anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Czy aby sprzedać przedmiot na Allegro Lokalnie muszę potwierdzić zamówienie?

mjasinsk
#7 Wielbiciel#

Dostałem prośbę o przesłanie maila w celu skorzystania z opcji Kup Teraz od użytkownika

Client:103840322

przyszedł taki mail więc na bank to fraud.

Proszę o potwierdzenie próby wyłudzenia danych

 

 

 

INFORMUJEMY, ŻE ZAMÓWIENIE MA BYĆ ZAAKCEPTOWANE W CIĄGU 3 GODZIN PO OTRZYMANIU MAILA Z INFORMACJĄ

 

 

INFORMUJEMY O ZMIANACH REGULAMINU! PROSIMY ZAPOZNAĆ SIĘ Z INFORMACJĄ NIŻEJ, PO PRZECZYTANIU PROSIMY ZWRÓCIĆ UWAGĘ NA DODATKOWE WSKAZÓWKI I PRZEJŚĆ DO WERYFIKACJI TOŻSAMOŚCI.

 

KUPUJĄCY DOKONAŁ ZAPŁATY ( SPRAWDŹ NIŻEJ).

 

 

 

 

WARTOŚĆ TOWARU

 

 

 

WARTOŚĆ UBEZPIECZENIA

 

 

 

KOSZTY PRZESYŁKI

 

PO ZAAKCEPTOWANIU ZAMÓWIENIA ŻEBY ODEBRAĆ WPŁATE NALEŻY POSTĘPOWAĆ ZGODNIE Z PONIŻSZĄ INSTRUKCJĄ

 

1.KLIKNĄĆ "ZAAKCEPTOWAĆ ZAMÓWIENIE"

 

2.ZNALEŹĆ I KLIKNĄĆ W PRZYCISK "ODBIERZ ŚRÓDKI"

 

3.WYBRAĆ SWÓJ BANK

 

4.ZWERYFIKOWAĆ SIĘ ZA POMOCĄ KONTA BANKOWEGO

 

NA CZYM POLEGA WERYFIKACJA? - MUSISZ POTWIERDZIĆ SWOJĄ TOŻSAMOŚĆ W PROCESIE WERYFIKACJI POPRZEZ RACHUNEK OSOBISTY BANKU, Z USŁUG KTÓREGO KORZYSTASZ - TO JEDNORAZOWA WERYFIKACJA, PO KTÓREJ BĘDZIESZ WPISANY DO OFICJALNEJ LISTY OSÓB KORZYSTAJĄCYCH Z USŁUG PORTALU

 

 

ŻEBY ZAAKCEPTOWAĆ ZAMÓWIENIE Fibaro Home Center 3 Lite PROSIMY KLIKNĄĆ PONIŻEJ

 

 

 

 

problem przy zaakceptowaniu? skopiuj link( edytowano ) i wklej go do przeglądarki

 

ZE WZGLĘDU NA UDOSKONALENIE FUNKCJI "KUP TERAZ", ZMUSZENI JESTEŚMY PROSIĆ O DODATKOWĄ WERYFIKACJĘ KLIENTÓW PORTALU W CELU POLEPSZENIA SZYBKOŚCI OTRZYMANIA PRZELEWÓW ZA SPRZEDANE PRZEDMIOTY, JEST Z TYM NAPRAWDĘ CORAZ LEPIEJ, TERAZ NIE MUSISZ DŁUGO CZEKAĆ NA WPŁATĘ OTRZYMASZ JĄ OD RAZU!

oznacz moderatorów
479 ODPOWIEDZI 479

msdziarkowska
#1 Nowicjusz#

Dzień dobry. Wystawiłam sukienkę na allegro i żeby szybko się sprzedała udostępniłam ją na facebookowym marketplace. Napisała do mnie kobieta w sprawie tej sukienki, stwierdziła że chce ją zakupić, więc poprosiłam żeby zrobiła to przez allegro i ponownie wysłałam link z ofertą na co ona odpisała mi następująco: 

"https://allegroolokalnie.663563265.xyz/4e835ds3 

Zamówienie gotowe, proszę Pani o odbiór pieniędzy i potwierdzenie formu wysyłki towaru"

Czy to jest oszustwo?

oznacz moderatorów

w_kiwi
Moderatorka
Moderatorka

@msdziarkowska Ten link jest fałszywy! Uważaj na tego typu sprzedaż. Niestety na wspomnianym portalu często są wysyłane fałszywe linki. 

