anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Brak wyboru kuriera w smart!!!

MAMY ROZWIĄZANIE!
gargulce2
#11 Animator#

@w_kiwi@ko_alka@la_nika@nat_not@_HolaOla_ 

Jestem jedną z "uszczęśliwionych" osób która przechodzi jakieś nonsensowne testy w których allegro narzuca przewoznika w przesyłkach smart. We wszystkich ofertach jest podany kurier dpd smart którego nie mogę dodać. Absurd goni absurd. Nie po to płacę allegro smart żeby nie moc wybrac przewoznika. Nie chcę kurierów pocztex, ups czy innych którzy mnie zawiedli. Chcę wybrac przewoznika dpd z którym nie mam problemów, paczki przywozi na czas itd. Mimo że płacę za smarta odebraliście mi wybór. Zakończcie te durne testy i pozwólcie ludziom wybrac to co im odpowiada. 

Wychodzi na to że ja przez 5 tygodni nie zrobię zakupów na allegro. Poczekam na zakończenie testów. 

Jeszcze jedno pytanie do twórców ów godnego pożałowania pomysłu... jak zbadacie zadowolenie klientów że swojego testu? Na jakiej podstawie uznacie że test się powiódł czy to była porażka? Bo chciałabym wyrazić swoją opinię na ten temat w ankiecie dotyczącej właśnie tego. Patrząc na niezadowolenie innych klientów wasz test nie zdał egzaminu. I chyba będę wnosić o zwrot kosztów smart za te 5 tygodni testów gdzie nie mogę wybrac przewoznika. 

oznacz moderatorów
447 ODPOWIEDZI 447
mdrogeria
#21 Demiurg#

@-Sainkho- mnie jako sprzedawcy bardzo się ta zmiana podoba , jest teraz zdecydowanie mniej kurierek , klienci wybierają dostawy do punktów , a to wiadomo pomijając względy EKO , mniejsze koszty dla allegro i mniejsze dopłaty do przesyłek dla sprzedawców . Nie ma co dramatyzować automatów i punktów cała masa , mozna wybrać dogodny dla siebie bo jest z czego wybierać , niebawem  i babcie klozetowe zwąchają interes .🤣

oznacz moderatorów
-Sainkho-
#14 Krzewiciel#

@mdrogeria Może pozostaw kupującym ocenę tej zmiany i nie wypowiadaj się w ich imieniu. Nie każdy ma możliwość wyjść z domu czy odebrać coś cięższego z punktu. Zresztą sprzedajesz lekkie produkty, więc nie masz wyobrażenia, jakie problemy ta zmiana może przysparzać innym sprzedawcom.

oznacz moderatorów
mdrogeria
#21 Demiurg#

@-Sainkho- chciałbym zwrócić Twoją uwagę na to ,że płacąc za przesyłkę Masz możliwość wyboru kuriera ,a  smart nie jest obowiązkowy  / to Twoje słowa / również dla klienta . W smarcie allegro płaci za przesyłkę i sobie pozostawia prawo wyboru przewoźnika . Pomimo drobnych przesyłek również mam z tym problemy bo Pani musi mieć do domu  ,a na pytanie ,,dlaczego do domu ? ,, nie jest w stanie racjonalnie odpowiedzieć .

oznacz moderatorów
-Sainkho-
#14 Krzewiciel#

@mdrogeria Jasne. Po to wykupiliśmy Smarta, żeby płacić za przesyłki. A naruszenie warunków umowy i praw konsumenta nie ma znaczenia, bo Allegro wolno wszystko.

Słówko na t... się nasuwa, jak się czyta Twoje złote myśli.

oznacz moderatorów
mdrogeria
#21 Demiurg#

@-Sainkho- rezygnacja ze smarta to 2 kliknięcia . Skoro ja stary mogę się wycierać po punktach nadań , ani tego lubię i po drodze też nie bardzo to Pani w drodze do biedry może zahaczyć o żabkę .

oznacz moderatorów
-Sainkho-
#14 Krzewiciel#

@mdrogeria Idź do głównego wątku oświecać kupujących, jak to niepotrzebnie dramatyzują, bo po co im kurier, skoro można do punktu. Wyobraź sobie, że niektórzy (jak ja) w ogóle nie mogą wyjść z domu i bez kurierów nie są w stanie funkcjonować. A takie rady jak Twoje daje obsługa Allegro wszystkim, którzy zgłaszają reklamacje z powodu tej bezprawnej zmiany. Doskonale wiesz, jak na nie reagujemy, szanowny Tropicielu Trolli.

