anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Brak wyboru kuriera w smart!!!

MAMY ROZWIĄZANIE!
gargulce2
#10 Popularyzator#

@w_kiwi@ko_alka@la_nika@nat_not@_HolaOla_ 

Jestem jedną z "uszczęśliwionych" osób która przechodzi jakieś nonsensowne testy w których allegro narzuca przewoznika w przesyłkach smart. We wszystkich ofertach jest podany kurier dpd smart którego nie mogę dodać. Absurd goni absurd. Nie po to płacę allegro smart żeby nie moc wybrac przewoznika. Nie chcę kurierów pocztex, ups czy innych którzy mnie zawiedli. Chcę wybrac przewoznika dpd z którym nie mam problemów, paczki przywozi na czas itd. Mimo że płacę za smarta odebraliście mi wybór. Zakończcie te durne testy i pozwólcie ludziom wybrac to co im odpowiada. 

Wychodzi na to że ja przez 5 tygodni nie zrobię zakupów na allegro. Poczekam na zakończenie testów. 

Jeszcze jedno pytanie do twórców ów godnego pożałowania pomysłu... jak zbadacie zadowolenie klientów że swojego testu? Na jakiej podstawie uznacie że test się powiódł czy to była porażka? Bo chciałabym wyrazić swoją opinię na ten temat w ankiecie dotyczącej właśnie tego. Patrząc na niezadowolenie innych klientów wasz test nie zdał egzaminu. I chyba będę wnosić o zwrot kosztów smart za te 5 tygodni testów gdzie nie mogę wybrac przewoznika. 

oznacz moderatorów
205 ODPOWIEDZI 205
gargulce2
#10 Popularyzator#

@w_kiwi@ko_alka@la_nika@nat_not@_HolaOla_ 

To nie jest rozwiązanie. Wybór kuriera nadal nie działa. Proszę odznaczyc że sprawa została rozwiązana! 

oznacz moderatorów
4232005
#8 Zapaleniec#

"Zaplanowane działanie..." tak wprost bez owijania w bawełnę, bezczelność bije z tej szczerej odpowiedzi. Macie Kupujących w głębokim poważaniu. Prosicie się o skargę w do UOKiK jako potencjalne naruszenie zbiorowego interesu konsumentów. Nie po to płaciłem za SMART, żeby geniusze z Allegro optymalizowali mi formy dostawy.
Osiągnęliście na pewno dwa efekty, wkurzyliście rzeszę Kupujących i zmotywowaliście ich do szukania towaru bezpośrednio u Sprzedawcy, ja tak właśnie zrobiłem. Jest taniej i mam dostawą taką, jaką chcę. W sumie, to powinienem wam za to podziękować.

oznacz moderatorów
pk_1969
#8 Zapaleniec#

U mnie to samo 😞  Brak odpowiedzi na zgłoszenie 41949467. Losowo wybrany kurier to jakas paranoja. Dla mnie mnie firma kurierska to była najwazniejsza cecha przy wybieraniu sprzedawcy - najmniej straconego czasu. Pewnie nie jestem osamotniony bo u mnie to DPD. Obecnie nie robie zakupow, pewnie bede sie domagal zwrotu smarta. W mojej firmie za testy na systemie produkcyjny wywalaja z pracy.

oznacz moderatorów
Damaris24
#7 Wielbiciel#

Też jestem z tego niezadowolona.

Rozważam rezygnację ze smarta bo od czasu gdy nie mogę wybrać przewoźnika są wieczne problemy z dostawą paczek.

Hitem było gdy ostatnia paczka (domyślny wybór allegro padł na pocztex) trafiła nie pod ten adres. Na szczęście trafiło na uczciwych ludzi którzy dostarczyli paczkę do właściwego adresata.

oznacz moderatorów
gargulce2
#10 Popularyzator#

@w_kiwi@ko_alka@la_nika@nat_not@_HolaOla_ 

Proszę odznaczyć rozwiązanie problemu. Problem nie został rozwiązany. Nadal nie ma wyboru. Mój temat dotyczy mojego konta i testu który zakończył się dla mnie 30 kwietnia i nadal u mnie nie działa. To że allegro testuje cierpliwość innych klientów dla których test się dopiero skończy mnie i mojego problemu nie dotyczy. Więc problem nie został dla mnie rozwiązany.

 

oznacz moderatorów
LEW433
#21 Demiurg#

Sam możesz go odznaczyć jako założyciel wątku, Teraz tylko czekać jak narzucą paczkomat!

oznacz moderatorów
ogryz7
#11 Animator#

@LEW433 Inpost jest chyba powoli eliminowany. Dostałem info, że będę musiał dodać umowę własną. Jeśli koszty będę musiał rozliczać na podstawie tej umowy, to ta opcja dostawy przestanie się opłacać, bo jako mikro przedsiębiorca mam sporo wyższe stawki. Oczywiście sprzedaż mocno spadnie, bo nikt nie wybierze dostawy paczkomatem za prawie 20zł. Chyba dążą do tego, żeby docelowo tylko łon pozostał... 

oznacz moderatorów
LEW433
#21 Demiurg#

Właśnie, dobrze to już było. Nie wiem do czego to zmierza.☹️

oznacz moderatorów
TomBanknoter
#15 Entuzjasta#

@ogryz7 "Dostałem info, że będę musiał dodać umowę własną" - możesz sprecyzować od kogo dostałeś takie info, i przy jakiej okazji?

oznacz moderatorów
ogryz7
#11 Animator#

@TomBanknoter Od samego allegro, w mailu z 9.05. 

