anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dlaczego nie ma opcji Szukaj w opisie?

MAMY ROZWIĄZANIE!
boismortier
#9 Pomysłodawca#

Dzień dobry, dlaczego nie ma opcji "szukaj w opisie". Komu to znowu przeszkadzało? Ta opcja ma wrócić! Jest potrzebna. 

oznacz moderatorów
126 ODPOWIEDZI 126
Client:113465758
#8 Zapaleniec#

Nie

 

oznacz moderatorów
Football-stock
#12 Orędownik#

Allegro, kochany ma Cię głęboko....w korporacyjnym ładzie. Podobnie jak A z USA do którego "ideału" usilnie zmierza, jego były sługus tj. prezesik Allegro, przyczyniło się do tragedii życiowej tysięcy pracowników i milionów firm, które wykiwali. Korpo ma słupki i odklejonych od życia zwykłych ludzi "zarządzających" skupionych na ich dekalogu tj. 1) Cash is GOD 2) Greed is good 3) A po nas nawet potop. Jednostka znaczy dla nich tyle co jedno kliknięcie myszką. Przykre ale prawdziwe.

oznacz moderatorów
Czarekz33
#1 Nowicjusz#

Witam! Sprawa i ile pamiętam co jakiś czas powraca: znów brak możliwości wyszukiwania w opisach ofert (a przynajmniej nie otwiera się jak dotąd taka możliwość po kliknięciu w pole wyszukiwania przedmiotu. Korzystam z Edge'a. Przedwczoraj w Operze taka możliwość była jeszcze - dziś znów znikła. Czy ktoś z obsługi Allegro mógłby wyjaśnić tę sprawę? Opcja jest istotna np. w wyszukiwaniu w opisach płyty czy książki. Pozdrawiam! 

oznacz moderatorów
Marsep1939
#1 Nowicjusz#

Od ponad dwudziestu lat korzystam z allegro.... mam pytanie do zarządzających tych portalem. Dlaczego usuwa się tak istotną funkcję wyszukiwania przedmiotów ? Nie zawsze da się wyszukać przedmiot tylko po nagłówku, sprzedający często dodają rozbudowane opisy, szczególnie ma to znaczenie przy pozycjach z kategorii Kolekcje/Antyki i nie sposób znaleźć interesującą nas rzecz tylko po tytule. Czy ta funkcja aż tak bardzo przeszkadza w funkcjonowaniu tego portalu ?

Z góry dziękuję za odpowiedź

oznacz moderatorów
BlackDrago
#1 Nowicjusz#

Odnoszę wrażenie, że od dłuższego czasu wyszukiwarka w Allegro działa coraz gorzej. Oto przykłady.

Znalazłem na komputerze interesujący mnie przedmiot. Przepisuję tytuł do wyszukiwarki w aplikacji na telefonie i nie znajduje mi żadnych wyników. To samo zapytanie na komputerze daje mi oczekiwany wynik.

W wersji przeglądarkowej zniknęła opcja szukaj w opisach natomiast w aplikacji na telefon opcja nadal jest dostępna.

Kilkukrotnie mi się już zdarzyło, że po znalezieniu kilku przedmiotów chcąc znaleźć podobne kopiowałem tytuł z tych znalezionych lub jego istotną część i wyszukiwana nić nie znajdywała.

Absolutnie nie rozumiem jak to jest możliwe, że nie da się znaleźć przedmiotu używając tytuły z aukcji.

Wielokrotnie również wyszukiwarka sama zmieniała treści mojego zapytanie jakby wydawało się jej, że lepiej wie co ja chcę znaleźć. Jest to strasznie irytujące bo jestem zmuszany wykonywać dodatkowe czynności aby zmusić system do wyszukania tego czego ja chce a nie tego co on chce mi pokazać. 

Dlaczego wersja przeglądarkowa działa zupełnie odmiennie i daje inne rezultaty od wersji aplikacji mobilnej?

Wyszukiwarka Allegro zaczyna żyć własnym życiem i poziomem coraz bardziej zbliża się do innego popularnego chińskiego serwisu. Coraz trudniej jest coś znaleźć i coraz więcej niechcianych wyników się pojawia. Czy też macie takie spostrzeżenia?

 Screenshot_20241004_083738_Allegro.jpgScreenshot_20241004_083749_Allegro.jpg

oznacz moderatorów
Qwin_sklep
#12 Orędownik#
oznacz moderatorów
leyla1_20071
#9 Pomysłodawca#

Oczywiście że tak mam też takie same wrażenie. Natomiast z drugiej strony moje oferty są coraz mniej uczęszczane. Klienci ich nie widzą Bo skarżą się że nie mogą znaleźć. Mam po jednym wejściu dziennie. Gdzie kiedyś miałam w setkach. Kombinują cudują żeby wbić się na rynki pozostałych krajów a nie potrafią w Polsce wypoziomować tak wyszukiwarki żebyśmy mogli zarabiać. W kółko jakieś zmiany! 

oznacz moderatorów
N_Nitka28
Moderatorka
Moderatorka

@BlackDragoOpcja szukania w opisach od dawna nie spełnia swojej funkcji i nie jest potrzebna do tego, aby wyszukać produkty, których potrzebują klienci. Z opcji tej korzystał niewielki procent użytkowników, dlatego zdecydowaliśmy o jej usunięciu.

Na ten moment stopniowo wyłączamy tę funkcję. 

W aplikacji Allegro nie ma takiej oferty. Widzę, że wysłałeś zrzut ekranu, gdzie na Allegro Lokalnie jest taka rura. Oferty z Allegro Lokalnie nie pojawiają się na Allegro.pl. 