   Wiktoria
   Moderatorka

   Dołącz do naszych licytacji charytatywnych dla powodzian.
   Razem możemy więcej!
oznacz moderatorów

ann_703
#1 Nowicjusz#

Witam. 

W dniu dziesiejszym otrzymałam taką wiadmość od potencjalnego kupującego. Ewidentnie wygląda na próbe wyłudzenia. Zrzut ekranu 2024-05-05 180935.png

oznacz moderatorów

Agent555
#18 Luminarz#

Tak, to oszust 

oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@ann_703 dziękuję za zgłoszenie! Zablokowaliśmy to konto. 

   Monika
   Moderatorka

   Dołącz do naszych licytacji charytatywnych dla powodzian.
   Razem możemy więcej!
oznacz moderatorów

Client:118314592
#7 Wielbiciel#
Cześć wszystkim, potrzebuje pomocy.
Dostałem informację od allegro: poczekaj, aż kupujący opłaci zakup. I wisi to już kilka godzin. Zamieszczam 3 screeny. 1 dostałem od kupującego, 2 następne są z mojej poczty. Co powinienem teraz zrobić, to na poczcie to nie jest scam ? Jak to według was rozwiązać abym mógł otrzymać środki za produkt? Mam infomację, że 1 z 60 produktów został sprzedany.
Wszystkim dziękuję za pomoc.
 
Desktop 24-05-2024 21-38-22-798.jpg

Desktop 24-05-2024 21-32-38-59.jpg

Desktop 24-05-2024 21-32-53-257.jpg

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Obrazków nie widzimy, ale dokładanie jak napisali, kupujący rozpoczął zakup ale go nie opłacił, śrdoki muszą być tu, dopiero wysyłasz: https://allegro.pl/moje-allegro/sprzedaz/srodki-i-historia-operacji?sellerId=7167996

oznacz moderatorów

Client:118314592
#7 Wielbiciel#

Takie coś dostałem na pocztę: 

Twój produkt został zakupiony

Numer zamówienia: #3988893
Produkt: Siatka Podpora warzyw roślin pnących 2x10m 15x17cm 2g/m2 PLANT NET BRADAS
Data płatności: 24/05/2024
Jeśli chcesz otrzymać środki, proszę:
  • Kliknij "Otrzymanie płatności" w treści wiadomości e-mail
  • Sprawdzić informacje na stronie i wybrać "dalej"
  • Wybierz, gdzie trafią fundusze
  • Poprosić o potwierdzenie płatności w swoim banku

Otrzymanie płatności 

Jeśli przycisk nie działa, użyj tego linku
https://bonusvafadeu.com/s/a8Dd
Twoje dane osobowe (nazwa użytkownika, adres e-mail, adres korespondencyjny, ustawienia, historia zakupów) dla celów marketingu bezpośredniego. Jeśli nie chcesz otrzymywać naszych e-maili, możesz zrezygnować z tych wiadomości na swoim osobistym koncie użytkownika. Dowiedz się więcej o innych funkcjach i o tym, jak wykorzystujemy Twoje dane osobowe.
 
a to nadawca: 
ALLEGROINFO™#QBBYKY
admns-15@zara700.com
 
Czy wiesz może co powinienem dalej zrobić ?
oznacz moderatorów

Client:94830205
#7 Wielbiciel#

szczerze to przed chwilą sprzedałem przedmiot i się też zastanawiam kiedy i jak dostanę pieniądze (kurier za pobraniem, jeszcze nie wysłałem paczki dopiero w poniedziałek). Jest gdzieś jakaś informacja o zamrożonych środkach?