"Nadajesz przesyłki Allegro InPost przez Wysyłam z Allegro. Już wkrótce będziemy rozliczać je wyłącznie na podstawie umowy lub usługi dostawy, którą wybierzesz przy nadaniu.

To oznacza, że usuniemy opcję Używaj oferty dla sprzedawców Allegro z ustawień umów własnych w Wysyłam z Allegro, którą do tej pory braliśmy pod uwagę przy rozliczaniu takich przesyłek."

oznacz moderatorów
TomBanknoter
#15 Entuzjasta#

@ogryz7 W takim razie zamiast Wysyłam z Allegro używaj Menedżera Paczek InPost. Tylko musisz połączyć Menedżera ze swoim kontem w Allegro. Od lat tak wysyłam, a w ogóle nie mam własnej umowy z InPost.

oznacz moderatorów
ogryz7
#11 Animator#

@TomBanknoter Tak obecnie robię (przestałem używać WzA, gdy okazało się, że paczki kurierskiej nie mogę nadać w Paczkomacie).

Martwi mnie tylko, że te zmiany to pierwszy z wielu mały kroczek, prowadzący do stopniowej, a docelowo całkowitej, eliminacji inpost, żeby zmusić ludzi do korzystania z łon'ów. 

oznacz moderatorów
TomBanknoter
#15 Entuzjasta#

@ogryz7 To raczej mało prawdopodobne. InPost ma zasięg ogólnokrajowy, z paczkomatem w praktycznie w każdej gminie. Natomiast Allegro One działa tylko w kilku największych miastach i nie są w stanie tego szybko nadrobić - zwłaszcza przy tak żenującym poziomie usług

oznacz moderatorów
pk_1969
#8 Zapaleniec#

Dostałem taka odpowiedz:

Rozumiem Pana zaskoczenie, dlatego pozwolę sobie doprecyzować, że nie mamy obowiązku informowania o testach. Nie ma możliwości wypisania się z brania udziału w testach.
Zależy mi na rozwiązaniu Pana sprawy, dlatego chętnie wprowadze wypowiedzenie w Pana usłudzę Smart!, wtedy otrzyma Pan proporcjonalny zwrot.


oznacz moderatorów
pk_1969
#8 Zapaleniec#

Dziękuję Panu za wiadomość.

Testem jest objęta wybrana grupa klientów. 
Mogę Pana zapewnić, że wszystko jest przeprowadzone zgodnie z prawem. Oczywiście jeśli ma Pan do tego wątpliwości, ma Pan możliwości kontaktu z UOKiK i skonsultowanie tej kwestii.

oznacz moderatorów
gargulce2
#10 Popularyzator#

@pk_1969 tylko ze mój test się zakończył 30.04!!!! 29.04 zgłosiłam brak smarta i zostałam poinformowana ze w dniu jutrzejszym test się kończy. Jest 14.05 a ja nadal nie mam wyboru kuriera!!! 

oznacz moderatorów
Health___Beauty
#13 Ambasador#

IMG_2672.jpeg

 tak mi Allegro super wybrało ze paczka która powinna być wczoraj teraz jest przewidziana na piątek 🤦‍:płeć_żeńska: wybieram kuriera, zakup w niedzielę, dostawa po 6 dniach 😎

oznacz moderatorów
gargulce2
#10 Popularyzator#

Ja też musiałam zamówić 10x woda 5l. Zawsze był kurier dhl na drugi dzień. Tym razem allegro wybrało one a paczka dojdzie (mam nadzieję) po 4 dniach. Jestem tylko ciekawa jak ten kurier one (stary dziadek w zdezelowanym aucie) mi to przyniesie. 

Przecież jako kupujący wiemy najlepiej który kurier jest w godzinach najbardziej nam odpowiadających, z którym nie ma problemów, i który jest w stanie bez uszczerbku na swoim zdrowiu dostarczyć ciężkie paczki. 

oznacz moderatorów
Health___Beauty
#13 Ambasador#

ja już u tego sprzedawcy kupowałam wielokrotnie, zawsze wybierałam DPD i następnego dnia paczka była u mnie. Teraz Allegro wybrało mi pocztex tak więc właśnie zgłosiłam zwrot, bo nie będę czekała do piątku, kupiłam w sklepie sprzedawcy poza Allegro i jutro paczkę dostarczy mi DPD. Nie jestem pewna czy o to chodziło Allegro no ale cóż... 😉

oznacz moderatorów
AnnaG-Antyki
#17 Koryfeusz#

Haha aż zawołam Pana od widmowej komunikacji. Okazuje się, że czasem coś czyta to może jak będzie tego więcej nawet przekaże. Na odpowiedź już nie liczymy 🙂 @msniezek

oznacz moderatorów