anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Odrzucane oferty

COMTER
#9 Pomysłodawca#

Dlaczego moje oferty są odrzucane? Dostaję komunikat :W opisie swojej oferty umieszczasz informacje świadczące o tym, że sprzedawany przedmiot jest używany, przy jednoczesnym wyborze parametru Stan: Nowy. Edytuj parametr stan, tak, aby był zgodny ze stanem faktycznym oferowanego przedmiotu.

Nie znajduję takich informacji w opisie, że używane. Proszę  o wskazówki.

oznacz moderatorów
23 ODPOWIEDZI 23

nat_not
Moderatorka
Moderatorka

@COMTER Wklej tutaj treść przykładowego opisu oferty, która została odrzucona. 

   Natalia
   Moderatorka

   Dołącz do naszych licytacji charytatywnych dla powodzian.
   Razem możemy więcej!
oznacz moderatorów

COMTER
#9 Pomysłodawca#

PROSZĘ O PRZECZYTANIE CAŁEGO OPISU !

100% NOWY SAMSUNG SOLID GT-B2710 NOIR BLACK PLOMBA

100% ORYGINALNY W FABRYCZNIE ZAPLOMBOWANYM PUDEŁKU SAMSUNG SOLID B2710  Z POLSKIEJ DYSTRYBUCJI DLA SIECI KOMÓRKOWYCH. WDG. KUPUJĄCYCH NAJLEPSZY SOLID(OCZYWIŚCIE NIE PISZE O TYCH ZŁOMACH ODNAWIANYCH WYSTAWIANYCH NA ALL I PSUJĄCYCH OPINIE).

TELEFON DZIAŁA W KAŻDEJ SIECI.

UWAGA.NIE JEST TO TELEFON PODRABIANY SPROWADZANY-ODNAWIANY Z OBUDOWĄ ZA 1ZŁ.!!! , KTÓRY Z ORYGINALNOŚCIĄ NIE MA NIC WSPÓLNEGO.  A SPRZEDAWANE NA ALL  PRZEZ NACIĄGACZY ZA 240ZŁ I NAWET ZA500ZŁ ODNAWIANE W CHINACH Z PODRABIANYMI PUDEŁKAMI , BEZ USZCZELEK , Z GUMOWYMI OBUDOWAMI I ZATYCZKAMI NIEDOPASOWANYMI Z PODRABIANYM OSPRZĘTEM.!

NA TEJ AUKCJI KUPUJESZ TELEFON POCHODZĄCY Z DYSTRYBUCJI POLSKIEJ .

SPRZEDAJEMY TELEFONY Z MAGAZYNU I ZAMIESZCZAMY PRAWDZIWE ZDJĘCIA I ILOŚCI JAKIE MAMY.

JEST TO 100% ORYGINALNY TELEFON.

NIEUŻYWANY, NIEODNAWIANY, NIEPODRABIANY, NIEDOTYKANY, NIEURUCHAMIANY ITD. W ZAPLOMBOWANYM PUDEŁKU.

TELEFONY JUŻ NIEPRODUKOWANE.

TELEFONY NIEPRODUKOWANE I JUŻ KOLEKCJONERSKIE W STANIE NIENARUSZONYM BĄDŹ BDB(FOLIE,PLOMBY LICZNIKI ROZMÓW ITP), ZE WZGLĘDU NA ICH NIEODNAWIALNĄ WARTOŚĆ KOLEKCJONERSKĄ PROSZĘ O ROZWAGĘ PRZY KUPOWANIU I NIE KUPOWANIE DLA ZABAWY CZY DO OBEJRZENIA !!!AUKCJE TRWAJĄ ZAZWYCZAJ 10 DNI WIĘC MASZ CZAS NA ZADAWANIE PYTAŃ.

PUDEŁECZKO FABRYCZNIE ZAPLOMBOWANE.

ZDJĘCIA PRZEDSTAWIAJĄ DOKŁADNIE ZESTAWY DO SPRZEDAŻY I OTRZYMASZ NIC MNIEJ NIC WIĘCEJ.

W  FABRYCZNIE ZAPLOMBOWANYM PUDEŁECZKU ZNAJDZIESZ.

ŁADOWARKĘ  SAMSUNG

BATERIĘ SAMSUNG

SŁUCHAWKI SAMSUNG

INSTRUKCJA

I NIEUŻYWANY TELEFON SAMSUNG SOLID B2710 Z  FABRYCZNIE OFOLIOWANY

PUDEŁECZKA MOGĄ MIEĆ ŚLADY MAGAZYNOWANIA.

oznacz moderatorów

drekenzes
#17 Koryfeusz#

@COMTER Automat wychwytuje głównie pojedyncze słowa ale i frazy, więc używając słów typu PODRABIANY,SPROWADZANY-ODNAWIANY. oraz: "PODRABIANYMI PUDEŁKAMI , BEZ USZCZELEK , Z GUMOWYMI OBUDOWAMI I ZATYCZKAMI NIEDOPASOWANYMI Z PODRABIANYM OSPRZĘTEM.!"

Ogólnie pisząc jaki nie jest telefon, to automat wychwyci jako opis Twojego telefonu. 

_________________________________________________________________
Przed upadkiem idzie pycha; a przed ruiną wyniosłość ducha.
oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@COMTER opis oferty powinien opisywać czym sprzedawany produkt jest, a nie czym nie jest. Pisanie o jakiś naciągaczach, własnych domniemaniach jest niepotrzebne. 
Estetycznie również zrezygnowałabym z wielkich liter, ale to nie powoduje błędu. 
Zastanów się proszę, czy jako kupującego taki opis zachęciłby Cię do zakupu? Mnie wręcz przeciwnie.  

