anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

przygoda niemiecka - ku przestrodze

ETHome
#10 Popularyzator#

  @RaBarbar_ka @MiMary @w_kiwi @ko_alka @la_nika @ayo80 @nat_not @_HolaOla_ cześć,
klient z Niemiec aby obejść nasz brak wysyłki towaru za granicę, wpisał adres wysyłki w Niemczech ale dodał PL ( allegro chyba biedactwa nie mają bazy danych polskich kodów pocztowych i można wpisać jak widać KAZDY kod pocztowy). Wybranie PL pozwoliło panu na zrobienie zakupu. Napisaliśmy do niego że nie prowadzimy sprzedaży poza Polskę. Pan dostał szału, powiedział że mamy mu natychmiast wysłać towar, wystawił nam negatywa, otworzył dyskusję, w mailach napisał 'z czym mamy problem ? z nazi ??'. Allegro dyskusję zamknęło, bo przyznało rację że info o tym, że nie sprzedajemy za granicę było w aukcji. Komentarza nie usuną bo 'sprawami w tym konflikcie nie jest allegro i nie mogą się wypowiadać'. Fakt że klient oszukał ICH system co pozwoliło mu mieć możliwość wystawienia komentarza - w ogóle nie jest tematem. Fakt że gość rzucał textami nazi i ze zgłosi nas do skarbówki ( nie wiemy czemu ale to nic ) i 'wszędzie' - przejął się konsultant w allegro i zgłosił sprawę do działu bezpieczeństwa transakcyjnego. I co ? ' nie widzą podstaw do podejmowania działań'. NATURALNIE.  Ja powoli wymiękam - rozumiem że możesz założyć konto na allegro - wpisać PL, adres wysyłki w Japonii i nieważne że sprzedawca tam nie wysyła - możesz mu za to wystawić negatywa. Fakt że ktoś oszuka system - SYSTEM ALLEGRO - i od samego początku nie miał prawa ani kupić ani wystawiać negatywa - w ogóle nie jest rozpatrywane - co wydaje mi się najważniejsze. Nie wiem co teraz zrobić 😞 

oznacz moderatorów
44 ODPOWIEDZI 44

pecela
#17 Koryfeusz#

@TomBanknoter

W przypadku polskich adresów wykorzystywany jest TERYT. Nr domu i mieszkania jest jest w żaden sposób weryfikowany. Kod pocztowy to zaś baza Poczty Polskiej. Część danych to pewnie ich archiwum (przez lata można uzbierać sporą bazę adresową). 

A i formularz przepuści nieistniejący adres. 

oznacz moderatorów

TomBanknoter
#17 Koryfeusz#

@pecela Być może. Jak pisałem, nie jest to moja specjalność, ja tylko widziałem efekty, np. w postaci autouzupełniania miejscowości po wpisaniu kodu, czy podstawianiu listy adresów do wyboru po rozpoczęciu wpisywania nazwy ulicy czy miejscowości - podobnie jak to się dziej np. w nawigacji samochodowej. I to dotyczyło także adresów w Niemczech, Francji, Belgii, Czechach itd. Muszą mieć jakąś bazę, w której jest to weryfikowane. Mówię oczywiśćie o wypełnianiu etykiety bezpośrednio na stronie UPS, nie przez Wysyłam z Allegro 😎

Tak czy inaczej, @MiMary stwierdziła, że system Allegro przyjmuje tylko prawidłowe kody istniejących miejscowości, co nie jest prawdą.

oznacz moderatorów

pecela
#17 Koryfeusz#

@TomBanknoter

To są odpowiednie słowniki, w przypadku Polski można je za darmo pobrać że strony GUS-u. Jest też wersja online, przez API, ale w przypadku Allegro raczej musieliby wykupić dedykowany dostęp. Sam TERYT jest aktualizowany co trzy miesiące. 

Inne kraje mają swoje odpowiedniki. 

A i w Polsce prawa autorskie do systemu kodów pocztowych należą do Poczty Polskiej. Korzystanie z niej wymaga zawarcia umowy i wnoszenia opłat licencyjnych (i takie opłaty wnoszą np. firmy kurierskie). 

 

oznacz moderatorów

TomBanknoter
#17 Koryfeusz#

@pecela Teraz jasne,  jest to zwyczajne sknerstwo ze strony Allegro 😎

oznacz moderatorów

pecela
#17 Koryfeusz#

@TomBanknoter

A I taka baza nie ma 100% dokładności. Nie ma w niej np kodów skrytek pocztowych czy placówek pocztowych. Tak samo TERYT zawiera błędy i braki.

 

Ps. Uzupełnie. Korzystanie z bazy TERYT czy bazy kodów pocztowych (e-nadawca udostępnienia stosowne API), do własnych celów, jest bezpłatne. 

oznacz moderatorów