anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

czy allegro ma jakąś awarię?

Hadwao_net
#10 Popularyzator#

Witam,

Od kilku dni zauważyłem znaczący spadek sprzedaży. Zdaję sobie sprawę, że czasem trafiają się lepsze i gorsze dni, jednak obecnie ten spadek jest szczególnie widoczny. Dodatkowo zastanawia mnie fakt, że od kilku dni liczba wizyt na aukcjach pozostaje bez zmian. Czy to normalne, że nie ma żadnych kliknięć? Zastanawiam się, czy Sales Center może działać nieprawidłowo i nie pokazuje właściwych danych.

U konkurencji nie zauważyłem zmniejszonej sprzedaży, czy dostałem od allegro jakąś karę o której nie jestem świadomy?

Dodatkowo, po uruchomieniu reklamy graficznej, byłem zaskoczony wysokością minimalnego dziennego budżetu – dla 4 przedmiotów wynosi on ponad 150 zł. Pamiętam, że kiedyś można było ustawić ten budżet już od 30 zł. Czy taka zmiana jest możliwa?

Będę wdzięczny za wyjaśnienia i pomoc w rozwiązaniu tych kwestii. @N_Nitka28 @RaBarbar_ka @MiMary @w_kiwi @Sa_nova @la_nika @ayo80 @nat_not @_HolaOla_  

oznacz moderatorów
73 ODPOWIEDZI 73

AlePiesio
#13 Ambasador#

@Hadwao_net  czy coś się ruszyło ?

Teraz mnie dopadł kryzys.... Od 34 godzin nie było ani jednego zamówienia... Reklamy wyklikane przez ten czas na kwote 150zł i nic... 150zł na minusie... Ceny obniżyłem, dodałem rabaty na drugą sztukę, monety, zmienilem w cenniku jedną formę dostawy na darmową, aukcje wyróżnione i nic... Jak 5 lat tutaj sprzedaje to nigdy przez tyle godzin nie byłem bez zamówienia... Oczywiście na czacie Pani twierdzi że wszystko ok, aukcje się wyświetlają, odsłony są , klikalność jest i zachęca jeszcze zwiększyć CPC żebym więcej był na minusie i szybciej mi wyklikali budżet 😂

oznacz moderatorów

Hadwao_net
#10 Popularyzator#

nadal słabo ty wygląda, uruchomiłem więcej kampanii i czekam czy coś to da.

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@Hadwao_net @AlePiesio szkoda kasy na większą kampanię 😞 są czasem takie okresy że co byś nie zrobił zamówień nie będzie 🙂 

Po drugie Kampanie na allegro trzeba rozkminić na nowo, bo teraz promują inaczej oferty w widoku produktowym ( nie ma jak kiedyś 3 stron )  i wejścia są ale jak w połączniu masz tańsze oferty to i tak nikt u Was nie kupi więc nakręcacie sprzedaż innym, sam zacząłem się podpinać w katalogu pod oferty które ktoś promuje 😄

________
Κώστας
oznacz moderatorów

AlePiesio
#13 Ambasador#

@kostas11 to prawda bo czym więcej człowiek ustawi budżetu to i tak jest wyklikane, czy to będzie 10zł, 50zł czy 100zł jak by to jakieś boty wyklikiwały. Ale z drugiej strony człowiek liczy że jednak z tego będzie jakaś sprzedaż ale czasem to się w ogóle nie opłaca bo klikanie nie powoduje sprzedaży a zapłacić trzeba.

Ja akurat mam swoje produkty, sam je wykonuje, patrzę czy ktoś się podpina pod moje aukcje i rzadko kogoś znajduje kto się podpiął... 

Jak zrozumieć te kampanię po nowemu , przy nowym widoku produktów na liście ? 

oznacz moderatorów

Czah-nik
#12 Orędownik#

O to chodzi, że nie zrozumiesz jak działa. Portal padł, sprzedaż wpada tylko dla top oferty (mimo, że nie jest najtańsza), wykupywanie wyróżnień czy obniżanie ceny nie ma zupełnie wpływu. 

oznacz moderatorów

AlePiesio
#13 Ambasador#

Co to znaczy że tylko top oferta się sprzedaje? Jeżeli dany produkt sprzedaje 50 sprzedawców to ja rozumiem że top ofertę ma ten co cenę ma najniższą ale w moim przypadku nikt nie ma moich produktów, tylko ja je mam i nikt nie jest podpięty pod moje oferty z katalogu 

oznacz moderatorów

Czah-nik
#12 Orędownik#

Właśnie top ofertę chyba nigdy nie ma ten co ma najniżej 😄 dlatego mimo odejścia kupujących pewnie dalej zarabiają dobrze na prowizjach, nie mówiąc o desperackim wykupowaniu wyróżnień, bo sprzedaż spada. 

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@AlePiesio tu może być problem że jak masz jako jedyny produkt masz go na końcu listy, pierw lecą promowane, potem top oferty a na setnej stronie takie niedobitki jak my 😞 

________
Κώστας
oznacz moderatorów

vinyloveplyty
#9 Pomysłodawca#

Wszędzie top oferty, zresztą przez API dla produktów używanych tworzy się produkt tymczasowy w katalogu, i widać zmianę w zamówieniach. Więc przypuszczam że to nie jest kwestia top oferty.