   Monika
   Moderatorka

   Dołącz do naszych licytacji charytatywnych dla powodzian.
   Razem możemy więcej!
oznacz moderatorów

COMTER
#9 Pomysłodawca#

Jest u mnie opisany mój sprzeciw wobec podrabianych i oszustów.Co do podrabianych czy odnawianych to nie moje domniemania tylko informacje od moich klientów którzy kupili takie telefony i wystawiają opinie o nich. i zamieszczam linki do wystawianych jako nowe a są używane czy odnawiane. Wystarczy przeczytać komentarze tych i podobnych ofert przykładowe. A do tego kradną zdjęcia ode mnie czy od _fado-fon-.

https://allegro.pl/oferta/telefon-komorkowy-nokia-e52-128-mb-64-mb-3g-czarny-16319419544

https://allegro.pl/oferta/nowa-nokia-6303-komplet-zestaw-gratisy-promo-9397810353

I setki podobnych. I to nie są moje domniemania.

oznacz moderatorów

drekenzes
#17 Koryfeusz#

@COMTER Nikt nie podważa prawdziwości opisu. Ale masz opisać jaki jest telefon, a nie jaki nie jest - bo automat ocenzuruje ci wystawienie aukcji.

_________________________________________________________________
Przed upadkiem idzie pycha; a przed ruiną wyniosłość ducha.
oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@COMTER w takiej sytuacji należy zgłosić oferty, które Twoim zdaniem naruszają nasze zasady. Przy każdej ofercie jest przycisk "zgłoś naruszenie zasad".
Jeśli oferowany produkt jest opisany jako "nowy", a taki nie jest, to jest to powód do złożenia reklamacji. Mam nadzieję, że Twoi klienci z tego skorzystali.
Nie zmienia to jednak tego, że w opisach Twoich ofert takich informacji nie powinno być.  

   Monika
   Moderatorka

   Dołącz do naszych licytacji charytatywnych dla powodzian.
   Razem możemy więcej!
oznacz moderatorów

COMTER
#9 Pomysłodawca#

Moi klienci wystawiali dziesiątki negatywnych komentarzy że nie nowe tylko stare . Dodałem przykładowe linki podrób. co? Jest ich dziesiątki i codziennie się ukazują. Za buty podrabiane wzięliście się mocno. A co z telefonami? Nic. A poza tym ja chcę napisać to co chcę i więc po co mi cenzura jak piszę prawdę.

oznacz moderatorów

drekenzes
#17 Koryfeusz#

@COMTER Nie możesz napisać tego co chcesz, tylko to, na co ci pozwala serwis. A jasno jest określone - opis sprzedawanego przedmiotu. Poza tym używasz słów, które wyłapie bot i z automatu uzna, że masz wystawiony używany przedmiot, a nie nowy. Niestety zalew chińskiego badziewia jest na całym serwisie - widocznie mają w tym ukryty cel.

_________________________________________________________________
Przed upadkiem idzie pycha; a przed ruiną wyniosłość ducha.
oznacz moderatorów

COMTER
#9 Pomysłodawca#

Dziękuję. Poprawię ofertę zgodnie z wskazówkami i liczę , że przejdzie. Dziękuję.

oznacz moderatorów

COMTER
#9 Pomysłodawca#

Jeszcze jeden jest problem. Dlaczego jak wyróżniłem ofertę to po zakończeniu przez cenzurę, nie otrzymałem zwrotu za wyróżnienie? W zestawieniu mam tylko -19,90

oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@COMTER w takiej sytuacji otrzymasz proporcjonalny zwrot za wyróżnienie jeśli w ciągu 24h od jej zakończenia nie wznowisz oferty. 

   Monika
   Moderatorka

   Dołącz do naszych licytacji charytatywnych dla powodzian.
   Razem możemy więcej!
oznacz moderatorów

COMTER
#9 Pomysłodawca#

Jaki może mieć cel allegro tolerując oferty podrabiane czy używane wystawiane jako nowe? Sprzedawcy wystawiając wielosztuki  po 140 czy 66 itd telefonów produkowanych 10 lat temu i sprzedając je za 155 zł czy trochę więcej, to już jest naciąganie.

oznacz moderatorów

kolekcjoner608
#21 Demiurg#

@COMTER Taki opis nie przejdzie bo za bardzo wskazujesz co jest sprzedawane na portalu a wiadomo że ktoś i z tego czerpie zyski . Podróbek i odnawianych podobnych pozycji jest zapewne bardzo dużo że nikt nie jest w stanie wszystkich wskazać a tym bardziej przekonać że to nie jest to za co podaje sprzedawca. 

oznacz moderatorów

COMTER
#9 Pomysłodawca#

Tylko dlaczego komentarze mówiące że używane nie są wskazówką dla allegro do usuwania oferty.?

oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@COMTER ponieważ poprawność ofert nie jest weryfikowana w taki sposób. 

   Monika
   Moderatorka

   Dołącz do naszych licytacji charytatywnych dla powodzian.
   Razem możemy więcej!
oznacz moderatorów

COMTER
#9 Pomysłodawca#

Dlaczego po odrzuceniu mojej wyróżnionej  oferty przez allegro na rachunku mam -19,90 a po poprawieniu oferty nie mam już jej wyróżnionej i nie mam zwrotu za tą odrzuconą?

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#
oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@COMTER nie wznowiłeś jej z tym samym numerem. W takiej sytuacji otrzymasz zwrot opłaty za wyróżnienie.  

   Monika
   Moderatorka

   Dołącz do naszych licytacji charytatywnych dla powodzian.
   Razem możemy więcej!
oznacz moderatorów