anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Brak wyboru kuriera w smart!!!

MAMY ROZWIĄZANIE!
gargulce2
#10 Popularyzator#

@w_kiwi@ko_alka@la_nika@nat_not@_HolaOla_ 

Jestem jedną z "uszczęśliwionych" osób która przechodzi jakieś nonsensowne testy w których allegro narzuca przewoznika w przesyłkach smart. We wszystkich ofertach jest podany kurier dpd smart którego nie mogę dodać. Absurd goni absurd. Nie po to płacę allegro smart żeby nie moc wybrac przewoznika. Nie chcę kurierów pocztex, ups czy innych którzy mnie zawiedli. Chcę wybrac przewoznika dpd z którym nie mam problemów, paczki przywozi na czas itd. Mimo że płacę za smarta odebraliście mi wybór. Zakończcie te durne testy i pozwólcie ludziom wybrac to co im odpowiada. 

Wychodzi na to że ja przez 5 tygodni nie zrobię zakupów na allegro. Poczekam na zakończenie testów. 

Jeszcze jedno pytanie do twórców ów godnego pożałowania pomysłu... jak zbadacie zadowolenie klientów że swojego testu? Na jakiej podstawie uznacie że test się powiódł czy to była porażka? Bo chciałabym wyrazić swoją opinię na ten temat w ankiecie dotyczącej właśnie tego. Patrząc na niezadowolenie innych klientów wasz test nie zdał egzaminu. I chyba będę wnosić o zwrot kosztów smart za te 5 tygodni testów gdzie nie mogę wybrac przewoznika. 

oznacz moderatorów
205 ODPOWIEDZI 205
LEW433
#21 Demiurg#

@Health___Beauty Allegro dba o swoje interesy, kasę a Ty dbaj o swoje, kupuj tam gdzie lepiej pewniej i taniej.

oznacz moderatorów
TomBanknoter
#16 Inspirator#

@Health___Beauty Faktycznie, Pocztex zszedł na dziady. Kiedyś 90% dochodziło na drugi dzień, teraz potrafią iść 5-6 dni. I to małe przesyłki kopertowe, z Wrocławia do miast typu Kraków, Szczecin, Warszawa.

oznacz moderatorów
gargulce2
#10 Popularyzator#

Właśnie po raz kolejny zgłosiłam sprawę do działu technicznego. 13.05 dostałam maila ze to testy i zakończą się jutro (tj14.05) jest 15.05 a ja nadal nie mogę wybrać kuriera. Konsultatnt po uzyskaniu wszelkich informacji i screenów zamilkł.... 29.04 dostałam info ze testy potrwają do końca miesiąca tj. 30.04. Teraz ze do 14.05... I dalej nic... to ani zabawne ani mądre posunięcie allegro. Spychterapia się kiedyś zemści..

oznacz moderatorów
Damaris24
#7 Wielbiciel#

Ciekawe że dużo osób pisze tutaj o testach.

Na moje zgłoszenie nic o testach nie pisali. Za to dostałam taką odpowiedź:

"Dzień dobry,

dziękuję Pani za wiadomość, chętnie wyjaśnię.

Klientom Allegro Smart!, którzy wybrali dostawę kurierem, podpowiadamy przewoźnika, który dostarczy przesyłkę. O wyborze operatora, który ją doręczy, poinformujemy Panią, jak tylko zapłaci Pani za zamówienie.

Wybierając operatora logistycznego, bierzemy pod uwagę szereg danych na temat klienta i sprzedającego, a także efektywność kosztowo - operacyjną platformy, tak aby Pana doświadczenie z Allegro było jak najlepsze i dalej rozwijać program Allegro Smart!, z korzyścią dla naszych klientów.

Widzę, że sprzedający udostępnił dla tej oferty również dostawę do automatów paczkowych lub punktów odbioru. Być może będzie Pani zainteresowana alternatywną metodą dostawy.

Zachęcam do zakupów, a w razie pytań, proszę o wiadomość. Chętnie pomogę :)"

 

Stwierdzenie że mnie ona nie satysfakcjonuje jest chyba zbędne 😤

oznacz moderatorów
gargulce2
#10 Popularyzator#

@Damaris24 tak to typowa dla allegro spychoterapia. Oni sami nie wiedzą co robią. Tak było że miałaś wybor przewoznika który ci odpowiadał i mogłaś wybrac poprostu kurier smart i wtedy allegro wybierało przewoznika za ciebie. Teraz przy tych debilnych testach zabrali nam wybor bo stwierdzili ze oni wiedzą lepiej który kurier będzie dla ciebie najlepszy 😉 to nic że ...uja wiedzą o naszych potrzebach i o tym w jakich miastach i wsiach którzy kurierzy w jakich godzinach jeżdżą i co ci odpowiada. Ważne że nieudolny allegro one podniósł sobie frekwencję. 