   Nicol
   Moderatorka

   Dołącz do naszych licytacji charytatywnych dla powodzian.
   Razem możemy więcej!
oznacz moderatorów
leyla1_20071
#9 Pomysłodawca#

To jak klienci mają znaleźć produkt ? Skoro są katalogi raptem 3 i ani jednego mojego a mam w w kategoriach porobione po kilka takich katalogów? 

oznacz moderatorów
leyla1_20071
#9 Pomysłodawca#

Jak pani zdaniem klient wyszukuje sobie produkty? Skoro nie przez wyszukiwarkę? Bo ja naprawdę nie rozumiem jak nie po opisach? 🙈 Załamuje mnie to bo co chwilę tylko trzeba się szkolić i uczyć Allegro A kiedy prowadzić firmę? Mamy strasznie dużo obowiązków. Chyba,ze wszystkich nas chcecie podusić? Bo prowizja też śmierdzi? Ciągle jakieś zmiany ulepszenia które są tak naprawdę coraz gorsze. A sprzedaż coraz gorsza i słabsza. Prawdopodobnie jest to skierowane na to żebyśmy kupowali adsy? Wtedy klient na pewno nas znajdzie? Ja nie kupię żadnych astrów bo miałam i wejść było tyle samo co zawsze. Tylko w portfelu mniej. Więc Proszę o podpowiedź jak mam zrobić żeby moje oferty były klikane 🙂

oznacz moderatorów
mich41x
#9 Pomysłodawca#

Ogólnie to od kilku dni większość funkcji wyszukiwarki została wyłączona, bo nie były potrzebne klientom. Jest o tym wątek na 80 stron gdzieś na pierwszej stronie forum, pełny klientów którzy ich nie potrzebowali i wdzięczni są za wyłączenie.

oznacz moderatorów
leyla1_20071
#9 Pomysłodawca#

Niestety nie wyświetla mi się ten wątek postaram się poszukać ale jak macie chwilę to proszę podklejcie mi tutaj 😅 Z góry dzięki

oznacz moderatorów
brakestop
#15 Entuzjasta#

Po co wklejać te formułki zapisane w notatniku na pulpicie systemu operacyjnego ? Jest tu pani nowa i już dodaję ją do listy ludzi udających Alinę.

TA FUNKCJA pozwalała umieścić nie 75 znaków, a całą listę informacji, który były bardziej istotne niż sam nagłówek.

Jak można tak bredzić.

--------------------------------------------------------------------------------------------
oznacz moderatorów
angelus3
#7 Wielbiciel#

Opcja "szukaj w opisach" działała dobrze. Wiele osób korzystało z tej funkcji, jak widać w stale rosnącej liczbie postów tutaj pytających o tę właśnie opcję. Po prostu przyznajcie, że Allegro zepsuło wyszukiwarkę i tyle. Bo takie są fakty. Kupujący nic znaleźć nie mogą, sprzedający wykupili promowanie ofert tylko po to, żeby ich oferty zostały zakopane pod stertą gruzu. Sortowanie wyszukiwań po najniższej cenie pokazuje ceny wyższe niż kiedykolwiek, bo niższe ceny, jak i cała reszta, jest zakopana pod stertą gruzu. Na Allegro Gadane jest teraz to już z 200 postów z podobnymi problemami, co jak na niszowe forum powinno wywoływać nie lada panikę na Allegro. Oceny aplikacji mobilnych spadają na łeb na szyję dzięki tym zmianom. Na giełdzie ceny akcji Allegro też spadają... Może najwyższy czas jak zaczniecie być szczerzy i przyznacie, że ostatnie zmiany nie służą nikomu, póki jeszcze macie klientów. 

 
 
oznacz moderatorów
SpeedyGonzalezz
#10 Popularyzator#

@BlackDrago Szuka, szuka, ino nie znajduje 🐭

--------------------------------------------------
Najszybsza mysz w całym Meksyku
oznacz moderatorów
TomBanknoter
#17 Koryfeusz#

@BlackDrago @SpeedyGonzalezz Albowiem jest to wyszukiwarka, a nie znajdywarka 😎

oznacz moderatorów
tsosen
#1 Nowicjusz#

Niestety, allegro działało, działało przy wyszukiwaniach i stworzyło koszmarny twór. Obecnie wymusili grupowanie produktów. I jeszcze to by nie było by najgorsze jak by to działało logicznie. Szukasz i wybierasz sortowanie ceną. Dostajesz grupy produktów i każda grupa zaczyna się jakąś ceną. Ale cena to nie jest najniższa cena w grupie. Czyli dla kupującego efekt jest taki, że aby wyszukać najtańszy produkt to trzeba przeklikać oddzielne wszystkie pogrupowane aukcje i w każdej zacząć przeszukiwanie od nowa gdzie takich grup może być kilka, kilkanaście a nawet kilkadziesiąt. Takie niestety są efekty braku konkurencji. 

oznacz moderatorów
LEW433
#21 Demiurg#

@tsosen To może minął dzień albo więcej żeby coś znaleźć

oznacz moderatorów
tsosen
#1 Nowicjusz#

No bardzo "innowacyjne" rozwiązanie wprowadzone przez Allegro. 

oznacz moderatorów
kostas11
#21 Demiurg#

@BlackDrago serio, takie kombinacje żeby zrobić zakup, masz za dużo czasu 😄 na Allegro się nie szuka tylko kupuje to co podpowie portal 😄

________
Κώστας
oznacz moderatorów