oznacz moderatorów
mdrogeria
#21 Demiurg#

@-Sainkho- powinni wywalić ze smarta wszystkie kurierki , tylko odpłatne i tak po zmianach ilość wybieranych dostaw do drzwi spadła o dobre 70% , brawo allegro  ,to jedyna udana zmiana . Najbardziej roszczeniowy klient to wybierający dostawę do domu .

a co do trolla to nasunęłaś mi pewną myśl , pora to zweryfikować .

oznacz moderatorów
RobertB1992
#9 Pomysłodawca#

@mdrogeria poruszasz kwestię SMART. Pisząc w tej sprawie do Allegro przez formularz otrzymałem odpowiedź, z której wynika, że nic się nie zmieni po rezygnacji ze SMART. Trochę nie rozumiem, jak jako sprzedawca możesz mieć pretensje do klientów, że się musisz wycierać po punktach nadań i tego nie lubisz.

Odpiszę ci adekwatnie, jak ty, aby ludzie rezygnowali ze SMARTa, jak im nie pasuje - ty zamknij działalność, jak nie lubisz się wycierać. Ewentualnie ogranicz ją do sprzedaży wyłącznie w punkcie, rezygnując ze sprzedaży wysyłkowej. 😛

Mówisz, że najbardziej roszczeniowy klient to ten wybierający dostawę do domu? Co za nonsens.

Bez obrazy i bez spiny, ale punkt widzenia zależy od punktu siedzenia. Szanuję, choć nie zgadzam się z tobą. Miłego! o/  🙂

oznacz moderatorów
mdrogeria
#21 Demiurg#

@RobertB1992 widzisz , odpowiedział Ci niedouczony konsultant  ,płacąc za przesyłkę kurierską Masz mozliwość wyboru przewoźnika  , konkretnie -z nazwy , nie zobaczysz tego u siebie dopóki będziesz miał aktywnego smarta  ,odpowiedź na całą resztę Masz w decyzji podjętej przez allegro , najbardziej problematyczny klient to ten co wybiera przesyłkę kurierską , stąd ta zmiana i udana zmiana bo zdecydowanie ograniczyła ilość zamawianych przesyłek kurierskich .

Robię to co robię i mam swoje zdanie na temat funkcjonalności oraz zmian  ,ta zmiana jest strzałem w 10 .

Możesz mieć inne zdanie , w końcu jesteśmy wolnymi ludźmi , poznałeś moje , teraz ja poznałem Twoje szanuję i nie uwałaczam .

Miłego! o/  

mdrogeria_0-1725637592684.png

 

oznacz moderatorów
Crow_Empire
#13 Ambasador#

Szanuję zdanie obu stron.

Mnie póki co się udaje, od zmian kilka paczek DPD (paczki mieszczące się w paczkomacie zawsze tam kieruje).

Zawsze piszę uwagę do Sprzedawcy, dlaczego musi być DPD (bo podczas zakupu już nie da się wybrać, czyli to o czym piszemy tutaj) i podaję swoje argumenty, ale teraz piszesz, że to się odbywa z automatu, a ja cały czas myślałem, że to Sprzedawca przychyla się do mojej prośby.

 

Czemu DPD? Mają "safe place" i pickup. Lżejsze paczki przerzuca mi przez bramę (często nawet bramę zostawiałem otwartą i wrzucał mi na ganek, cięższe zawozi do pickup. Mam pickup po drodze. Wszelkie inne punkty, nawet poczta są za daleko.

 

Jeżeli się zdarzy, że dostawa nie będzie DPD, to inny kurier pocałuje klamkę, bo nikogo w tych godzinach nie ma w domu, paczka wróci do nadawcy, a ja odstąpię od zakupu.

Patrzę też na ceny kurierów w ofercie, tym samym mam nadzieję eliminując m.in pocztę, która bywa tańsza.