Ich działania są tak **piiip**yczne, frustrujące i destrukcyjne że ja poważnie myślę o zakończeniu współpracy z allegro w ogóle. Już nie wiem czy się WKU...IAĆ, płakać czy śmiać. 

oznacz moderatorów
TomBanknoter
#16 Inspirator#

@Damaris24 @gargulce2 @AGD-RTV-IT "O wyborze operatora, który ją doręczy, poinformujemy Panią, jak tylko zapłaci Pani za zamówienie" - komuś w tym Allegro naprawdę chyba słoneczko za mocno przygrzało. Jak można z góry zapłacić, nie wiedząc, za co?

Chyba że jest to element cwanej strategii, zniechęcającej do używania "smarka" - bowiem jest to wynalazek niezwykle dla Allegro kosztowny

oznacz moderatorów
gargulce2
#10 Popularyzator#

@TomBanknoter tylko problem w tym że płacisz tylko za kupiony produkt bo przesyłka smart jest free. 

Tylko ze jak kupowałam pakiet smart zasady były inne. Kupiłam smarta właśnie po to żeby mieć kuriera dpd a nie po to żeby allegro wybierało za mnie kuriera który dojedzie za 5 dni i zostawi paczkę pod drzwiami która za chwilę zniknie...

oznacz moderatorów
Health___Beauty
#13 Ambasador#

@TomBanknoter @To oczywiste że w tym całym teście chodzi o zniechęcenie kupujących do wyboru kuriera. Jaki normalny sklep daje dostawę i zwrot kurierem za darmo dla zakupu od 65zl? Żaden bo żadnemu się to nie kalkuluje. Wszystkie sklepy w których ja kupuję dają kuriera za free do zakupów za 200-250zl. Darmowy kurier dla zakupów za 65 zł gdzie pewnie z 30% tego od razu ma też zwrot nijak się nie może kalkulować. Ale Allegro się nie przyzna że przestrzeliło tylko będą robić takie „testy” żeby kupujący zamiast kuriera wybierali automaty - oczywiście jedyne słuszne zielone. 

oznacz moderatorów
Health___Beauty
#13 Ambasador#

@TomBanknoter  moja idzie z Gdyni do Poznania. 

oznacz moderatorów
Syla270985
#12 Orędownik#

Macie wyjątkowe poczucie humoru w tym Allegro, zamiast iść w stronę potrzeb klienta, to wciskacie mu na siłę to, czego nie chce. Słabe.

"Dzień dobry,

dziękuję Pani za wiadomość.

To była planowana data zakończenia testu, natomiast nie mogę zagwarantować, że zostanie on zakończony w tym czasie. Nasz zespół zawsze może podjąć decyzję o jego wydłużeniu, jeżeli nie ma potrzebnych danych do przeanalizowania zachowań klientów lub wprowadzeniu na stałe, jeżeli przemawiają za tym pozytywne skutki wynikające z badań."

oznacz moderatorów
AGD-RTV-IT
#12 Orędownik#

@Syla270985 no to będziesz figurować w statystykach badania pod pozycją: "nerwowy użytkownik, nie rozumie tego, że działamy dla jego dobra". 😎

Pozdrawiamy
PHU MAR-SAT
oznacz moderatorów
TomBanknoter
#16 Inspirator#

@Health___Beauty @Syla270985 @gargulce2 Nie raz pisałem, że na Allegro zaczyna być jak w PRL. Wciąż trzeba walczyć z problemami zupełnie nie znanymi gdzie indziej

oznacz moderatorów
gargulce2
#10 Popularyzator#

 Nasz zespół zawsze może podjąć decyzję o jego wydłużeniu, jeżeli nie ma potrzebnych danych do przeanalizowania zachowań klientów lub wprowadzeniu na stałe, jeżeli przemawiają za tym pozytywne skutki wynikające z badań."