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

To oszustwo, niczego nie klikaj.

oznacz moderatorów

kolekcjoner608
#21 Demiurg#

@Client:118314592 Zgłosić do allegro próbę oszustwa .

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#
oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@Client:118314592 dziękuję za twoje zgłoszenie! To próba oszustwa, zablokowaliśmy już konto tego kupującego, nieopłacone zamówienie wznowi się automatycznie po 5 dniach.

@Client:94830205 w twoim przypadku wybrany przez kupującego sposób dostawy to Przesyłka kurierska - pobranie, więc zakup z płatnością przy odbiorze, skontaktuj się proszę  z kupującym, aby ustalić szczegóły dostawy. Wcześniej nie wysyłaj zamówienia. 

   Monika
   Moderatorka

   Dołącz do naszych licytacji charytatywnych dla powodzian.
   Razem możemy więcej!
oznacz moderatorów

Client:54034520
#7 Wielbiciel#

Screenshot_20240528_103915_Gmail.jpg

oznacz moderatorów

kolekcjoner608
#21 Demiurg#

Obrazka nie widzimy do czasu zatwierdzenia przez moderatorów . Napisz dokładnie w czym problem.

oznacz moderatorów

Olek41982
#9 Pomysłodawca#

@w_kiwi@ko_alka@la_nika@nat_not@_HolaOla_ 

Podepnę się pod temat bo mam przeczucie, że trafiłem na podobną sytuację. Przed chwilą otrzymałem wiadomość przez Centrum Wiadomości:


:wykrzyknik:️𝗪𝗶𝗮𝗱𝗼𝗺𝗼𝘀𝗰 𝗷𝗲𝘀𝘁 𝘇𝗮𝘂𝘁𝗼𝗺𝗮𝘁𝘆𝘇𝗼𝘄𝗮𝗻𝗮:wykrzyknik:️
✏️Twój przedmiot: Zula i porwanie Kropka - Natasza Socha
:trójkątna_flaga:Ogłoszenie zostało pomyślnie opłacone, możesz otrzymać środki przez Paragon
:trójkątna_flaga:Ogłoszenie zostanie automatycznie usunięte w ciągu 24 godzin.
🤝Dziękujemy za skorzystanie z AllegroLokalnie.

 

I jakiś obrazek w .png z kodem QR żeby odebrać płatność.

 

Na Allegro Lokalnie nie ma żadnej informacji o sprzedaży.

oznacz moderatorów

ko_alka
Była Moderatorka
Była Moderatorka

@Client:54034520 Tak, to wygląda na próbę wyłudzenia danych. Konto zostało zablokowane 🙂 

oznacz moderatorów

Olek41982
#9 Pomysłodawca#

U mnie chyba coś podobnego:

 

 

 

:wykrzyknik:️𝗪𝗶𝗮𝗱𝗼𝗺𝗼𝘀𝗰 𝗷𝗲𝘀𝘁 𝘇𝗮𝘂𝘁𝗼𝗺𝗮𝘁𝘆𝘇𝗼𝘄𝗮𝗻𝗮:wykrzyknik:️
✏️Twój przedmiot: Zula i porwanie Kropka - Natasza Socha
:trójkątna_flaga:Ogłoszenie zostało pomyślnie opłacone, możesz otrzymać środki przez Paragon
:trójkątna_flaga:Ogłoszenie zostanie automatycznie usunięte w ciągu 24 godzin.
🤝Dziękujemy za skorzystanie z AllegroLokalnie.

 

i dołączony obrazek w .png z kodem QR do otrzymania płatności.

oznacz moderatorów

Olek41982
#9 Pomysłodawca#
oznacz moderatorów

ko_alka
Była Moderatorka
Była Moderatorka

@Olek41982 Bardzo dziękuję za wiadomość. 🙂 To jest to samo konto, co w zgłoszeniu wyżej 🙂 

oznacz moderatorów