 

Zakupy tutaj już od jakiegoś czasu nie są przyjazne, a trochę kasy wydaje. Martwi mnie ciągła degradacja tego portalu.

oznacz moderatorów
marcus0015
#10 Popularyzator#

Dlaczego nie ma możliwości wyboru, jakim kurierem dostarczone zostanie zamówienie? W zakładce dostaw jest jedynie nic nie mówiąca opcja "Kurier". Nie życzę sobie doręczania moich paczek przez niektórych kurierów, a przez nowe pomysły Allegro ogranicza się mój wybór. Jak wrócić do poprzedniego widoku?

oznacz moderatorów
mdrogeria
#21 Demiurg#

@marcus0015 allegro robi testy , jesteś Wybrańcem dlatego nie masz możliwości indywidualnego wyboru kuriera , korzystaj z OwP , spacerek do punktu przyniesie same korzyści ,.

oznacz moderatorów
marwikaa
#9 Pomysłodawca#

tak jasne, szczególnie jak paczka waży ileś kg lub zakupy robi osoba np. niepełnosprawna, która dźwigać nie może,  ma zaufanie do danej firmy kurierskiej.  

oznacz moderatorów
az1rael
#21 Demiurg#

Test będzie trwał ile allegro uzna za stosowne w tym czasie wybierze ci przewoźnika tak byś w teorii miał pakę szybciej w praktyce takiego by mieli taniej ci dowieźć i wygryźli inpost

oznacz moderatorów
marcus0015
#10 Popularyzator#

Nie zawsze jest możliwość zabrania paczki z punktu w przypadku, gdy jest ona duża lub ciężka. Nie mając informacji ani możliwości wyboru kuriera, po prostu nie zamawiam i poszukam alternatywnych kanałów sprzedaży.

oznacz moderatorów
marcus0015
#10 Popularyzator#

@N_Nitka28@RaBarbar_ka@MiMary@w_kiwi@ko_alka@la_nika@ayo80@nat_not@_HolaOla_  Proszę o odniesienie się do sprawy przez moderację. W jaki sposób przy zakupie mogę wybrać, który kurier będzie doręczał moją przesyłkę? 

oznacz moderatorów
ko_alka
Była Moderatorka
Była Moderatorka

@marcus0015 Otrzymałeś już informację, że obecnie trwa test, podczas którego klientom Smart! decydującym się na dostawę kurierem wybieramy przewoźnika, który dostarczy przesyłkę. O wskazanym przewoźniku informujemy natychmiast po opłaceniu zakupu. Dzięki temu cały proces zakupowy jest możliwie najbardziej efektywny. Oczywiście niezmiennie kupujący może wybrać inną metodę dostępną w ofercie (dostawa do punktu, listy, paczki pocztowe itp.)

oznacz moderatorów
AGLOPRIMA1
#9 Pomysłodawca#

@ko_alka 

przeczytaj proszę co napisałaś, ze zrozumieniem poproszę:


@ko_alka  napisał(a):

@marcus0015 Otrzymałeś już informację, że obecnie trwa test, podczas którego klientom Smart! decydującym się na dostawę kurierem wybieramy przewoźnika, który dostarczy przesyłkę.


Kto tu jest klientem? Wydaje mi się, że @marcus0015 .

Zakładam, ze nie robi zakupów z wysyłką pierwszy raz i już wie, że jeden kurier jest ok i przyjeżdża zanim @marcus0015 wyjdzie do pracy, drugi niezależnie od jego obecności w domu zwala paczki w punkcie, a z trzecim się zdzwania i przejmuje paczkę gdzieś na mieście, bo tak im po prostu wygodnie. Wybiera różne opcje w zależności od sytuacji

I teraz Allegro wie, że akurat jutro będzie mu pasował kurier nr 3

 

Czy wy już w tej pseudoefektywności na łby żeście poupadali?

oznacz moderatorów
marcus0015
#10 Popularyzator#

W czym przejawia się efektywność tego rozwiązania? Jak przywrócić poprzednie ustawienia? Nie chcę by za mnie decydowano jakim przewoźnikiem doręcza się moją paczkę.

oznacz moderatorów
marcus0015
#10 Popularyzator#

@ko_alka Jak przywrócić poprzedni widok i możliwość wyboru kuriera? Nie zrobię zakupów, póki nie będę miał możliwości wyboru przewoźnika. Nie potrzebuję towaru dostarczonego w kawałkach, przez niekulturalnego kuriera (DPD), ani też za tydzień (One, Poczta).

oznacz moderatorów