów
kakabe_2007
#11 Animator#

@www_bokken_pl  Nie czytasz kolego ze zrozumieniem ...... Klientka otrzymała ode mnie różnymi kanałami kilkanaście próśb o podanie Polskiego numeru telefonu i od wczoraj od godz 13:30 nie reaguje na żadną z tych wiadomości !!! Nie ma pewności czy zareaguje na wiadomości od InPostu. Od Allegro dostała wiele e-maili i nic to nie zmieniło ..........

oznacz moderatorów
TomBanknoter
#17 Koryfeusz#

@kakabe_2007 Oczywiście, że nie ma pewności. Niestety, brak walidacji numeru telefonu dla przesyłek InPost, to kolejna mina, na którą Allegro wsadza sprzedawców.

oznacz moderatorów
brakestop
#15 Entuzjasta#

Ewidentny wał. Miałem kilka takich zakupów. Adresy zmyślone. Nr telefonu fikcyjne, nieistniejące. Paczki z towarem poszły i wróciły kurierem UPS i do dziś, po 3 miesiącach spływają opłaty dodatkowe. Już 50 zł za same próby doręczenia. Na mapach google adresy okazały się kałużą w lesie. Allegro szczęśliwe. Zablokowało te konta.

--------------------------------------------------------------------------------------------
oznacz moderatorów
Halfrunt
#19 Nestor#

: i wlepi negatywa za samowolną zmianę danych"

takiego negatywa, klient może wlepić również, gdy nie wywiążesz się z realizacji zamówienia 

oznacz moderatorów
Halfrunt
#19 Nestor#

Tak, zawsze możesz przesłać takiego sms-a z kodem na zagraniczny numer, jeśli będzie taka potrzeba. 

oznacz moderatorów
kakabe_2007
#11 Animator#

@Halfrunt  SMS na zagraniczny numer tez nie dociera .....

oznacz moderatorów
TomBanknoter
#17 Koryfeusz#

@kakabe_2007 "nie odpowiada na SMS" - najprościej będzie zadzwonić. Jeśli się okaże, że numer nie działa, zamówienie anuluj. Jeśli odbierze, to wytłumacz, że nie da się wysłać na paczkomat bez polskiego numeru telefonu.

Swoją drogą, InPost mógłby się ogarnąć i zacząć akceptować numery z krajów UE.

oznacz moderatorów
Client:44052296
#21 Demiurg#

@kakabe_2007 temat znany od momentu nawiązania współpracy  allegro z inpost. Allegro twierdzi, że to sporadyczne przypadki i nie będzie ingerować w wolność kupujących (nakaz podawania telefonów z prefiks +48)

Albo robisz jak podpowiada allegro wystąp o zwrot "prowizji" albo jak podpowiada @www_bokken_pl  trochę ryzykowne ze względu na późniejszy humor kupującego.

oznacz moderatorów
TomBanknoter
#17 Koryfeusz#

@Client:44052296 @kakabe_2007 "Allegro twierdzi, że to sporadyczne przypadki i nie będzie ingerować w wolność kupujących" - wyjątkowo durne to stanowisko Allegro. Nie będzie ingerować w wolność kupujących, ale będzie przyjmować zamówienia, których nie da się zrealizować.

Jeśli ktoś wybiera dostawę InPost, musi podać krajowy numer telefonu i kropka. W sklepie, np. Shoper, można ustawić walidację numerów i system takiego zamówienia po prostu nie przyjmie

oznacz moderatorów
kakabe_2007
#11 Animator#

@N_Nitka28 @RaBarbar_ka @MiMary @w_kiwi @la_nika @ayo80 @nat_not @_HolaOla_  

Ponawiam pytanie do moderatorek - czy mogę w tej sytuacji anulować zamówienie ???

oznacz moderatorów
RED
#21 Demiurg#

@kakabe_2007 Jeśli ktoś wybiera dostawę InPost, musi podać krajowy numer telefonu i kropka.

Są dwa skuteczne rozwiązania podane powyżej - podajesz swój numer telefonu lub obcinasz prefix - polecam drugie rozwiązanie - przydaje się przy zwrotach

Szukanie na siłę 3 rozwiązania jak kontakt z kupującym jest bez sensu

Takie przypadki są bardzo częste ale kupujący odbierają przesyłki, allegro wie o tym od lat i temat ignoruje

Aberracją jest, że serwis koszący niemałe prowizje za sprzedaż pozwala kupującym na podanie danych, które nie są przetwarzane lub są odrzucane przez jego cudowne wysyłki

 

@kakabe_2007 twój problem to pikuś, groźniejsze są ograniczenia w ilości znaków jakie można podać jako nazwę lub adres, a tego jak widzę nie miałeś

oznacz moderatorów
Halfrunt
#19 Nestor#

@RED polecam drugie rozwiązanie - przydaje się przy zwrotach - rozjaśnij bo nie wiem....

oznacz moderatorów
kakabe_2007
#11 Animator#

@RED  Po 21 godzinach kupująca raczyła oddzwonić i podać właściwy numer telefonu.

Odcięcie prefiksu nic nie dało bo była informacja że nie ma takiego numeru .

Sprawa rozwiązana - dziękuję wszystkim za rady 👍

oznacz moderatorów