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@AlePiesio  napisał(a):

Jak zrozumieć te kampanię po nowemu , przy nowym widoku produktów na liście ? 


Pozostają testy, na dziś nikt pewnie nie wie jak to działa, trzeba z kilku miesięcy i testów w różnych konfiguracjach 😞

________
Κώστας
oznacz moderatorów

cztery_bez_atu
#13 Ambasador#

O jakiej liście piszesz? Jak zwykle w niedzielę próbuję co nie co uporządkować, ale to jest walka z wiatrakami. 20-10-2024 13-00.jpgWchodzę na mój asortyment i co widzę? Pustkę widzę. Dokładnie tak jak na zrzucie. A mam wystawione prawie 2200 ofert. Jeżeli ja ich nie widzę to jest duża szansa że nikt ich nie widzi. 

Ale za to możemy próbować sprzedać co nie co na rynku węgierskim.

oznacz moderatorów

AnnaG-Antyki
#18 Luminarz#

Wywal wyszukiwanie ofert odrzuconych to zobaczysz:)

oznacz moderatorów

cztery_bez_atu
#13 Ambasador#

Ale nie mam zaznaczonych " odrzucone "   więc co wywalić? Mam zaznaczone aktywne. I tak się dzieje co jakiś czas.

oznacz moderatorów

Hadwao_net
#10 Popularyzator#

ciekawe, dzięki

oznacz moderatorów

www_oleander_pl
#7 Wielbiciel#

Jeśli chodzi o kryzys to mogę napisać coś na ten temat. W mojej branży ogrodniczej kryzys trwa już drugi rok i drugi rok otwieram firmę tylko przez 2mce w roku. Właściwie od wybuchu wojny w Ukrainie jest zjazd zamówień ok 90% niezależnie od portalu. Ludzie "kiszą" pieniądze i kupują tylko najpotrzebniejsze rzeczy. Kryzys na razie nie dotarł do budowlanki (remonty mają się jeszcze nieźle). Najśmieszniejsze jest to, że wszyscy myślą że trzymanie pieniędzy na czarną godzinę ma sens. Tylko kto zdarzy wypłacić gotówkę w wypadku "W" jak wszyscy ruszą ją wypłacać? Nadmienię że prawdopodobieństwo wystąpiania "W" w obecnej dekadzie oceniam na 95%.

 

Co do kampanii. Błagam, pytajcie bardziej doświadczonych kolegów. Kiedyś ze 20 lat temu jako młody handlowiec robiłem takie testy że skrupulatnie sprawdzałem konkretne programy reklamowe. Zwykle okazywało się że zwrot kosztów reklamy to najlepsze co mogło się przytrafić. Najczęściej zadowolony z reklamy był głównie reklamobiorca. Radzę unikać wszelkich tego typu akcji, a już szerokim łukiem korporacyjne reklamy. Nabijacie tylko kabzę Google, Allegro czy innym niewiele dostając w zamian.

oznacz moderatorów

bombardier10
#8 Zapaleniec#

Zastanówcie się. Na Alli.. te same towary co na allegro można kupić  dosłownie kilka razy taniej...Nie mówie że wszystkie. Jest też sporo sprzedawców co robią dostawe z Chin ale zwykle narzucają  kosmiczne marże. No  prawie wszystko jest z Chin ale to inna sprawa.  Po co więc klienci mają  korzystać z drogiego pośrednika jakim jest allegro  ? Duże firmy/hurtownie mają też własne sprawne kanały sprzedaży i mogą dać lepszą cene dla klienta. Sporo ludzi przegląda też oferte allegro aby mieć pojęcie co jest na rynku i też kupuje bezpośrednio u sprzedawcy. Spadek sprzedaży na allegro to sygnał a może i szansa  dla małych sprzedawców aby rozwijać własne sklepy  nie zapominając o tym aby marże dla allegro dać klientom )

oznacz moderatorów

folkowy-slesin
#11 Animator#

A co sądzicie o nowym graczu na rynku t..a...n......y.pl? startuje w środę.

oznacz moderatorów

Halfrunt
#19 Nestor#

Taniey - dziwna nazwa, portal sam ustanowił sobie warunki zwrotów dla wszystkich sprzedających? - ciekawe...

Zwolnienie z prowizji od sprzedaży do końca roku, sprawdzę za rok czy nadal będzie istniał i wówczas może się zarejestruję. 

oznacz moderatorów

AnnaG-Antyki
#18 Luminarz#

Współpracują z furgonetką i jakieś tańsze wysyłki maja być. Czyli nie popełniają tego błędu co poprzednik. Może się rozbuja. W końcu użytkownicy zdesperowani z każdej strony są.

oznacz moderatorów

banitos_2006
#11 Animator#

I co najważniejsze sprzedawcy prywatni również mogą tam sprzedawać. Wogóle sie nie reklamują, więc może być słabo, no ale zobaczymy, regulamin mają naprawdę OK!

t a n i e y.pl

oby się udało - trzymamy kciuki👍

oznacz moderatorów