**piiip**a jaja sobie robią. Ja jestem bardzo niezadowolonym klientem wręcz [edycja] na ich działania. 

Do wszystkich wybrańców tego debilnego testu. Pisać pisać i jeszcze raz pisać skargi do allegro. Tylko tak możemy zwrócić uwagę na problem jaki stworzyli. Test jest nieudany. 

Dla mnie wybor kuriera był najistotniejszy przy wyborze sprzedawcy. Nawet jeśli produkt był ciut droższy wybierałam ofertę z kurierem dpd. Bo ten dojeżdża do klienta na czas. Wiem w których godzinach jest. Nie muszę siedzieć cały dzień i czekać aż inny przewoźnik raczy dostarczyć mi paczkę lub nie.... nie mówi mi przez telefon że będzie między 10 a 18.... I nie zostawia paczek pod drzwiami albo przy śmietniku... gdzie każdy może ja sobie wziąć po drodze... 

oznacz moderatorów
gargulce2
#10 Popularyzator#

@Syla270985 jak tam twój smart? Wrócił wybor kuriera? U mnie nadal w kulki lecą.

oznacz moderatorów
Client:108637426
#8 Zapaleniec#

pewnie nikomu kto nie miał wyboru ten wybór nie wrócił, ja również mam ten sam problem oraz problem z wyszukiwarką. W moim przypadku tylko DPD dowoziło paczki na czas, bez problemów z trafieniem do celu w przeciwieństwie do innych przewoźników.

Prosiłbym moderatorów @w_kiwi @ko_alka @la_nika @nat_not @_HolaOla_  o zajęcie stanowiska w tej sprawie i nakreślenia horyzontu czasowego trwania tego w moim mniemaniu budzącego frustrację testu.

oznacz moderatorów
gargulce2
#10 Popularyzator#

@msniezek może rzeczywiście pan się wypowie w tej kwestii... 

Wiele osób nie zgłosi problemu. Wiele ma gdzieś wybor przewoznika. Dla wielu ma to ogromne znaczenie. 

Chcecie sobie podwyższyć statystyki dla allegro one to dajcie tego waszego kurier smart bez wyboru jako pierwszego. Ludzie którzy mają gdzieś czym zostanie paczka wysłana nie zmienią tego. Wtedy sobie wybierajcie sami. Dla ludzi z mniejszych miejscowości to jest bardzo istotne czym zostanie wysłana paczka. Dla firm które są otwarte np do 16 też jest ważne że kurier np. Dpd przyjeżdża o 12 a dhl o 14. A allegro one o 18 i firma zamkniętaalbo ktos musi czekać. Ludzie muszą mieć wybór. 

Nie mydlcie oczu. 

Chce jasnej odpowiedzi czy moje konto bierze jeszcze udział w teście. Jeśli tak kiedy się skończy. Naprawdę. Jeśli nie, proszę naprawić błąd. Jeśli macie zamiar zostawić tak jak teraz jest czyli nie mogę wybrać przewoźnika to będę wnosić o zwrot za smarta i rezygnuje z allegro. Bo wolę zamawiać na stronach sprzedawców i wybrać kuriera niż zdawać się na Wasze wybory allegro one .

oznacz moderatorów
Syla270985
#12 Orędownik#

@gargulce2 a coś Ty, nadal to samo. Jaja sobie z klientów robią...

oznacz moderatorów
Health___Beauty
#13 Ambasador#

Ja tam nie zamierzam nigdzie pisać. Złożyłam wypowiedzenie smarta, zakupy online nie kończą się na Allegro. 
Jak się robi testy na żywym organizmie to trzeba się liczyć ze stratami drogie Allegro 😉 

oznacz moderatorów
AGD-RTV-IT
#12 Orędownik#

@gargulce2  napisał(a):

  Test jest nieudany. 


Ok, czyli trzeba go powtórzyć. 😜

Pozdrawiamy
PHU MAR-SAT
oznacz moderatorów
nat_not
Moderatorka
Moderatorka

@gargulce2 @AGD-RTV-IT @Syla270985 @Client:108637426 @Health___Beauty 

Dostaliśmy potwierdzenie, że test wciąż trwa. Na tym etapie nie wskazujemy daty zakończenia, pownieaż - jak wcześniej - może ona ulec zmianie. 

Zapewniam jednocześnie, że osoby odpowiedzialne za przeprowadzienie testu wiedzą jakie emocje w Was wzbudza i znają opinie przedstawione w tym wątku.

   Natalia
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie!
oznacz moderatorów